Menu

Už i sprchování může být „chytré“ díky sprše U by Moen!

Už jsme viděli chytré hodinky, náramky, světla, zubní kartáčky, kávovary, termostaty, ledničky a mnohé další produkty. Už jste ale slyšeli o chytré sprše? Pokud ne, můžete si svou premiéru odbýt díky U by Moen. Tento netradiční produkt vznikl ve spolupráci firem Moen a Grid Connect a ona “chytrost” spočívá v tom, že si můžete vše potřebné nastavit buď na panelu ve sprchovém koutě, nebo přes aplikaci v chytrém telefonu.

Chytrý sprchový kout byl prezentován na veletrhu CES 2017, který skončil tuto neděli. Sprcha je vybavena digitálním ventilem, zabudovaným ve zdi, který je ovládán přesným termostatem. Samozřejmě nechybí ani připojení k Wi-Fi, kvůli kterému sprcha U by Moen vyžaduje zapojení do elektrické sítě. Panel ve sprchovém koutě disponuje pětipalcovou obrazovkou, která však není doteková, a dovoluje uživateli nastavit zcela přesnou teplotu vody.

Chytrá sprcha U by Moen

Chytrá sprcha U by Moen

Se sprchou komunikuje řídící jednotka bezdrátově a poskytuje i zpětnou vazbu. Barva podsvětlení vizuálně indikuje teplotu vody a mění se od světle modré přes tmavě modrou, fialovou, oranžovou, až po červenou. Když je dosaženo požadované teploty, barva podsvícení obrazovky se změní v bílou. Aby nebyl koupání chtivý svlažen příliš studenou nebo naopak horkou vodou, dojde nejprve k nastavení požadované teploty, následně sprcha pozastaví proud, aby uživatel mohl vstoupit, a poté se sama opětovně zapne. Každý uživatel pak může spustit ideální sprchování stisknutím tlačítka.

Sprchu U by Moen si nastavíte z aplikace

Z aplikace lze ovlivnit rovný tucet nastavení, počínaje jménem a oslovením, přes teplotu, tlak a načasování. Všechny volby je možné nastavit buď na panelu, nebo v aplikaci pro chytré mobilní telefony. Mezi podporované platformy patří Android a iOS. V praxi to může vypadat třeba tak, že ráno vstanete a necháte si přes telefon odtočit vodu na správnou teplotu. V koupelně pak můžete vstoupit do již připraveného sprchového koutu, kde se automaticky zapne sprcha se správnou teplotou i tlakem vody. Pokud dbáte na spotřebu vody, může se sprcha po nastaveném čase automaticky vypnout. Tak nějak může vypadat chytré sprchování v roce 2017.

Sprchu si můžete nastavit z postele

Sprchu si můžete nastavit z postele

“Grid Connect byl strategickým partnerem pro naši sprchu U by Moen,” řekl ředitel IT John McBride. “Firma prokázala své zkušenosti s internetem věcí napříč všemi aspekty projektu, včetně vývoje firmwaru produktu, cloudové konektivity, mobilních aplikací, bezdrátového připojení a návrhu obvodů. Jsme rádi, že jsme našli zkušeného partnera, kterému můžeme věřit.

Jak asi očekáváte, pionýr v segmentu nebude levný. Cena se podle vybavení pohybuje od 1160 dolarů (asi 30 000 Kč) do 2200 dolarů (56 500 Kč). Není zřejmé, zda je v ceně také instalace produktu, nicméně s ohledem na předpokládanou pracnost a nutnost instalace do zdi to nepředpokládáme. Podle zástupce společnosti však instalaci zvládne běžný instalatér.

Co říkáte na chytrou sprchu U by Moen? Chtěli byste mít něco podobného doma? Jakou sumu byste byli ochotni investovat do takového řešení?

Zdroj: androidpolice.com.

 

Komentáře

DeX

9.1.2017 10:43

:-D :-D k cemu chytra sprcha?? Prece teplou vodu si pustim sam a aj sprchu zastavim sam :-D :-D. Jooo az bude chytrej hajzl papir tak to ji jina. Pres mobil ho utrhnu a aj vytru prdel :-D :-D

BrakeZ

z aplikace
9.1.2017 10:59

Od chytré sprchy bych hlavně očekával, že bude umět počítat, kolik litrů vody bylo spotřebováno a tím by mohly vznikat zajímavé statistiky. Za prvé by to mohlo připočítávat na koruny a člověk by hned viděl, jestli mu dlouhá koupel stojí za to nebo ne. Bylo by tak možné držet spotřebu pod kontrolou a zároveň třeba porovnat průměrnou spotřebu domácností v různých státech/městech apod. Různých statistik by se z toho dalo udělat spoustu. Samozřejmě, že je možné kontrolovat stav vody již nyní přes vodoměr, ale většina pak zapomene poslední stav a nakonec se skoro každý na nějaké sledování spotřeby vykašle. Mít to však pod jedním kliknutím v aplikaci, to by aspoň byla chytrá funkce. Ohřev teploty.. To je spíše polotupá sprcha, než chytrá sprcha :-)

mm

z aplikace
9.1.2017 11:24

hroz 3.14ovina za nehorazne prachy

habadak58

9.1.2017 11:26

No a hacker tě na dálku opaří a to se vyplatí.

Kulichoid

kulichoid 47

z aplikace
9.1.2017 11:50

Za 50 hadrů si můžu ovládat teplotu sprchy z mobilu. A jak předem jako vím, jak teplou vodu potřebuju? To je snad o pocitu až během sprchování. Lidi, kteří si to pořídí by měli platit speciální daň za tupost.

Ru1n

Ru1n 0

z aplikace
9.1.2017 12:19

:)

pidibull

z aplikace
9.1.2017 13:03

Napíše “smrdíš, už jsi mě dlouho nepoužil. 😊

Trip

Trip 0

z aplikace
9.1.2017 14:29

100° a není opařená. Je to nefungující krám. :-)

Kulichoid

kulichoid 47

z aplikace
9.1.2017 14:49

Trip: To bude nejspíš ve Fahrenreitech. To si musíš před sprchováním přepočítat. :-)

nosac

z aplikace
9.1.2017 16:17

Jak píše BrakeZ, pak nad tím může normální člověk uvažovat, ale toto dokáže i termostatická baterie bet světelných efektů .

Hurec

z aplikace
9.1.2017 16:27

To je fakt strajda.

RSS (komentáře k článku)