Menu

Casio WSD-F20: chytré hodinky s Android Wear 2.0 pro drsňáky

V loňském roce se výrobce hodinek Casio prezentoval modelem WSD-F10 s operačním systémem Android Wear 1.0. Robustní zařízení získalo takovou pozornost laické i odborné veřejnosti, že společnost v průběhu veletrhu CES 2017 oznámila nástupce. Novinka, označovaná jako Casio WSD-F20, hodlá zaujmout především dvěma klíčovými atributy: operačním systémem Android Wear 2.0 a podporou GPS.

Podle serveru Digital Trends mají hodinky Casio WSD-F20 sdílet s předchozím modelem celou řadu vlastností. Obě verze mají kovové tělo a na pravé straně tři tlačítka, nová varianta bude taktéž splňovat standard MIL-STD-801G. Mimo jiné by tedy hodinky měly fungovat při nízkém tlaku vzduchu, vysokých a nízkých teplotách, vydržet ponoření do vody až do hloubky 50 metrů, odolat teplotnímu šoku, dešti, vlhkosti, písku a prachu či vibracím při použití střelné zbraně.

Chytré hodinky Casio WSD-F20

Chytré hodinky Casio WSD-F20

Hodinky budou schopny nejen zjišťovat svou polohu prostřednictvím čipu GPS, ale usnadní také orientaci v prostoru, neboť mají používat mapová data od Mapbox. Mapy bude možné uložit offline, takže uživatel nebude odkázán na připojení k Internetu. Do mapových podkladů bude možné vkládat různé značky, poznámky a připomínky.

Častý problém dotekových displejů – zapatlání otisky prstů – řeší výrobce speciálním povlakem obrazovky, který by měl tento nepříjemný jev snížit na minimum. Obrazovka bude používat LCD panel s rozlišením 320 x 300 obrazových bodů a bude disponovat černobílým úsporným režimem pro delší výdrž baterie.

Nebudou chybět offline mapy

Nebudou chybět offline mapy

Hodinky Casio WSD-F20 nebudou levné

Tři tlačítka na pravé straně hodinek umožňují přístup k oblíbeným aplikacím, funkcím a nástrojům, jako jsou výškoměr, barometr, kompas a další. Hodinky je možné použít pro sledování vybrané aktivity – například pěší turistiky, rybaření, jízdy na kole, zimních a vodních sportů.

Zahájení prodejů hodinek Casio WSD-F20 je plánováno na 21. duben, nicméně výrobce zatím neuvedl cenu, za kterou tento produkt bude nabízet. S ohledem na předpokládané parametry a zvučnou značku však nečekáme, že by byla nízká – server Android Police počítá s hranicí kolem 500 dolarů (asi 12 800 Kč). K dispozici bude oranžové a černé barevné provedení.

Pro majitele staršího modelu však máme dobrou zprávu: WSD-F10 by měly získat aktualizaci na Android Wear 2.0. Bohužel konkrétní termín není v tuto chvíli znám. Obecně se předpokládá, že po několika odkladech bude Android Wear 2.0 oficiálně k dispozici někdy v průběhu prvního čtvrtletí 2017.

Co na hodinky Casio WSD-F20 říkáte? Líbí se vám? Podělte se o své dojmy v diskuzi pod článkem!

Zdroje: androidauthority.com, digitaltrends.com, androidpolice.com.

 

Komentáře

jech

5.1.2017 12:33

Tak to bych asi radši zvolil Moto 360 Sport za poloviční cenu. I když ty nejsou bohužel tolik voděodolné. Polar M600 jsou zase dost ošklivé. Ale ani tyhle hodinky moc elegance nepobraly…

Uni

uni -19

5.1.2017 14:19

Úplně si nejsem jistý, jak se u LCD ovlivní spotřeba tím, zda zobrazuje bílou/černou nebo třeba modrou? Vždyť to stejně musí tu buňku překlopit a stejně se do toho svítí podsvícením ne?

Patrik N

z aplikace
5.1.2017 15:57

Uni: Nejspíše to bude přepnutí na monochromatický displej jako u předchozí verze, kde by takto měly vydržet až měsíc.

Měl jsem zálusk už na první verzi, ale ta cena je pro mě moc vysoká, vlastně mám stejně dráhy telefon a ten rozhodně využiji lépe. Přemýšlím nad Garminy, což bude asi lepší volba, Casio mě zaujalo hlavně vzhledem, odolností a tím, že je to Casio :-)

Zmasterq

zmasterq 0

z aplikace
5.1.2017 16:35

vypadají pěkně ale na vánoce jsem si koupil vector lůna a tak mám na pár let vystaráno a podle mě tak by měli vypadat chytře hodinky .. výdrž měsíc a ovládání a tak .. no prostě super až na tu cenu ..

mimar48

z aplikace
5.1.2017 19:10

Správný směr. Ještě můžou zapracovat na výdrži (mimochodem, taky nechápu to LCD, možná kvůli životnosti?) a také nabídnout větší výběr ve vzhledu a začnu přemýšlet o hodinkách se systémem…

dunco

z aplikace
5.1.2017 20:28

Nechápu proč tady řešíte tu cenu, vždyť ty sračky od Samsungu stojí stejně a těmto hodinkám se se nemůžou rovnat. Jak už vydrží, tak ani kvalitou zpracování.

Libb

Libb 35

6.1.2017 5:33

Tady už fakt nejsou pamětníci starých displejů, které nepotřebovaly podsvícení? :) Bude to asi transreflex.
Já bych strašně chtěl něco jako je Moto 360 Sport (s transreflexním displejem, AndroidWear 2), ale bez zaměření na sport. U Moto mě štve nevýměnný pásek (já bych ho ani nepotřeboval měnit vůli vzhledu, ale narazil jsem na stížnosti na jeho kvalitu). Jsem vlastně celkem spokojený s mými Sony SW3, ale uznávám, že moc parády nenadělají a hlavně, všechny ciferníky jsou dnes už na kulaté hodinky.
Kdybyste někdo věděli o něčem, na co by šlo upgradovat, budu rád za tip. Transreflexní displej (nebo podobný) je velké plus. Nechci mít na ruce černou placku (always-off) a ani nechci mít vypálený ciferník (AMOLED)

Jinak k těm Casio: mrknul jsem na recenze předchozího modelu a majitelé moc nadšení nejsou. Zdá se, že se výrobci a zákazníci nepotkávají v představě, co to má umět, a to nejen u těchto hodinek, ale u sportovních chytrých hodinek obecně. Konkrétně, chytrost a sportovnost jdou dost proti sobě, protože tam najednou máte moc žroutů baterie: senzor tepu, GPS a čipset pro AW. Takže lidi nadávají, když jim baterka se zapnutou GPS chcípne ve druhá zatáčce a lidi jako já (a chápu, že jsem asi menšina), kteří chtějí displej čitelný na slunci, ale nějaká GPS je nechává chladnými stejně jako odolnost, zase nadávají na vysokou cenu danou věcmi, které nevyužiju, a které žerou baterii.
Garmin / Polar pro mě není bohužel řešení, protože nabízí super věci pro sport, ale s chytrostí a elegancí bych si nepomohl :\

Miquel

z aplikace
6.1.2017 13:55

dunco : mel jsi nekdy ty sracky od Samsungu na ruce a pracoval jsi s nima? Ja mel hodinek spoustu a ted ty S3 gear jsou famozni a rovnat se jim jen tak nikdo nemuze. Tak se zapremyslej nez neco placnes co neznas magore.

Uni

uni -19

6.1.2017 16:45

Libb: Pěkné sportovní hodinky má Apple, IPx, ponor, ocelové tělo, safír sklo, silikon pásek, vysoký jas, GNSS, tep. A jsou chytré. Ale ta cena a chcípnou v druhé zatáčce:) Po výměně pásku (s redukcí na osičku doslova od kohokoli) zastanou i večerní společenský život. A není to puk na zápěstí. Ale je nám to k prdu (iOS only).

Sony SW3 má kolega a bez zaujetí, je to opravdu nehezký kus elektroniky:)

dunco

z aplikace
6.1.2017 17:29

Miguel :my se známe osobně, že mě tituluješ magore, Ty blbečku. Dát za ty šmejdy 12000Kč se životností 3 roky tak bych opravdu musel být magor jako Ty 😰😰😰.

RSS (komentáře k článku)