Menu

Google Assistant přichází do dalších zařízení

Při představení Google Assistant, dala společnost jasně najevo, že brzy chtějí svou umělou inteligenci dostat do dalších zařízení. Na veletrhu CES 2017 Google prozradil, do kterých zařízení se asistent podívá.

Google Assistant přijde do zařízení s Android TV

Assistant si pomalu razí cestu dále, v nadcházejících měsících přibude podpora pro zařízení s Android TV. Jako jsou chytré televize, chytré set-top boxy nebo různá streamovací zařízení. První přijde podpora pro Nvidia Shield TV, o kterém jsme informovali v samostatném článku. Poté se dočkají další.

assistant-tv

V těchto zařízeních bude plnohodnotný asistent, takže nebude problém si přes něj něco rychle vyhledat, nastavit si schůze, zjistit zprávy anebo například ovládat zařízení chytré domácnosti. Kromě toho se přidají nové příkazy a povely pro ovládání televize. Přes hlasové povely půjde ovládat i samotná televize.

V následujících měsících přijde podpora pro Nvidia Shield TV, později se pak přidají televize Sharp Aquos, Sony Bravia nebo přehrávače AirTV Player, Xiaomi Mi Box. Postupně by pak měla být podporována většina zařízení s Android TV, které mají Android 6.0 Marshmallow nebo Android 7.0 Nougat. Google prozradil, že brzy se asistent dostane i do chytrých hodinek s Android Wear 2.0 a vozidel, které v sobě mají zabudovaný systém od Googlu.

Máte zařízení s Android TV? Těšíte se na podporu Google Assistant?

Zdroj: blog.google

 

Komentáře

Fibo98

6.1.2017 19:02

Našel jsem na YouTube video s Google Assistant v češtině. Zde: https://m.youtube.com/watch?v=6yQ1J1taIw8

Trent

trent 0

z aplikace
6.1.2017 19:37

U Sony bravia bych více než nějakého asistenta uvítal kdyby i “aplikace” na obsluhu televizní části byla tak rychlá a spolehlivá, jako zbytek systému. Aby příjem televizního vysílání nepůsobil pády a mrznutí systému apod. To by asi uvítalo více majitelů těchto televizí. Majitelé chytrých philipsů jsou na tom mnohdy ještě hůře.

Cloner

6.1.2017 19:43

Siri a Cortana mi přijdou lepší. Umí aji vtipy :D Ale když googlu řeknu “Potřebuju se dostat domů” ne že by otevřel mapu našel kde jsem a nastavil výchozí destinaci tam kde mám nastaven domov. On to začne hledat na Google “potřebuju se dostat domů” :DD Hloupý asistent.

Mach4

Petr MišákAdministrátor 24

6.1.2017 19:46

Fibo98: vypadá to hodně zajímavě, tak snad to není fake. Nemáte kontakt na autora videa. Pokud ano, budeme za něj rádi na info@svetandroida.cz. Díky

La_da86

8.1.2017 17:44

Pro CLONERa: Stačí říct například: TRASA DO KADANĚ a je to včetně hlasového popisu o vzdálenosti, času, dopravních prostředcích, mapy a spuštění navigace. Volant musíš držet už ty, v tom je Google zatím pozadu :o)

RSS (komentáře k článku)