TOPlist

Další škádlení konkurence: Twitter poleze do zelí LinkedInu

Twitter Hiring nábory novinka

Elon Musk koupil Twitter, začal s ním provádět „psí kusy“ a bezpečnostní experti, investoři i uživatelé dost znervózněli. Následně společnost Meta Marka Zkuckerberga zareagovala založením velmi podobné služby Threads a šéfové konkurenčních firem si snad hodlají vše vyříkat až v ringu. Tak se dá ve zkratce popsat dění v oblasti sociálních sítí, kde se po letech opatrného inspirování a opisování začínají dít mnohem intenzivnější konkurenční boje. Dalším krokem nejspíš bude nová funkce Twitteru, která by se zaměřila na nábor zaměstnanců. Což je nyní primární doména LinkedInu.

Objevená testovaná funkce, která již má název Twitter Hiring (Twitter nábory), podle všeho umožní ověřeným firmám zveřejňovat na platformě nabídky práce. Některé organizace již tuto možnost údajně využily a nabídky práce zveřejnily. V tuto chvíli je možné zveřejnit až 5 nabídek práce. Zájemci mohou jednoduše kliknout na banner a být přesměrováni na webové stránky společnosti, kde získají další informace.

To ale není vše. Ačkoli tato funkce zdaleka nedosahuje komplexnosti celého LinkedInu (a asi ani nemá ty ambice), je k dispozici i další zajímavý prvek. Funkce Twitter Hiring umožňuje ověřeným organizacím efektivněji nahrávat nabídky práce připojením podporovaného systému sledování uchazečů nebo kanálu XML. Je zde tedy možnost pracovat s inzeráty a daty pokročilým způsobem.

Podle Adama Rayna, generálního ředitele společnosti Workweek, která již má k této funkci přístup, je skutečně poskytována zdarma a je součástí balíčku prověřené organizace v hodnotě 1 000 USD (cca 22 000 Kč). „Zatímco kolem Zuckova kopírování další aplikace je spousta humbuku, Elonův Twitter dodává produkty, které dávají smysl. Právě jsme získali přístup k zveřejňování pracovních nabídek na firemní stránce. Vzhledem k tomu, že jsme zaměstnali více než 20 lidí z Twitteru, je to velmi významné,“ obhajuje novou funkci.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Řešili jste někdy nabídku/hledání práce na sítích? Na kterých?

Zdroj: pharena

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)