Fleety alias mizející Tweety. Už i Twitter připravuje svou variantu Stories

Twitter Fleets testování

Jen pár hodin poté, co jsme vás informovali o tom, že dokonce i LinkedIn testuje vlastní variaci na formát zvaný jako Stories, přichází stejná indicie od Twitteru. V jeho podání tyto příspěvky mají nést jméno Fleets, což se v češtině určitě uchytí jako Fleety. Tedy uchytí v případě, jestliže sociální síť zavede novinku globálně. V tento moment je jasné jen to, že ji bude nějakou dobu zkoušet u uživatelů v Brazílii. Před zahájením testování řekl Twitter k funkci Fleets několik základních věcí. Mimo jiné i to, jak se bude tento formát lišit od známých Stories na Facebooku či Instagramu.

“Lidé nám často říkají, že pro ně není příjemné publikovat klasické Tweety, protože je může vidět a komentovat v podstatě kdokoli. A že by rádi přidávali věci, které nezůstanou na jejich časové ose a nebudou dlouhou dobu centrem diskuzí. Rozhodli jsme se proto vytvořit něco, co odstraní zábrany některých lidí Twitter používat,” popisuje novinku produktový šéf firmy Kayvon Beykpour.

Twitter Fleets ukázka

Twitter Fleets, jejichž testování začne v jihoamerické zemi co nevidět, se budou od Stories lišit jen v drobnostech. Mizející příspěvky na Twitteru budou omezeny 280 znaky a kromě textu mohou obsahovat fotky, videa či gify. Bude možné na ně reagovat použitím emoji nebo textem do soukromé zprávy, ale sdílet je nepůjde. A mizet budou po 24 hodinách. V první vlně testování uvidí první Fleety uživatelé jen od lidí, které sledují a oni je sledují zpět. Pak by měla funkce standardně ukazovat obsah všem followerům.

Co myslíte? Uchytí se nové Fleety a poputují do světa?

Zdroj: slashgear

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)