Menu

Bilionová akvizice ztroskotala: Převzetí Qualcommu zakázal Trump

Už v listopadu minulého roku se poprvé začalo mluvit o tom, že se chystá obří převzetí Qualcommu. A to od jejich konkurenta z Broadcomu. To se nejprve akcionářům Qualcommu nelíbilo, v posledních týdnech to ale vypadalo, že se akvizice nakonec uskuteční. A to poté, co Broadcom nabídl za Qualcomm neuvěřitelných 117 miliard dolarů, v přepočtu tedy 2,4 bilionu korun. Jenže nic z toho nakonec nebude, převzetí zatrhl americký prezident Donald Trump.

Trump zakázal převzetí Qualcommu, oslabilo by to údajně USA

Počáteční nabídku Broadcomu na koupi odmítla správní rada společnosti Qualcomm a stejně tak i několik dalších. Poslední dny už to ale po vyjednávání vypadalo spíše na to, že by se akvizice mohla uskutečnit. V reakci na to, převzetí zatrhl Bílý dům, respektive americký prezident Donald Trump.

trump broadcom qualcomm

Ten podle serveru Bloomberg zakázal převzetí na základě doporučení Výboru pro zahraniční investice, ten se o tento obchod zajímal z toho důvodu, že Qualcomm je americká společnost a Broadcom je založena v Singapuru. Mohlo to mít dopad na národní bezpečnost USA a Spojené státy by mohly přijít o vůdčí roli v udávání mobilních trendů.

V posledních dnech se také mluví o tom, že by Intel chtěl koupit Broadcom, takže je možné, že se v následujících měsících dočkáme obří akvizice. Následně by se tak teoreticky mohlo dostat i na koupi Qualcommu, a to z toho důvodu, že Intel je americká společnost, takže minimálně už by neměl být problém s Výborem pro zahraniční investice.

Myslíte si, že se ještě tento rok dočkáme podobné obří akvizice?

Zdroj: androidpolice.com

 

Komentáře

Milan4exa

Милан Швец 24

13.3.2018 13:34

No do roka urcite ne, to neni jak prodavat CEZ, nam bulharum.

Xavier

Xavier 0

13.3.2018 15:19

Nevím nic o tom, že by se ČEZ prodával Bulharům…
Mimochodem odkdy se Bulhaři jmenují Milan Švec? ;-)

GS58

LG58 -4

13.3.2018 15:57

Dobré, někdo umí bulvy!

Milan4exa

Милан Швец 24

13.3.2018 22:48

Xavier: bulharská pobočka ČEZu. Jo jsem bulhar už 9let 😂😂

Douby

Jiří Doubravský 4

15.3.2018 10:51

Na to jak Trump obvykle jedná iracionálně tady úplnou náhodou udělal něco co trhu prospěje. Akvizice jen omezují konkurenci, jiný účel v podstatě nemají, obvykle po nich následuje sice zjednodušení nabídky, ale i růst cen a masivní patentové utoky na ty poslední drobečky konkurence roztroušené kolem … tohle on ale vůbec neví, udělal to jen proto že vlastní voliče straší tím jak “čaííínááá” zkoupí spojené státy …

RSS (komentáře k článku)