Menu

Google ukázal tři nové aplikace pro Android Wear 2.0

Očekávaný operační systém pro chytré hodinky Android Wear 2.0, by měl spatřit světlo světa v prvním čtvrtletí příštího roku. Přinese také několik samostatných aplikací, které lze provozovat nezávisle na připojeném mobilním telefonu. V minulosti sice Google uvedl, že to není optimální, neboť tento způsob může vést k horší uživatelské zkušenosti, ale lepší hardware přinesl také širší možnosti v tomto směru. Google chce asi alespoň částečně uživatelům zkrátit dlouhé čekání na novou verzi systému, takže ukázal alespoň tři nové aplikace.

Není sice známo, kdy přesně Android Wear 2.0 vyjde, ale už nyní je vidět zásadní směr, kterým se tento operační systém hodlá vydat. Nosnou myšlenkou je schopnost “vyhledávat, instalovat a používat aplikace, aniž by uživatelé museli opustit své zařízení”.

Tři nové aplikace se představují

Představeny byly programy Glide, Foursquare a Lifesum. Prvně jmenovaná aplikace bude používat komunikační aplikační rozhraní, díky kterému například umí streamovat obsah přímo z hodinek. Další bude schopnost iniciovat konverzaci poklepáním na zástupce kontaktu bez nutnosti přístupu přes mobilní telefon. Dle Googlu “Tato zkušenost přinese rychlost a intimitu do světa zpráv, takže komunikace ze zápěstí bude přístupnější a bez námahy.”

Aplikace Glide

Aplikace Glide

Geolokační aplikace Foursquare, hojně používaná v řadách turistů a cestovatelů, využije nová oznámení z Androidu 7.0. Díky němu bude mít uživatel na přímo ciferníku hodinek více informací. Navíc si sám může určit, které jaké údaje chce zobrazovat a vše opět bude fungovat nezávisle na telefonu. Nová verze aplikace bude umět také rychleji vyhledávat místa, přičemž uživatel by měl strávit méně času prací s obrazovkou hodinek.

Mezi tři nové aplikace patří Foursquare

Mezi tři nové aplikace patří Foursquare

Poslední program Lifesum má přispět k lepší životosprávě, konkrétněji se zaměřuje na držení diety a dosahování cílů v oblasti zdraví. Je primárně určen ke sledování konzumovaného jídla a příjmu vody přímo ze zápěstí. I v tomto případě je nosnou myšlenkou nezávislost na dalším zařízení, takže uživatel bude mít všechny údaje a funkce k dispozici v chytrých hodinkách. “Je to především o zlepšení přístupu a rychlé poskytnutí informací jednoduchým způsobem. Věříme, že zjednodušený způsob sledování jídla a vody bude pro naše uživatele snazší a pomůže jim na jejich cestě stát se zdravějšími a šťastnějšími, “řekl vývojář Joakim Hammer.

Do třetice je tu Lifesum

Do třetice je tu Lifesum

Ukázkou tří aplikací pro Android Wear 2.0 se Google se snaží udržovat zájem o tuto platformu jak ze strany vývojářů a výrobců hodinek, tak i potenciálních koncových uživatelů. Nejnovější vývojářský náhled Android Wear 2.0 a veškerou dokumentaci najdete na oficiálním webu pro vývojáře.

Co říkáte na nové aplikace pro Android Wear 2.0? Jde Google cestou, kterou se mu povede k hodinkám s jeho operačním systémem přivést další uživatele?

Zdroje: androidcentral.com, ausdroid.net, android-developers.googleblog.com.

 

Komentáře

dunco

z aplikace
16.12.2016 20:15

Vážená redakce a redaktoři, když si za tento týden přečtu Vaše články tak se mi chce brečet, kdyby jste neměli Google a Xiaomi tak ani nic nenapíšete. A přitom je tolik krásných nových informací o telefonech a dalších zajímavých informacích. Nechcete to už konečně zabalit a jít raději pracovat někam k lince. Tam by jste byli daleko užitečnější 😁😁. Doufám, že příští rok bude pro Vás už poslední, protože za poslední dva roky jste šli úplně do kopru. 😱😱😱. Ať už konečně zkrachujete.

Dubský Tomáš

z aplikace
16.12.2016 21:10

Milá redakce, z předchozího komentáře si vůbec nic nedělejte. Já vám za veškerou vaši práci děkuji a jsem spokojen. Jistě, našli by se i nějaké výhrady, ale nechci být negativní ☺️. Každopádně hodně zdaru do budoucna a nenechte se vůbec rozhodit předchozím komentářem. Původně jsem ale chtěl napsat komentář k článku a říci, že používám Samsung Gear S3 a jsem nadmíru spokojen a myslím, že Samsung je v tomto ohledu opravdu krok napřed 😉.

Radek_radek

radek radek 0

17.12.2016 11:20

Já čekám až konečně google vydá své vlastní Pixel hodinky s pořádnou podporou. Do té doby zůstanu u obyčejných “hloupých” Storm :)

Dubský Tomáš

z aplikace
17.12.2016 20:17

radek radek :
Ano, souhlasím. Google by měl zapracovat na na “svých” pořádaných hodinkách. Myslím, že technologie, software, lidi i peníze na to má. Pokud vyhovují hloupé hodinky, tak ok. Ale pokud chce člověk Smart Watch, podle mého názoru není Android Wear nic úžasného a Ti ten, popřípadě Samsung to má, myslím si, propracovanější…osobní názor.

Majian

z aplikace
18.12.2016 18:00

Ten komentář pana nespokojeného je fakt vtipný. Já mu zase přeju ať se od nového roku zbaví svého hlasu v hlavě co ho pořád nutí číst ty odporné články a čte něco co ho baví. Kdyby to nešlo, přeju nějakého dobrého doktora. Dá se to léčit.

dunco

z aplikace
18.12.2016 19:55

Majian :tak se nezapomeň jít léčit. Zřejmě to nutně potřebuješ, když nevidíš ty sračky co tady produkují.

Michalisak

20.12.2016 10:28

dunco co sem lezeš? Když se ti to tady nelíbí tak neopruzuj

Dubský Tomáš

z aplikace
20.12.2016 16:04

Já na SvětAndroida chodím, protože mě to tady baví a zajímá, rád si čtu, co tady píšou. Ale proč sem chodí dunco?

RSS (komentáře k článku)