TOPlist

TOP 4 funkce v MIUI 13 od Xiaomi, o kterých jste možná nevěděli

xiaomi miui 13 nejlepší funkce

Spolu s představením řady Redmi Note 11, jehož základní variantu jsme pro vás před nedávnem recenzovali se nám mimo telefon dostal do rukou také nový systém MIUI 13. Ten sice nepřekypuje novými funkcemi a rovněž neposkytuje žádnou rapidní změnu designu. Za to však dokáže nabídnout mnohem lepší optimalizaci a funkce, kterých si sice na první pohled nemusíte všimnout, ale při dlouhodobějším používání jsou takové změny velice přínosné.

TOP 4 funkce v MIUI 13

V tomto článku si tedy ukážeme ty nejlepší funkce v MIUI 13. Některé z nich jsme sice viděli už v MIUI 12.5 Enhanced Edition, ale některé modely tuto verzi přeskočí a dostanou rovnou MIUI 13. Proto je řadíme právě do tohoto seznamu.

Liquid Storage

Jedná se o odlišný způsob ukládání souborů, který snižuje fragmentaci úložiště. V praxi to znamená, že se prodlouží životnost a celková rychlost  zařízení. Zatímco rychlost čtení a zápisu může u jiných Android telefonů klesnout po třech letech až o 50 %, funkce Liquid Storage dokáže zachovat až 95 % původní rychlosti.

Atomic Memory

Atomic Memory, ve volném překladu atomová paměť vylepšuje správu operační paměti a zlepšuje její efektivitu. Jak? Zkrátka rozděluje RAM (operační paměť) takovým způsobem, aby maximalizoval její výkon tam, kde je nejvíce potřeba. Dává tedy vyšší prioritu aplikacím, které potřebují nejvíce paměti a ty nejméně důležité zavírá. To byste měli pocítit nejen v multitaskingu, ale také v rychlosti některých náročných aplikací.

Focused Algorithms

Ačkoliv se to nemusí zdát, funkce Focused Algorithms je velice podobná funkci Atomic Memory avšak s tím rozdílem, že rozděluje výkon čipsetu. Díky tomu se může procesor věnovat těm nejdůležitějším a nejnáročnějším úkolům, čímž se zvyšuje celková rychlost a výkon vašeho telefonu.

Smart Balance

Funkce Smart Balance se oproti vyššímu výkonu soustřeďuje na optimalizaci baterie. Hledá rovnováhu mezi potřebným výkonem a spotřebovanou energií tak, aby vyhovovala maximálně vaší práci, ale zároveň se neplýtvala zbytečně. Čínská firma uvádí, že se díky této funkce v MIUI dočkáme lepší výdrže baterie a to až o 10 %.

Závěrem

Z mnohými podceňovaného MIUI vyrostla jedna z vůbec nejlepších nadstaveb pro Android telefony. Telefon Redmi Note 11 jsme používali asi dva týdny jako naše hlavní zařízení a musíme před čínskou firmou vysmeknout poklonu. I na čipsetu střední třídy, kterým Qualcomm Snapdragon 680 bez pochyby je běží telefon jako po másle a to je pro uživatele nakonec to nejdůležitější. V dalším článku se mrkneme na funkce, které jsou na první pohled více vidět, jako třeba nové widgety.

MIUI 13: 7 New Features!

MIUI 13: 7 New Features!

Jak jste zatím spokojení s MIUI 13?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)