Nástroj Toggl vás motivuje a zlepší time management

Toggl nástroj pro lepší time management

Time management neboli efektivní plánování času je jedním z nejdiskutovanějších a nejvyhledávanějších témat moderní společnosti. Jedná se o metody a principy, které napomáhají co možná nejvyšší produktivitě, za co možná nejkratší časový úsek. Internet je plný stránek s tipy, jak na správný time management přijít a mít tak co nejvíc volných chvil. V souvislosti s těmito tipy se možná setkáte s pojmem time tracking tool, neboli nástroje pro měření času. Jejich cílem je ukázat délku trvání zpracování dílčích úkolů a následně se z těchto hodnot poučit a při opakování podobných zadání informace použít ve svůj prospěch. Mezi takové patří právě Toggl, webové prostředí a aplikace, jejichž cílem je zlepšit váš time management.

Toggl zpřehlední práci a zlepší time management

Toggl funguje na naprosto jednoduchém principu, před započetím práce do něj vložíte název úkolu, který můžete dál zařadit pod projekt a přidat k němu štítek. Jakmile na dané věci začnete pracovat, spustíte měřič. Toto měření neskončí, dokud ho manuálně nevypnete, záleží na vás, jestli chcete čas v průběhu práce sledovat, nebo se podívat až na finální výsledek. Pokud Toggl opravdu používáte a zaznamenáváte i pauzy, pak získáte přesné zprávy o tom, jak dlouho jste danou práci vykonávali. Informace o vykonané práci se dají zadat i manuálně, postup je stejný, jako v předchozím případě, pouze ručně zadáte začátek a konec práce. Podle výsledků můžete následně sami posoudit, jak moc jste byli ve vykonávání efektivní. I přes jednoduchou strukturu a funkci, je tak Toggl efektivním nástroje pro zvýšení produktivity a time management.

Zmíněné projekty, které můžete k jednotlivým úkolům přiřadit, vám později v rámci reportu pomohou s orientací v získaných datech. Pokud například pracujete zároveň na více projektech, pro více zaměstnanců, můžete snadno zjistit, kolik času jste nad čím strávili. Štítky pak dále zvyšují přehlednost, můžete si tak obecně označit často opakované činnosti. Pokud ku příkladu pracujete jako grafik, můžete si vytvořit štítek logo a při každé tvorbě loga toto označení použít.

Toggl web report

Grafy v Toggl ukáží, jak je na tom vaše produktivita

Ze všech zadaných dat si po uplynutí libovolného období můžete zobrazit takzvané reporty, neboli shrnutí informací o veškerých vykonaných projektech. V těchto reportech jsou sečteny všechny časy k jednotlivým úkolům a zároveň po dnech vypsaná celková aktivita. Součástí je také přehledný koláčový a sloupcový graf, který ukazuje poměr času strávených na zadaných projektech a míru produktivity v jednotlivých dnech. Celý soubor lze pak exportovat do PDF, nebo tabulky.

Na internetu je k dispozici celá řadu softwaru a aplikací, s kterými se dá pracovat pro zlepšení a sledování vaší produktivity. Mezi výhody Toggle patří jednoduchost, snadné ovládání, dostupnost mobilní aplikace i webové verze a přehledné reporty. To je jen několik málo důvodů, proč je Toggl tolik oblíbený u uživatelů, kteří se o time management zajímají.

Toggl Track - Time Tracking
Toggl Track - Time Tracking

Znáte Toggl, či jiné aplikace pro time management?

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)