Tmavý režim šetří baterii až o 30 procent. Používáte jej?

tmavý režim úspora baterie

Tmavý režim je jednou z klíčových funkcí nového Androidu 10. Většina větších aplikací třetích stran ho již podporují také, což dává uživatelům možnost používat takřka celý telefon ve tmavém režimu. Kromě toho, že šetří vaše oči a mnoha uživatelům se líbí více, než klasický světlý režim má tento mód ještě jednu klíčovou vlastnost. Je jí úspora baterie. Jak je to ale v praxi? To se rozhodli zjistit redaktoři ze serveru PhoneBuff.

Na začátek musíme sdělit, že se tohoto testu účastnil iPhone Xs, takže se může výsledné číslo na Android telefonech celkem výrazně lišit. Test byl prováděn pomocí robotické ruky, která vykonávala stejné úkony na obou iPhonech, přičemž jeden měl zapnutý tmavý režim a ten druhý tradičnější světlý. U obou zařízení byl nastaven jas na pevných 200 nitů. Telefon byl využíván v často používaných aplikacích jako Twitter, YouTube, Google Mapy či Zprávy.

Dark Mode vs. Light Mode Battery Test

Dark Mode vs. Light Mode Battery Test

A výsledek? Velice překvapivý. Zatímco iPhone, který byl používán ve světlém režimu vydržel přibližně 7 hodin a 30 minut, stejnému telefonu, který měl zapnutý tmavý režim zbývalo ještě přes 30 % baterie. To je skoro 1/3 celé kapacity a pokud baterii často řešíte, možná by vám právě tmavý mód pomohl. Samozřejmě se taková úspora projeví pouze na telefonech s OLED displeji. U běžných LCD panelů bude výsledek přibližně stejný.

Šetří vám tmavý režim baterii?

Zdroj: mashable.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)