Titanium Backup 7.5 podporuje Android N a přichází s cloudem ve Švýcarsku

titanium_backup_75_ico

Aplikace Titanium Backup patří k nejspolehlivějším a nejpropracovanějším nástrojům pro kompletní zálohu systému, aplikací, jejich dat a veškerých nastavení. Zatím poslední Titanium Backup 7.5 přišel s podporou připravovaného Androidu N.

Pokud Titanium Backup neznáte, vřele vám doporučujeme prostudovat náš starší návod Jak na Androidu zálohovat aplikace a jejich data s programem Titanium Backup? Malým omezením tohoto programu je, že ke své činnosti vyžaduje práva roota.

Titanium Backup 7.5 podporuje Nugát

Ve středu vydaná nejnovější verze s číslem 7.5.0 přináší jako hlavní novinku podporu systému Android 7.0 Nougat Developer Preview 5 (NPD90G). To zatím udělá radost pouze majitelům vybraných zařízení Nexus, ale současně je to příslib do brzké budoucnosti, že autoři na podpoře nejnovější verze Androidu intenzivně pracují. Aplikace sice stále vypadá skoro stejně, jako v roce 2011, moderním designovým trendům zjevně nepodléhá, nicméně z hlediska funkčního rozhodně patří na vrchol i dnes.

MyTi.cloud: vlastní cloudové řešení ve Švýcarsku

Kromě podpory Androidu N přichází Titanium Backup 7.5 ještě s jednou zajímavou novinkou: funkcí MyTi.cloud. Podle všeho se má jednat o vlastní cloudové řešení pro ukládání záloh. V aplikaci sice jsou již připraveny odkazy na tuto funkci, nicméně službu ještě není možné využívat, protože vývojový tým na ní stále pracuje. Podle předběžných odhadů by MyTi.cloud měl být připraven na zahájení někdy v příštím roce.

Ačkoli ještě neznáme přesné datum spuštění, už jsou k dispozici podrobnosti o nabízených variantách úložišť. Nejnižší balíček začíná na 10 GB za 12 švýcarských franků (asi 300 Kč) na jeden rok. Další verze vypadají takto:

  • 20 GB za 23 švýcarských franků (asi 500 Kč) ročně,
  • 50 GB za 51 švýcarských franků (asi 1300 Kč) ročně,
  • 100 GB za 96 švýcarských franků (asi 2400 Kč) ročně.

Kdo si předplatí cloudový disk nyní, dostane jako bonus prodloužení o další rok zdarma.

Titanium Backup 7.5 nabízí MyTi.cloud Titanium Backup 7.5 nabízí MyTi.cloud

Co přesně je MyTi.cloud? Je to bezpečné cloudové úložiště na serverech umístěných ve Švýcarsku – proto jsou ceny ve švýcarských francích. Asi nejzajímavější je v tomto pohledu fakt, že je pro něj platí švýcarské právo a místní zákony o ochraně osobních údajů. Data by tedy měla být v bezpečí, soukromí, přístupná pouze jejich majitelům. Další podrobnosti lze získat na oficiální stránce.

Kde stáhnout Titanium Backup 7.5?

Samotná aplikace Titanium Backup je v základní verzi v Obchodě Play zdarma a dosud si ji stáhlo více než deset milionů uživatelů. Průměrná známka je 4,6. Instalační balíček velký jen 7,4 MB lze použít na Androidech verze 1.5 až N. Další možnosti a funkce se zpřístupní po zakoupení licenčního klíče “Titanium Backup PRO Key,” který přijde na asi 130 Kč.

Titanium Backup (root needed)
Titanium Backup (root needed)

Titanium Backup PRO Key (root needed)
Titanium Backup PRO Key (root needed)

Zdroje: androidheadlines.com a androidpolice.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

titanium_backup

Aktualizace Titanium Backup 5.5.0

Zprávičky Karel Kilián Karel Kilián
1 min. uložit na později

Komentáře (2)