Menu

EvGenie: nová kalendářová aplikace od autorů Titanium Backup

Kalendář Google se stal nejen na Androidu synonymem synchronizovaného kalendáře. Pokud ale vaše požadavky na kalendářovou aplikaci míří výše, mohla by vás zaujmout aplikace EvGenie, kterou připravují autoři jednoho z nejlepších programů pro zálohování – Titanium Backup. Silnou stránkou tohoto řešení mají být pokročilé funkce a bezproblémové zálohování napříč různými zařízeními. Aplikace je zatím ke stažení jen jako “testovací náhled” a v tuto chvíli jí chybí řada mnohdy i podstatných funkcí. Přesto však stojí za pozornost a další sledování.

Na první pohled se EvGenie zásadně neliší od jiných aplikací pro správu osobního či pracovního kalendáře. Uživatelské rozhraní, kterému dominují odstíny šedé, nepřináší z vizuálního hlediska žádné vyslovené neobvyklosti. Pokud se ale podíváte hlouběji, zjistíte, že rozhraní se systémem záložek nabízí různé pohledy pro jednotlivá časová období. Pokud jsou k dispozici data o poloze schůzek, můžete využít zobrazení místa v mapových podkladech. Zajímavé je pojetí událostí kalendáře a úkolů, které EvGenie spravuje na jednom místě a nečiní mezi těmito typy položek velké rozdíly. Pokud někoho pozvete na událost, dostane přístup ke všem datům s ní spojeným, včetně sdílených multimédií. Impozantní jsou pak nástroje pro řízení přístupu dalších uživatelů.

Jak jsme naznačili v prvním odstavci, je aplikaci teprve ve stádiu “testovacího náhledu”, což v praxi znamená, že jí chybí některé funkce. Bohužel mezi absentující patří i synchronizační systém, takže EvGenie můžete prozatím testovat jen v lokálním režimu. Aplikace je pro tuto chvíli zdarma, nicméně jakmile bude hotová, bude podle všeho převedena na placenou službu.

Co EvGenie slibuje?

V Obchodě Play vývojáři slibují následující možnosti, schopnosti a funkce:

  • Můžete vytvořit okamžité události nebo je naplánovat.
  • Pozvěte své přátele a kolegy, a dejte jim odpovídající a oprávnění.
  • Synchronizace události napříč zařízeními (chytré telefony, tablety, počítače).
  • Zobrazení vašeho plánu ve formě seznamu, kalendáře nebo na mapě.
  • Možnost přispívat, diskutovat, “lajkovat” a moderovat příspěvky v rámci akce.
  • Zachycení a sdílení dokumentů (fotografie, videa, poznámky, záznamy,…).
  • Přístup k událostem a médiím v režimu offline.
  • Oddělování soukromých, rodinných a pracovních událostí.
  • Data jsou uložena ve švýcarském cloudu, který chrání vaše soukromí.
  • V souladu s mobilní podnikovou strategii BYOD.

Aplikaci EvGenie si zatím stáhlo přes padesát uživatelů a její průměrná známka v Obchodě Play je velmi pěkných 4,9. Instalační balíček velký 15 MB lze použít na telefonech a tabletech s Androidem 4.0.3 a vyšším.

EvGenie Preview
EvGenie Preview
Developer: Titanium Track
Price: Free

Zaujala vás některá ze slibovaných funkcí natolik, abyste aplikaci alespoň vyzkoušeli? Nebo jste spokojeni s Kalendářem Google natolik, že si myslíte, že snaha konkurovat v této oblasti je zbytečná? Podělte se o své názory v diskuzi pod článkem!

Zdroje: androidpolice.com, play.google.com.

 

Komentáře

V6ak

v6ak 0

12.12.2016 20:26

Konkurovat není zbytečné, ale toto nevidím jako cestu:

1. Je to ostrov. Android má API, které umožňují jedné aplikaci přistupovat ke kalendářům různých poskytovatelů. Tato aplikace se do tohoto nezapojuje z ani jedné (podpora kalendářů jiných poskytovatelů) ani z druhé (poskytnutí kalendářů dalším aplikacím) strany. Neintegruje se to tedy s hodinkami, productivity tabem, Llamou ani s dalšími aplikacemi. Přesně to, co mi vadilo u Outlooku.
2. Přijde mi to asi příliš komplikované. Možná je to otazka zvyku, toto je první dojem. Například mám rád zobrazení právě jednoho měsíce. EvGenie mi zobrazí, co se vejde, ne tedy třeba 1.12.–31.12. (zaokrouhleno na týdny). To přehlednosti taky nepomáhá.

RSS (komentáře k článku)