EvGenie: nová kalendářová aplikace od autorů Titanium Backup

evgenie-nova-kalendarova-aplikace_ico

Kalendář Google se stal nejen na Androidu synonymem synchronizovaného kalendáře. Pokud ale vaše požadavky na kalendářovou aplikaci míří výše, mohla by vás zaujmout aplikace EvGenie, kterou připravují autoři jednoho z nejlepších programů pro zálohování – Titanium Backup. Silnou stránkou tohoto řešení mají být pokročilé funkce a bezproblémové zálohování napříč různými zařízeními. Aplikace je zatím ke stažení jen jako “testovací náhled” a v tuto chvíli jí chybí řada mnohdy i podstatných funkcí. Přesto však stojí za pozornost a další sledování.

Na první pohled se EvGenie zásadně neliší od jiných aplikací pro správu osobního či pracovního kalendáře. Uživatelské rozhraní, kterému dominují odstíny šedé, nepřináší z vizuálního hlediska žádné vyslovené neobvyklosti. Pokud se ale podíváte hlouběji, zjistíte, že rozhraní se systémem záložek nabízí různé pohledy pro jednotlivá časová období. Pokud jsou k dispozici data o poloze schůzek, můžete využít zobrazení místa v mapových podkladech. Zajímavé je pojetí událostí kalendáře a úkolů, které EvGenie spravuje na jednom místě a nečiní mezi těmito typy položek velké rozdíly. Pokud někoho pozvete na událost, dostane přístup ke všem datům s ní spojeným, včetně sdílených multimédií. Impozantní jsou pak nástroje pro řízení přístupu dalších uživatelů.

Jak jsme naznačili v prvním odstavci, je aplikaci teprve ve stádiu “testovacího náhledu”, což v praxi znamená, že jí chybí některé funkce. Bohužel mezi absentující patří i synchronizační systém, takže EvGenie můžete prozatím testovat jen v lokálním režimu. Aplikace je pro tuto chvíli zdarma, nicméně jakmile bude hotová, bude podle všeho převedena na placenou službu.

Co EvGenie slibuje?

V Obchodě Play vývojáři slibují následující možnosti, schopnosti a funkce:

  • Můžete vytvořit okamžité události nebo je naplánovat.
  • Pozvěte své přátele a kolegy, a dejte jim odpovídající a oprávnění.
  • Synchronizace události napříč zařízeními (chytré telefony, tablety, počítače).
  • Zobrazení vašeho plánu ve formě seznamu, kalendáře nebo na mapě.
  • Možnost přispívat, diskutovat, “lajkovat” a moderovat příspěvky v rámci akce.
  • Zachycení a sdílení dokumentů (fotografie, videa, poznámky, záznamy,…).
  • Přístup k událostem a médiím v režimu offline.
  • Oddělování soukromých, rodinných a pracovních událostí.
  • Data jsou uložena ve švýcarském cloudu, který chrání vaše soukromí.
  • V souladu s mobilní podnikovou strategii BYOD.

Aplikaci EvGenie si zatím stáhlo přes padesát uživatelů a její průměrná známka v Obchodě Play je velmi pěkných 4,9. Instalační balíček velký 15 MB lze použít na telefonech a tabletech s Androidem 4.0.3 a vyšším.

EvGenie Preview
EvGenie Preview

Zaujala vás některá ze slibovaných funkcí natolik, abyste aplikaci alespoň vyzkoušeli? Nebo jste spokojeni s Kalendářem Google natolik, že si myslíte, že snaha konkurovat v této oblasti je zbytečná? Podělte se o své názory v diskuzi pod článkem!

Zdroje: androidpolice.com, play.google.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)