SvětAndroida doporučuje: zálohování na 8 způsobů
- Recenze
- Karel Kilián
- 4.7.2013
- 26
Jak hluboce by vás zasáhlo nevratné a neopravitelné poškození vašeho mobilu? Co byste dělali, kdybyste ztratili nebo vám byl odcizen telefon? Co kdybyste si omylem smazali fotky z dovolené, nebo jiné důležité dokumenty? Odpovědi na tyto otázky se, kromě dalších faktorů, budou lišit i podle toho, jak kvalitně máte zálohovaná svá data. Bohužel se často stává, že si uživatel uvědomí důležitost zálohy až v okamžiku, kdy ji potřebuje.
Abychom vám, kterým není lhostejný osud vašich dat, usnadnili výběr, rozhodli jsme se věnovat 35. kolo našeho seriálu “SvětAndroida doporučuje” aplikacím, s jejichž pomocí můžete zálohovat celý systém a/nebo určitý typ dat.
Zadání pro redaktory tedy znělo: “Nominovat můžete jak komplexní balíky, které zazálohují a obnoví celý systém včetně všech aplikací, jejich dat i nastavení, tak jednodušší či jednoúčelové nástroje, zálohující například SMSky, obrázky (Dropbox, Google+), kontakty, nebo jiná data. Samozřejmě lze nominovat i synchronizaci s účtem Google (zmínil bych ale její nedostatky), pokud vám stačí, nebo naopak zálohy přes recovery.”
Pojďme se tedy podívat, jak to celé funguje a následně se vrhneme na nominované aplikace.
Jak funguje cyklus SvětAndroida doporučuje/Čtenáři doporučují?
- První týden ve čtvrtek vyhlašujeme v redakci téma pro následující kolo “SvětAndroida doporučuje”. Redaktoři mají týden na to, aby nominovali své oblíbené aplikace.
- Po uzávěrce připravujeme na základě redakčních nominací článek. Ten vychází ve čtvrtek, dva týdny po vyhlášení tématu.
- Na konci článku je formulář pro čtenáře, kteří tak mohou doplnit aplikace, jež dle jejich mínění v seznamu chybí. Uzávěrka je týden po vydání článku.
- Následující týden zpracováváme článek “Čtenáři doporučují”, sestavený na základě čtenářských nominací. Ten vychází opět ve čtvrtek. V redakci v tu chvíli vyhlašujeme téma pro další kolo a vše se rozjíždí znovu.
Pořadí ve článku
Pořadí ve článcích z cyklů „SvětAndroida doporučuje“ a „Čtenáři doporučují“ je určeno podle následujícího klíče:
- Podle počtu nominací; více nominací = lépe.
- v případě shody podle hodnocení aplikace v Obchodě Google (v případě, že má aplikace placenou a neplacenou/zkušební verzi, počítá se hodnocení té, která je zdarma nebo levnější); vyšší hodnocení = lépe,
- v případě shody podle počtu hodnocení v Obchodě Google; více hodnocení = lépe,
- v případě shody podle počtu pětihvězdičkových hodnocení; více hodnocení = lépe.
Nominací do tohoto kola se zúčastnili čtyři redaktoři, kteří nominovali celkem osm různých aplikací. V jednom případě se na jedné aplikaci shodli tři redaktoři, ve čtyřech alespoň dva a za třemi aplikacemi stál pouze jeden redaktor.
Dropbox
Možná trochu paradoxně se vítězem redaktorských nominací na téma zálohování telefonu stala aplikace, která primárně není deklarována jako zálohovací software, ale jako cloudové úložiště. Přesto lze Dropbox s úspěchem pro tyto účely využít – kromě uložení souborů na centrálním serveru se všechny uložené soubory paralelně synchronizují na všechny počítače, spojené s daným účtem, což pochopitelně ještě více snižuje riziko ztráty dat. Dokonce, i když soubor z Dropboxu smažete, můžete ho ještě měsíc poté obnovit, podobně jako v případě změn lze provést návrat k některé z předchozích verzí.
Zlatou medaili si Dropbox odnáší, protože ho jako jediný nominovali tři redaktoři. David Mysliveček vidí aplikaci jako “Jednoduché a automatické zálohování fotografií z mobilu.” Potěšila ho také skutečnost, že ke Galaxy Note II dostal skoro 100 GB volného místa.
Honza Dolejš prezentuje vlastnosti programu takto: “Nástroj, který není potřeba dlouze představovat. Jelikož se kapacita mého webového úložiště vyšplhala již na 100 GB, cpu na Dropbox opravdu spoustu věcí, když jsem líný hledat někde Flash disk a nejedná se o veliký soubor, který by se následně dlouho stahovat. Skvělé použití pro synchronizaci věcí z domova a ve škole.”
Karel Kilián pak dodává: “Využívám především automatickou synchronizaci fotografií s cloudem. Abych nečerpal omezená mobilní data, mám nastaveno synchronizování pouze při připojení přes Wi-Fi. Když venku pořídím fotografie, po příchodu domů stačí chvilku počkat a během několika minut si je mohu prohlížet v PC, aniž bych muset hledat kabel, spouštět jakékoli programy apod. Vyhovuje mi, že všechny soubory jsou uloženy na čtyřech počítačích spárovaných s mým účtem, takže mám své snímky kdykoli po ruce a v relativně hodně vysokém bezpečí. Občas Dropbox používám také k “odlití” záloh vytvořených jinými aplikacemi”.
Dropbox je tedy cloudové úložiště, do kterého si můžete nahrávat/ukládat až 2 GB fotografií, dokumentů, videí a v podstatě jakýchkoli dalších souborů. Pokud přivedete další klienty, můžete se dostat až na 18 GB prostoru zadarmo, další kapacitu získáte společně s některými vybranými telefony. Po nahrání souboru na server se tento okamžitě synchronizuje se všemi propojenými zařízeními a je také odkudkoli dostupný skrze webové rozhraní.
Aplikace pro Android umí stahovat a otevírat soubory z cloudu, ale také nahrávat – v případě fotografií dokonce automaticky s možností omezit upload pouze na bezdrátové připojení.
Základní charakteristika aplikace pro Android:
- Tam, kde je dostupné připojení k Internetu, budete mít dostupné i své soubory, včetně záloh.
- Ve fotografiích a videích se lépe zorientujete díky náhledům.
- Možnost sdílení dat s ostatními uživateli.
- Automatický upload fotografií.
Dropbox si stáhlo již více než 50 milionů uživatelů a i při tomto objemu instalací si drží velmi pěknou známku 4,6 z 5 možných. Zbývá dodat, že aplikaci můžete instalovat zcela zdarma na zařízení s Androidem 2.1 a novějším.
Podívejte se, jak to celé funguje:
Dropbox Intro Video
Aplikaci jsme si podrobně představili ve článku Dropbox pro Android v praxi.
Titanium Backup
Druhé místo patří plnokrevnému nástroji, který se na Androidu stal doslova synonymem zálohování – ano, mluvíme o Titanium Backup. Prvním nominujícím byl Honza Dolejš, který se dělí o své zkušenosti: “Můj telefon je téměř každý měsíc napěchován jinou ROM a slovo Wipe se již bezpečně usadilo v mé sbírce častých slov. Hledal jsem tedy nástroj, který by mi pomohl obnovit aplikace i jejich data snadno a rychle. A řešení? Jednoznačně Titanium Backup, který mě nikdy nezklamal. U mě je Root samozřejmostí, spouště uživatelům však komplikuje použití tohoto nástroje. To je v mých očích jediná slabina tak skvělého nástroje, vyplývá ovšem z omezení systému a vývojářům to vyčítat nemůžeme.”
Také Karel Kilián ověřil vlastnosti a schopnosti této aplikace v praxi: “Pořád hledám ideální firmware pro svůj telefon, takže v minulosti byly i týdny, kdy jsem sedmkrát flashoval novou ROMku. Celkem mám v telefonu více než dvě stovky aplikací, a představa, že bych je musel pokaždé znovu instalovat a nastavovat, mě vysloveně děsí. Začal jsem tedy experimentovat s vyhlášeným nástrojem Titanium Backup. Zpočátku jsem poněkud tápal v ne právě uživatelsky přívětivém a neintuitivním rozhraní, když jsem ale metodou “pokus-omyl” odhalil, kde spustím zálohu a kde obnovu, stal se pro mne tento program neocenitelným pomocníkem. Obnoví opravdu vše – aplikace, jejich data, nastavení – přesně do stavu, v jakém byly v okamžiku zálohy. Akorát není dobrý nápad obnovovat systémové aplikace či jejich data do jiné verze systému – než jsem na to přišel, stálo mě to poměrně dost času a nervů :). Chybami se člověk učí. Je škoda, že takto účinné aplikace nemohou fungovat bez práv roota, čímž se spektrum potenciálních zájemců zužuje. Ačkoli plná verze stojí více než sto korun, mohu konstatovat, že jsou to velmi efektivně vynaložené peníze. I kdybych počítal jen ušetřený čas, Titanium Backup by se mi zaplatil hned po první obnově dat.”
Podíváme-li se do Obchodu Play, zjistíme, že Titanium Backup má tolik funkcí, že z toho až přecházejí oči. Předkládáme vám tedy jen část těch nejpodstatnějších schopností:
- Možnost udržovat více záloh (např. různých verzí) jedné aplikace.
- Záloha a obnovení SMS, MMS, záznamů hovorů, záložek, nastavení přístupových bodů Wi-Fi.
- Zmrazování a odinstalace aplikací, včetně systémových.
- Manuální nebo automatická synchronizace zálohy s cloudovými úložišti Dropbox, Box nebo Disk Google.
- Možnost stažení zálohy z telefonu do PC přes integrovaný webový server.
- Převod běžných aplikací na systémové a naopak.
- Propojení obnovených aplikací na Obchod Play, takže například fungují oficiální aktualizace.
- Záloha aplikací bez nutnosti jejich ukončení.
- Možnost vytvoření balíčku update.zip, obsahujícího aplikace a jejich data pro flashnutí!
- Obnova aplikací a dat ze záloh ADB, CWM a TWRP.
- Automatické zálohování podle nastaveného plánu.
- CSV export databáze jakékoliv aplikace (odeslání e-mailem nebo na Dokumenty Google).
Aplikaci si stáhlo již více než 9,5 milionu uživatelů, se kterými komunikuje ve více než třiceti jazycích včetně češtiny. Nainstalovat ji můžete na zařízení s Androidem 1.5 a vyšším, přičemž základní verze je k dispozici zdarma. Pokud ale budete chtít používat všechny dostupné funkce, určitě doporučujeme pořídit si za 120 korun verzi PRO. Titanium Backup má jedno z vůbec nejvyšších hodnocení v Obchodě Play – známka 4,8 po více než 160 000 hodnoceních je skutečně výjimečná.
Jeden ze stávajících uživatelů ji například hodnotí následovně: “Výborný nástroj pro zálohy systémových dat a aplikací a mnohem více. Obnova dat na 100%, UI dostatečné, ale mně osobně jde hlavně o funkčnost. Zakoupena Pro verze.”
Titanium Backup *PRO VERSION* Review!
O programu Titanium Backup byla řeč v prvním díle seriálu Nejlepší aplikace pro rootnuté telefony.
SMS Backup+
Podmínky pro nominace do tohoto kola říkaly, že doporučit lze nejen komplexní zálohovací balík, ale také jednoúčelové aplikace, zajišťující zálohu jen specifických dat. Právě do tohoto segmentu patří SMS Backup+, který, jak již z názvu patrně tušíte, zálohuje textové zprávy.
Program používá spokojený Honza Dolejš, který napsal: “Nástroj, který svou funkci prozradí již v samotném názvu. Díky SMS Backup+ lze snadno zálohovat své SMS zprávy do Googlu účtu a můžete je tak snadno importovat zpátky bez nutnosti úschovy souboru se zálohou. Praktické, jednoduché a velmi snadné.”
Karel Kilián představuje funkce aplikace trochu podrobněji: “SMS Backup+ používám již přes dva roky k mé naprosté spokojenosti. Aplikace v nastaveném intervalu zálohuje textové zprávy a záznamy volání do GMailu. Aby nedělala nepořádek v doručené poště, lze takto uloženým “e-mailům” nastavit předem definovaný štítek. Praktická využití jsou minimálně tři:
- Všechny odeslané i přijaté SMS mám zálohované v cloudu.
- Mohu si číst textové zprávy v GMailu, což využívám například, pokud chci zjistit, zda jsem v průběhu dne někomu nezapomněl odpovědět.
- Poměrně často využívám fulltextové vyhledávání v GMailu, které lze omezit jen na daný štítek, takže mohu hledat v obsahu SMSek.
Několikrát jsem také vyzkoušel obnovu, během které aplikace stahuje zálohované zprávy ze serveru. Proces sice trval i na poměrně rychlé lince docela dlouho, nicméně výsledek stál za to – všechny SMSky byly pěkně roztříděné do konverzací, žádná nechyběla, prostě obnovení přesně do stavu, v jakém jsem prováděl zálohu. Na tuhle aplikaci nedám dopustit, a kdyby existovala placená nebo “donation” verze, neváhal bych s jejím nákupem.”
Oficiální popisek v Obchodě Play je poměrně stručný a neříká nic, co jsme ještě neslyšeli: aplikace zajišťuje automatické zálohování SMS, MMS a protokolů volání na Gmail (používá samostatné štítky) nebo do Kalendáře Google. Umí také obnovit SMS a protokoly volání zpět do telefonu (MMS zatím nejsou podporováno). Aby vše správně fungovalo, nezapomeňte povolit přístup pro IMAP v Gmailu.
Měli bychom ještě upozornit, že automatické zálohování nemusí fungovat spolehlivě, pokud je SMS Backup + nainstalován na SD kartu.
Aplikaci si nainstaloval již více než milion uživatelů, kteří ji dali známku 4,6. Potěšujícím faktem je, že program můžete používat zcela zdarma, přesto v něm nenarazíte na reklamu.
O své zkušenosti se v komentáři k hodnocení dělí Michaela Novotná, která napsala: “Parádní věc, funguje bez problémů. Poslední upgrade mobilu mi způsobil problém se spuštěním, tak sem odinstalovala a nainstalovala a opět fungujeme. Někdo psal, že se to ukládá do doručené pošty, není pravda, ukládá se to do gmailu do složky sms.”
SMS Backup+ Android App Review
V květnu 2011 jsme si v recenzi SMS Backup: Zálohujte si své SMSky na GMail představili prakticky identickou aplikaci.
Účet Google
Pokud každý týden neflashujete novou ROMku, neprovádíte reset do továrního nastavení či neděláte jiné potenciálně nebezpečné operace a používáte především aplikace Google, teoreticky s Androidem zálohovací program nepotřebujete. Stačí pouze propojit telefon s účtem Google a:
- Kontakty se budou synchronizovat s adresářem GMailu (pokud je nebudete ukládat lokálně).
- Všechny e-maily budou v GMailu, dostupné odkudkoli přes webové rozhraní.
- Kalendář Google je taktéž webová aplikace, takže přihlásíte-li se na telefonu svým jménem, budete mít k dispozici i své schůzky.
- Aplikace, pokud jste to nezakázali, se při spuštění nového systému automaticky nainstalují (ovšem zatím bez dat a nastavení).
- Ve spojení s Google+ můžete aktivovat automatické nahrávání všech pořízených fotografií do cloudu.
V brzké době by měla přijít také synchronizace dat her – tedy pokud například dohrajete Angry Birds do nějaké úrovně, nebudete muset na jiném zařízení či na nové ROMce začínat znovu. Velmi pravděpodobně se také v dohledné době dočkáme synchronizace dat (včetně nastavení) aplikací. Jediné, co budete potřebovat, je zadání uživatelského jména a hesla k účtu Google.
Tento systém preferuje Petr Mišák, který, pokud to je jen trochu možné, používá především nativní aplikace, obsažené v čistém Androidu. Svou volbu obhajuje následovně: “Google účet je pro mě lék na všechny potřeby. Zálohuje mi emaily, kontakty, termíny schůzek, pořízené fotografie, ale taky poznámky a i nastavení telefonu, když přeskočím na vyšší model Nexusu :). To, že zatím nezálohuje SMS, nebo stav rozehrané hry, je pro mě akceptovatelné a věřím, že Google do budoucna zahrne do zálohy i tyto sekce.” Zálohu kontaktů skrze adresář Google oceňuje a využívá také David Mysliveček.
Tuto možnost jsme dali až na čtvrté místo dnešního přehledu, neboť jde o systémovou součást, kterou není možné dodatečně stáhnout z Obchodu Play. Nemůžeme tedy publikovat počet hodnocení, ani kolik uživatelů si tuto službu nainstalovalo, když je ve výchozím stavu prakticky v každém zařízení s Androidem. Přesto by ale byla chyba tuto spolehlivou a osvědčenou variantu nezmínit.
Podívejte se na minutové video, ve kterém je názorně předvedeno, jak synchronizovat účet Gmail na telefonu se systémem Android.
https://www.youtube.com/watch?v=wk69SNQwXsM
ClockworkMod Recovery
Nestává se často, abychom v rámci tohoto seriálu doporučovali více aplikací, které nelze stáhnout z Obchodu Play. Jak se říká, výjimka potvrzuje pravidlo, takže pátou aplikací tohoto kola je ClockworkMod Recovery.
Dáváme slovo Honzovi Dolejšovi, který přesvědčuje: “I když se nejedná přímo o aplikaci, kterou do přístroje vpravíte pomocí Obchodu Play, její zálohovací část je prostě skvělá. Jedním kliknutím celý systém s aplikacemi i nastavením sbalím do jednoho souboru a stejně lehce jej mohu i poté obnovit. Pro uživatele, kteří často zkoušejí nové verze ROM, je to nepostradatelný nástroj. Milí autoři, díky za něj!”
Dalším nominujícím byl Karel Kilián: “ClockworkMod Recovery je naprosto vynikající nástroj pro všechny, kdož chtějí instalovat alternativní ROMky či kernely. V takových případech je ale záloha celého systému i s aplikacemi naprostou nezbytností! Ze své vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že pokud dojde k chybě, nová ROMka nenabootuje, nebo systém vykazuje jednu chybu za druhou, je obnova přes ClockworkMod Recovery nejen jednoduchá, ale především zcela funkční. Už bych patrně nespočítal, kolikrát jsem takto svůj Galaxy S II vracel do stavu před zahájením pokusů.”
ClockworkMod Recovery (CWM) je náhradou za výchozí recovery pro zařízení s Androidem, za kterou stojí Koushik “Koush” Dutta. Je založen na image z Androidu 2.1 a nabízí NANDroid zálohování, adb shell, pokročilé možnosti práce s aktualizačními balíčky update.zip a jednoduchý správce souborů.
K instalaci CWM lze použít například aplikaci ROM Manager, taktéž vydanou pod značkou ClockworkMod. Poté lze recovery spustit tak, že vypnete telefon a při startu stisknete kombinaci tlačítek, specifickou pro dané zařízení.
Seznam podporovaných zařízení a verzí CWM ke stažení najdete na oficiálním webu.
Stručný návod, jak pomocí ClockworkMod Recovery zálohovat data:
- Než začnete, ujistěte se, že máte v cílovém úložišti dostatečný prostor pro zálohování.
- Nabootujte do recovery.
- Zvolte položku Backup and Restore. K pohybu mezi položkami obvykle slouží tlačítka pro nastavení hlasitosti, pro výběr a potvrzení zpravidla tlačítko pro vypnutí/zapnutí telefonu.
- Zvolte Backup.
- Pro dokončení zálohování postupujte podle pokynů na obrazovce .
Stručný návod na obnovení dat ze zálohy:
- Nabootujte do recovery.
- Zvolte položku Backup and Restore.
- Zvolte možnost Restore (nebo Advanced restore).
- Vyberte soubor, který chcete použít k obnově.
- Dále postupujte podle pokynů na obrazovce.
- Vyčkejte na dokončení obnovy.
Přes následující odkazy tedy nestáhnete přímo CWM, ale aplikaci ROM Manager, s jejíž pomocí můžete recovery nahrát. Kromě toho umí také organizovat a provádět zálohování a obnovu přímo ze systému.
Program je k dispozici zdarma, nebo v placené verzi Premium za cca 115 korun. Za své peníze získáte navíc například možnost vytváření přírůstkových záloh a automatické zálohování.
ROM Manager si stáhlo více než pět milionů uživatelů a jeho průměrná známka je 4,6.
Podívejte se na představení aplikace ROM Manager ze serveru Pocket Now:
Detailed Walk-Through of ROM Manager for Android | Pocketnow
Také o ROM Manageru jsme psali v prvním díle seriálu Nejlepší aplikace pro rootnuté telefony.
OBackup
Na řadu přicházejí tří programy, které nominoval vždy jen jeden redaktor. Tím nejvýše hodnoceným je se známkou 4,7 OBackup, původně známý jako Orange Backup. Karel Kilián k aplikaci říká: “OBackup mě zaujal jednoduchostí, s jakou pracuje, takže jsem ho začal používat pro pravidelné měsíční zálohování. Líbí se mi, že zálohuje celý systém, včetně všech nastavení, programů a jejich dat, navíc může nahrát zálohu do cloudu – například do Dropboxu.”
Také autoři se v Obchodě Play chlubí na prvním místě schopností zálohovat celé zařízení do cloudu jediným tapnutím. Z dalších vlastností a funkcí vybíráme:
- Podpora recovery CWM, TWRP a 4EXT (a recovery na nich založených).
- Stovky podporovaných zařízení (Samsung, HTC, Sony, Motorola, LG, Asus a další!).
- Jedná se NANDroid zálohy, vytvářené z běžícího systému. Není nutné restartovat do recovery, takže můžete i během zálohování zůstat na příjmu.
- Přizpůsobitelné možnosti zálohování: možnost výběru diskových oddílů (včetně podpory SD-EXT), nastavit zásady uchovávání záloh (např. ponechání třech posledních záloh), zálohování do libovolného umístění ve vašem zařízení, vytvořit vlastního způsobu pojmenování záložních souborů a mnohem více!
- Manuální nebo automatické zálohování v zadaném intervalu (například můžete telefon zálohovat každý den ve dvě hodiny v noci).
- Podpora aplikace Tasker.
- Volitelné nahrávání úplné zálohy na Dropbox, Disk Google nebo FTP.
- Obnova ze zálohy vyžaduje jen jeden restart.
Kromě toho OBackup obsahuje správce nainstalovaných programů a běžících procesů.
Je překvapivé, že ačkoli je OBackup zdarma, stáhlo si ho zatím jen něco přes deset tisíc uživatelů. V Obchodě Play má velmi pěknou průměrnou známku 4,7. Zbývá upozornit, že aplikace bude fungovat pouze na rootnutých telefonech!
A jak vypadá OBackup v praxi? Nejlépe to uvidíte na následujícím videu.
O programu Orange Backup padla zmínka také ve 12. díle Nejlepších aplikací pro rootnuté telefony.
Google+
Dostáváme se k další aplikaci, která je sice primárně určena k naprosto jiným účelům (v tomto případě se jedná o klienta sociální sítě), nicméně přesto může pomoci uchovat vaše data v “suchu a bezpečí”. V tomto případě se tedy bavíme o záloze fotografií (a ničeho jiného!). Výhody představuje Honza Dolejš: “I když se nejedná přímo o nástroj na zálohu, automatické nahrávání obrázků z Googlu Plus zálohovací nástroj tak trochu činí. Již mnohokrát jsem ze zařízení fotku vymazal, neboť jsem věděl, že kdyby něco, nachází se na Google Plus.”
V tomto směru asi není mnoho, co bychom mohli napsat navíc – přeci jen primárně je Google+ sociální sítí a schopnost automatického nahrávání fotografií do soukromého alba v cloudu je pouze doplňkovou funkcí.
Jak zapnout automatické zálohování fotografií?
- V aplikaci Google+ stiskněte [Menu] a přejděte do nastavení.
- Jděte do sekce Fotky z fotoaparátu.
- Klepněte na Automatické zálohování a přepínač v horní části okna přepněte na Zapnuto.
- Následně budete moci nastavit, zda se mají fotky nahrávat v plném nebo zmenšeném rozlišení, zdali se mají obrázky a videa uploadovat jen při připojení přes Wi-Fi nebo i skrze mobilní data, eventuálně lze povolit uvedenou funkci v roamingu a při nabíjení.
Hodnocení aplikace 4,2, stejně jako více než sto milionů stažení je v tomto případě irelevantní, neboť naprostá většina uživatelů si Google+ instaluje kvůli komunikaci, eventuálně ji mají předinstalovanou v systému.
Sociální síti Google+ se na našem webu věnujeme pravidelně a informujeme o všech zásadních aktualizacích klienta pro Android.
Kies Air
Poslední aplikace dnešního přehledu pochází z dílny Samsungu a nominoval ji David Mysliveček: “Stock záloha Samsungu, co jiného dodat. :)”
Kies Air před časem navázal na desktopový software Samsung Kies, ke kterému přidal především schopnost bezdrátové komunikace se zařízením, čímž se koncepcí přiblížil například oblíbenému AirDroidu. Je to tedy aplikace, která vám umožní spravovat obsah uložený ve vašem zařízení z webového prohlížeče v počítači skrze Internet či Wi-Fi. Nebudete tak muset připojovat kabely, abyste využili rozmanitou škálu funkci, jako je například přenos souborů, poslech hudby, psaní a čtení textových zpráv, vyhledávání souborů, a tak dále.”
Přístup k telefonu je zabezpečen čtyřmístným PINem, který se zobrazí na obrazovce telefonu či tabletu. Pomocí internetového prohlížeče pak budete moci:
- Prohlížet a stahovat fotografie / videa, která jste vytvořili
- Nahrávat a přehrávat hudbu.
- Vyhledávat kontakty a odeslat SMS.
- Přenášet všechny typů souborů.
- Nastavovat vyzváněcí tóny.
Jeden z uživatelů popisuje široké možnosti využití Kies Air v praxi: “Možnost spravovat (kopírovat) fotky, videa, hudbu. Možnost zobrazení přijatých, odeslaných sms, možnost odesílat sms přes webové rozhraní, zobrazení historie hovorů s informacemi, které jsou vidět přímo v telefonu. Dále je možné editovat a nastavovat: kalendář, úkoly, vyzvánění, záložky, zprávy, záznamy hovorů, kontakty,”
Pokud přemýšlíte nad tím, zda pro zálohu svých drahocenných dat použít právě tento program, vězte, že si ho nainstalovalo již více než deset milionů uživatelů a v Obchodě Play si drží solidní známku 4,2.
Bliží přehled o tom, co aplikace nabízí, si můžete udělat z následujícího videa.
Samsung Kies Air Walkthrough
Čtenáři doporučují: aplikace na zálohování
Závěrečné slovo patří vám – našim čtenářům. Je jasné, že redakčními zdroji nemůžeme pokrýt všechny aplikace, které jsou v současné době k dispozici. Určitě jsme nějaký zajímavý a užitečný program nejmenovali, proto se obracíme na vás: víte o nějakém šikovném programu na zálohování, který v dnešním přehledu chybí? Neváhejte a nominujte ho! Nominovat můžete jak komplexní balíky, které zazálohují a obnoví celý systém včetně všech aplikací, jejich dat i nastavení, tak jednodušší či jednoúčelové nástroje, zálohující například SMSky, obrázky, kontakty, nebo jiná data.
Prosíme, nezapomeňte na co možná nejpodrobnější popis, ve kterém se podělíte o své důvody a dosavadní zkušenosti, pro které nominujete právě zvolenou aplikaci. Zkuste přesvědčit ostatní čtenáře k tomu, aby si nainstalovali právě váš oblíbený program!
Uzávěrka je ve čtvrtek 20. června, článek “Čtenáři doporučují: aplikace na zálohování” pak vyjde 27. června.
Jestliže chcete nominovat více než jednu aplikaci, použijte nominační formulář vícekrát.
Nominace byly ukončeny.
Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi
Komentáře (26)
Přidat komentář