5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů #211: Krokoměr Xiaomi Mi Band 4, dálkoměr a další

Xiaomi Mi Band 4

Krokoměr Xiaomi Mi Band 4, levný dálkoměr, GPS v kabelu a další. Vítáme vás u dalšího dílu seriálu 5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů, který je tu s vámi každou středu.

1) Krokoměr Xiaomi Mi Band 4

Minulý týden jsme se dočkali představení nové generace fitness náramku od Xiaomi. Krokoměr Xiaomi Mi Band 4 přichází jako nástupce veleúspěšných modelů Mi Band 2 a Mi Band 3. Novinka dostala konečně barevný displej a potěší i podpora Bluetooth 5.0. Stále si ponechává fitness funkce (i když tradičně bez GPS), vysokou výdrž na jedno nabití (až 20 dní) i voděodolnost s certifikací IP67. Tento náramek a jeho mezinárodní verze s anglickým jazykem se již začala prodávat na čínských obchodech.

Krokoměr Xiaomi Mi Band 4 – vlastnosti

 • Displej: AMOLED s úhlopříčkou 0,95″ a rozlišením 240×120 pixelů, jas až 400 nitů
 • Baterie: Akumulátor s kapacitou 135 mAh, výdrž až 20 dnů a nabíjení pod 2 hodiny
 • Odolnost: Vodotěsnost 5 ATM
 • Měřené aktivity: Počítání kroků, spálených kalorií, překonané vzdálenosti, srdečního tepu, spánkové frekvence, upozornění na abnormální tep a dlouhou dobu bez pohybu
 • Konektivita: Bluetooth 5.0, NFC pouze pro Čínu
 • Funkce: Budík, stopky, časovač, zobrazování notifikací, připomínání událostí, odemykání telefonu, ovládání hudebního přehrávače, funkce “Najdi telefon”
 • Podporované OS: Android 4.4 a novější, iOS 9 a novější
 • Senzory: Optický snímač tepové frekvence, kapacitní senzor přiblížení, tříosý gyroskop a tříosý akcelerometr
 • Parametry: Operační paměť (RAM) 512 KB, hmotnost 22,1 g
krokoměr Xiaom MI Band 4

 

Cena: 996 Kč (GearBest)

2) Duální USB Access Point

Může se stát, že se ocitnete v situaci, kdy funguje internetové připojení přes kabel v PC nebo notebooku, ale není možné se připojit přes WiFi třeba z telefonu. Ať už žádná síť nevysílá nebo k ní neznáte přístupové údaje, z počítače si můžete udělat vlastní hotspot. A to pomocí jednoduchého USB Access Pointu, který navíc podporuje nejen pásmo 2,4 GHz, ale i 5 GHz. Autoři uvádí maximální rychlost přenosu až 1200 Mbps.

USB access point

Cena: 432 Kč (TinyDeal)

– zaslal Jozef Doliňák (celkově 6 tipů)

3) Baseus USB-C a audio jack redukce

Standard USB-C se už dostal takřka do všech “vybavenějších” mobilních telefonů s Androidem, stejně tak mnoha telefonům s tímto konektorem chybí 3,5mm jack. Pokud tedy chcete nabíjet mobilní telefone a zároveň poslouchat hudbu skrze 3,5mm sluchátka, je nutné použít redukci. Náš dnešní tip proto obsahuje redukci od známé společnosti Baseus, která se pochlubí kompaktními rozměry a kvalitním zpracováním.

USB-C redukce audio jack

Cena: 146 Kč (TinyDeal)

– zaslal Jozef Doliňák (celkově 6 tipů)

4) Levný laserový dálkoměr

Předposlední tip se hodí těm, kteří potřebují přesně měřit velké vzdálenosti. Laserové dálkoměry jsou dnes velmi oblíbeným způsobem, jak snadno, rychle a přesně změřit velké vzdálenosti. Pokud nepotřebujete nutně profesionální zařízení, tento kousek s dosahem až 40 metrů potěší hlavně kompaktními rozměry a nízkou cenou. Přesnost +- 2 mm přitom bude nejspíše stačit každému, kdo o podobném dálkoměru uvažuje.

Cena: 423 Kč (GearBest)

– zaslal Dominik Neradil (celkově 1 tip)

5) GPS v kabelu

Dnešní seriál zakončíme tipem, který opět patří mezi ty pozoruhodnější. GPS trackery jsme si ukazovali již několikrát, v Číně je k mání spousta modelů. Věděli jste ale, že se dá GPS přijímač schovat i třeba do konektoru USB kabelu? Stačí do něj vsunout SIM kartu a sledování polohy může začít. Tento prvek může sloužit pro sledování pohybu vlastního auta nebo třeba jako prvek v případě krádeže. Jen málokoho nejspíše napadne, že se sledovací zařízení skrývá zrovna v nabíjecím kabelu. Profesionální zloděje tím ale nejspíše neošálíte.

GPS v kabelu

Cena: 225 Kč (TinyDeal)

– zaslal Jozef Doliňák (celkově 6 tipů)

Soutěž: Pošli nám svůj tip na čínské zboží a vyhraj zajímavé ceny!

Tento článek vznikl jako pokračování návodu Jak nakupovat z Číny. Zajímavých zboží v čínských obchodech jsou desítky až stovky, proto bychom chtěli ve stejném duchu pokračovat i nadále. Jelikož je o tento seriál velký zájem, rozhodli jsme se odměnit čtenáře, kteří pomohou s jeho tvorbou. Každý, kdo pošle šikovný tip, který použijeme v našem seriálu, se zařadí do soutěže. Vyhrají pak tři čtenáři, kteří zaslali nejvíce tipů, které použijeme v některých z nadcházejících dílů. Podívejte se také na speciál se 100 tipy.

O co budeme hrát?

 • 1. místo – cena v hodnotě 10 dolarů
 • 2. místo – cena v hodnotě 7 dolarů
 • 3. místo – cena v hodnotě 3 dolarů
xiaomi nabijecka-tipy z ciny


K odeslání svých tipů do dalšího dílu využijte soutěžní formulář.

---> Pro hlasování je potřeba se přihlásit! <---

5 tipů na zajímavé zboží – pravidla soutěže

 1. Soutěž pořádá server www.svetandroida.cz.
 2. Soutěže se mohou zúčastnit všichni občané České republiky a Slovenska.
 3. Do slosování budou zařazeni pouze ti soutěžící, kteří vyplní kontaktní údaje (jméno a příjmení, e-mail, odkaz na zboží) a potvrdí souhlas s pravidly soutěže.
 4. Každý 10. díl budou vybráni 3 výherci (ti, kteří zašlou nejvíce tipů, které se objeví v našich článcích), které budeme kontaktovat na uvedeném e-mailu za účelem získání adresy pro zaslání výhry.
 5. Vyhlášení proběhne po 216. díle seriálu.
 6. Každá osoba se může soutěže zúčastnit vícekrát, ovšem vždy s odkazem na jiné zboží. Duplicitní a podvodné záznamy budou ze soutěže vyřazeny, stejně tak účty založené pouze za účelem soutěže.
 7. Ze zákona se na výhry nevztahuje záruka.
 8. Pořadatel soutěže si vyhrazuje právo změnit pravidla, termín konání soutěže a ceny. Za výhry nelze obdržet finanční náhradu a nelze je vymáhat právní cestou.
 9. V případě, že výherce na informační e-mail o získání výhry neodpoví do 72 hodin od odeslání, bude automaticky vybrán výherce jiný a původnímu výherci nárok na výhru zaniká.

Předchozí díly seriálu 5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů

Který z našich tipů vás zaujal nejvíce?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)