TOPlist

5 tipů na zboží z Číny: ZigBee smart prvky do domácnosti

tipy-z-ciny-395-zigbee-smart-prvky-chytra-domacnost-aliexpress

Vítejte u dalších tipů na zajímavé zboží z obchodů na AliExpressu. Dnešní vydání je věnované smart produktům, které doslova propojuje komunikační a ovládací ZigBee. Ať už doma máte potřebnou „bránu“ pro tuto síť, nebo ji teprve pořídíte (doporučit můžeme třeba tu z LIDLu, jelikož je univerzální), můžete zde najít inspiraci pro kompatibilní zařízení, která váš domov učiní chytřejším.

Evropské sklady, daň a clo

Prodejní portál AliExpress již začal plošně využívat přímé zdanění v evropském hospodářském prostoru. Pod cenou zboží můžete vidět větu „Price includes VAT“ neboli potvrzení, že v hodnotě je již započítána daň. Dál ale myslete na to, že zboží s hodnotou přes 150 eur se týká i clo.

Termostatická hlavice MOES

Začneme u zařízení, které dost možná oceníte v dnešní době úplně nejvíc. Termostatická hlavice má za úkol nastavovat a kontrolovat teplotu u konkrétního radiátoru. Samozřejmostí je možnost napojení na aplikaci a různé automatizace a programování. Vybírat můžete ze dvou barev a mnohé potěší i elegantní tvar.

Cena: 850 Kč

Chytré stropní světlo Gleco

Šikovné RGB či bílé osvětlení, které se hodí do místnosti do cca 15 metrů čtverečních. Teplotu bílé je možné volit od 2 700 do 6 000 kelvinů a barevná škála dosahuje hodnoty přes 85 CRI. Na výběr jsou dvě barevné verze rámečku (černá a bílá) a můžete se i rozhodnout, jestli v balení chcete i fyzický dálkový ovladač.

Cena: od 940 Kč

Chytrý vypínač

Nejen světla, ale i další zařízení, automatizace nebo scény v chytré domácnosti nemusíte nutně ovládat jen mobilním telefonem nebo nějakým malým tlačítkem, ale můžete si k tomu účelu rovnou nainstalovat na stěnu kombinované vypínače. V tomto případě dle libosti od jednoho až po čtyři na jednom panelu.

Cena: od 370 Kč

Chytrá DIN relé

Jestliže chcete jít v systému ovládání a kontrolování chytré domácnosti co nejvíce k „jádru“ fungování, můžete si namontovat (nebo možná lépe „si nechat namontovat“) také chytrá relé do rozvaděče. Na rozdíl od chytrých zásuvek tak můžete ovládat a kontrolovat třeba celou nemovitost. Černý model z této nabídky má i měření spotřeby.

Cena: od 500 Kč

Teploměr a vlhkoměr

Řídit například zmíněné termostatické hlavice nebo naopak větrání či zvlhčování vzduchu můžete buď časově, pocitově, nebo tyto procesy zautomatizovat na základě teploty či vlhkosti. Přesně k tomu možná budete potřebovat tohoto malého pomocníka. Nebo víc.

Cena: 210 Kč

Odkazy

Některé odkazy do obchodů mohou obsahovat tzv. affiliate parametr, díky kterému získá redakce malý zlomek z prodejní ceny. Finální částku ovšem takový odkaz neovlivňuje a produkty v žádném případě nejsou vybírány dle výše provize. Nákupem přes tyto odkazy podporujete provoz Světa Androida. Děkujeme za pochopení.

Další zajímavosti s cenou do 300 Kč

Výběr dalších produktů, které stojí pár korun. I tak by vám ale mohly usnadnit či zpříjemnit život, tak je omrkněte.

Produkt Cena
Zvlhčovač vzduchu 170 Kč
USB 3.0 HUB 105
Kuchyňské světlo s pohybovým čidlem 270 Kč
Digitální hodiny s budíkem 280 Kč
Vysavač klávesnice 140 Kč
Flexibilní trojnožka 50 Kč
Lokalizační přívěsek 110 Kč

Pošlete nám vaše tipy!

Pokud máte dobrou zkušenost s produktem, který jste pořídili na AliExpressu a který byste chtěli doporučit ostatním, neváhejte nám o něm napsat do komentáře.

Zaujaly vás dnešní tipy? Mrkněte i na starší díly našeho seriálu:

Jaké další ZigBee prvky byste z AliExpressu doporučili?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)