5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů #96: Zesilovač Wi-Fi, paměťová karta a další

Zesilovač Wi-Fi

Již 96. dílem pokračujeme s naším seriálem 5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů. Dnes vám představíme zesilovač Wi-Fi signálu, levnou paměťovou kartu, držák telefonu na kolo či chytrý LED pásek.

1) Zesilovač Wi-Fi signálu

Bezdrátový přístup k internetu je dnes pro nás nezbytností a téměř každý má doma bezdrátovou Wi-Fi síť. Signál však není všemocný a mnohdy se stává, že jeden zdroj nedokáže spolehlivě pokrýt všechna místa. Ideální je samozřejmě natáhnout do odlehlejších částí domácnosti kabel a zde znovu zapojit bezdrátový vysílač. Co to ale vyřešit jednoduchou krabičkou, kterou jen zapojíte do USB a ona signál posílí? Přesně tak funguje zesilovač Wi-Fi signálu od Xiaomi. Druhá generace zvyšuje rychlost přenosu až na 300 Mbps.

Vlastnosti – zesilovač Wi-Fi signálu:

 • napájení: USB,
 • rychlost přenosu až 300 Mbps,
 • snadné nastavení.
5 tipu na zbozi z cinskych obchodu – zesilovac wifi

Cena: 219 Kč (GearBest)

2) Cestovní adaptér do zásuvky

Mezi našimi tipy se objevují i zařízení, která jsou určena pouze pro čínský trh. V těchto případech sice u nás mnohdy fungují bez sebemenších problémů, nemusí však disponovat evropským konektorem do elektrické sítě. Spousta obchodů dodává redukce v balení, občas se ale může stát, že žádná nedorazí. Vyplatí se proto mít doma takovou redukci připravenou.

5 tipu na zbozi z cinskych obchodu – redukce do zasuvky

Cena: 24 Kč (eBay)

3) Univerzální držák do auta i na kolo

Teplé počasí o sobě dává vědět a dokonce už jsme se dočkali oficiálního jara. Česká republika je proslulá svými výlety na kole, může se vám tedy hodit tento univerzální držák, který lze použít nejen na kole, ale také v automobilu.

5 tipu na zbozi z cinskych obchodu – drzak na kolo

Cena: 104 Kč (Aliexpress)

– zaslal Dan borůvka (celkově 1 tip)

4) Paměťová karta MicroSD 32 GB UHS-I

Paměťové karty MicroSD jsou dnes hojně využívány v mnoha přístrojích – v mobilních telefonech, fotoaparátech, kamerách či třeba MP4 přehrávačích. Pokud by se vám hodila paměťová karta s kapacitou 32 GB a rozumnou rychlostí (Class 10 UHS-I), máme pro vás tip na kartu od Samsungu. Cena v čínských obchodech sice není o tolik nižší, než lze zakoupit na českém trhu, ale je tu jedna velká výhoda – poštovné zdarma. Karta vám za nižší cenu přijde až domů do schránky, díky čemuž nakonec ušetříte nejen čas, ale i peníze.

Vlastnosti – Samsung MicroSDHC UHS-I 32 GB:

 • MicroSD paměťová karta,
 • rychlost čtení: až 48 MB/s
 • rychlost zápisu: až 20 MB/s,
 • standard Class 10 UHS-I.
5 tipu na zbozi z cinskych obchodu – microsd samsung

 

Cena: 259 Kč (DealExtreme)

5) Xiaomi chytrý LED pásek

Společnost Xiaomi nabízí také LED pásky, které jsou vyrobeny stejnou společností jako třeba chytrá žárovka. LED pásek je dlouhý 2 metry a díky RGB LED můžete vykouzlit až 16 milionů barev. Ovládat lze skrze aplikaci Yeelight nebo přes Mi Home, obě již dnes alespoň v angličtině. LED pásky sice nelze spojovat (tedy opravdu zapojit k sobě), lze je však v aplikaci sdružovat, aby se ve výsledky chovaly jako jeden (měnily barvy a jas vždy stejně). LED pásky se připojí k vaší Wi-Fi síti a je možné je ovládat i mimo domov.

Vlastnosti – chytrý LED pásek:

 • délka: 2 metry,
 • napájení: 230 V,
 • Wi-Fi konektivita,
 • až 16 milionů barev.
Xiaomi-LED-stripe-5

Cena: 754 Kč (GearBest)

Soutěž: Pošli nám svůj tip na čínské zboží a vyhraj zajímavé ceny!

Tento článek vznikl jako pokračování návodu Jak nakupovat z Číny. Zajímavých zboží v čínských obchodech jsou desítky až stovky, proto bychom chtěli ve stejném duchu pokračovat i nadále. Jelikož je o tento seriál velký zájem, rozhodli jsme se odměnit čtenáře, kteří pomohou s jeho tvorbou. Každý, kdo pošle šikovný tip, který použijeme v našem seriálu, se zařadí do soutěže. Vyhrají pak tři čtenáři, kteří zaslali nejvíce tipů, které použijeme v některých z nadcházejících dílů.

O co budeme hrát?

zajimave zbozi z cinskych obchodu - magneticky kabel


K odeslání svých tipů do dalšího dílu využijte soutěžní formulář.

---> Pro hlasování je potřeba se přihlásit! <---

5 tipů na zajímavé zboží – pravidla soutěže

 1. Soutěž pořádá server www.svetandroida.cz.
 2. Soutěže se mohou zúčastnit všichni občané České republiky a Slovenska.
 3. Do slosování budou zařazeni pouze ti soutěžící, kteří vyplní kontaktní údaje (jméno a příjmení, e-mail, odkaz na zboží) a potvrdí souhlas s pravidly soutěže.
 4. Každý 10. díl budou vybráni 3 výherci (ti, kteří zašlou nejvíce tipů, které se objeví v našich článcích), které budeme kontaktovat na uvedeném e-mailu za účelem získání adresy pro zaslání výhry.
 5. Další vyhlášení proběhne po 96. díle seriálu v samostatném článku.
 6. Každá osoba se může soutěže zúčastnit vícekrát, ovšem vždy s odkazem na jiné zboží. Duplicitní a podvodné záznamy budou ze soutěže vyřazeny, stejně tak účty založené pouze za účelem soutěže.
 7. Ze zákona se na výhry nevztahuje záruka.
 8. Pořadatel soutěže si vyhrazuje právo změnit pravidla, termín konání soutěže a ceny. Za výhry nelze obdržet finanční náhradu a nelze je vymáhat právní cestou.
 9. V případě, že výherce na informační e-mail o získání výhry neodpoví do 72 hodin od odeslání, bude automaticky vybrán výherce jiný a původnímu výherci nárok na výhru zaniká.

Předchozí díly seriálu 5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů

Který z našich tipů vás zaujal nejvíce?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (23)