TOPlist

5 tipů na zboží z Číny: Nositelné elektro vychytávky

tipy-z-ciny-464-AliExpress nositelné elektro

Jsme tu s dalším vydáním tipů na zajímavé zboží z čínského AliExpressu. Dnešní díl by mohl potěšit nadšence do moderních technických vychytávek z kategorie nositelné elektroniky. Některé kousky působí možná směšně či zbytečně, ale nikdy nevíme, z čeho může být velký nový trend. Některé produkty už to vlastně dotáhly celkem daleko…

Evropské sklady, daň a clo

Prodejní portál AliExpress již začal plošně využívat přímé zdanění v evropském hospodářském prostoru. Pod cenou zboží můžete vidět větu „Price includes VAT“ neboli potvrzení, že v hodnotě je již započítána daň. Dál ale myslete na to, že zboží s hodnotou přes 150 eur se týká i clo.

Chytrý prsten COLMI R02

Tady bychom asi mohli znovu rozjet debatu, co si kdo představí pod pojmem „chytrý“. Tento prsten za méně než pětistovku každopádně nabízí měření tepu a sportovních aktivit (včetně například plavání díky krytí IP68), analýzu spánku a ukazování hodnoty SpO2. K dispozici v černé a zlaté variantě v několika velikostech.

Cena: 455 Kč

Brýle s kamerou

Před několika lety jen sci-fi sen, nyní běžná „hračka“ za pár stovek. A taky kontroverzní nástroj v nesprávných rukou. Ale to už necháme na vás. Tento casual model (sportovní jsou obecně o něco levnější) nabízí nahrávání ve FullHD pči 30 FPS, focení s 12Mpx rozlišením a výdrž na jedno nabití asi 90 minut. Dají se použít i jako skrytá kamera doma či v kanceláři.

Cena: 1 020 Kč

Reproduktor na krk

Možná už jste ho na někom viděli a říkali jste si, co to je. Jednoduchá sestava dvou reproduktorů, které propojuje silikonový nákrčník. Připojuje se standardně přes Bluetooth a doba přehrávání na jedno nabití je až 10 hodin. K dispozici v bílé a bílé barvě.

Cena: 780 Kč

Chytrý náramek se sluchátkem

Vypadá to jako nějaký omyl v nadpisu, ale není. Tento náramek má v řemínku tělo, které na první pohled připomíná například Xiaomi Band, ale na zádech ukrývá i špuntové sluchátko. Dá se tedy zavěsit do ucha a použít třeba k poslechu hudby nebo vyřizování hovorů. Vybírat můžete z více barev a typů řemínků.

Cena: 650 Kč

Ventilátor na krk

Od krku nahoru vám může díky nositelné elektronice nejen hrát hudba, ale foukat i osvěžující vzduch. Tato vychytávka má tři úrovně intenzity a maximální doba foukání na jedno nabití je 5 hodin. Ventilátor je skládací, takže se pohodlně vloží do kapsy či kabelky. Dražší verze má digitální displej.

Cena: 300 Kč

Odkazy

Některé odkazy do obchodů mohou obsahovat tzv. affiliate parametr, díky kterému získá redakce malý zlomek z prodejní ceny. Finální částku ovšem takový odkaz neovlivňuje a produkty v žádném případě nejsou vybírány dle výše provize. Nákupem přes tyto odkazy podporujete provoz Světa Androida. Děkujeme za pochopení.

Další zajímavosti s cenou do 300 Kč

Výběr dalších produktů, které stojí pár korun. I tak by vám ale mohly usnadnit či zpříjemnit život, tak je omrkněte.

Produkt Cena
Držák tabletu do auta 250 Kč
Noční LED světlo do zásuvky 130
Dětské noční LED světýlko 200 Kč
LED světlo se stativem 230 Kč
Uslion 7A nabíjecí USB-C kabel 100 Kč
TOPK 10W nabíječka 100 Kč
Digitální šuplera 130 Kč

Pošlete nám vaše tipy!

Pokud máte dobrou zkušenost s produktem, který jste pořídili na AliExpressu a který byste chtěli doporučit ostatním, neváhejte nám o něm napsat do komentáře.

Zaujaly vás dnešní tipy? Podívejte se i na starší díly našeho seriálu:

Jaké podobné gadgety už doma máte?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)