TOPlist

5 tipů na zboží z Číny: Nářadí na opravy mobilů

tipy-z-ciny-448-aliexpress-naradi-opravy-mobil

Jsme tu s dalším vydáním tipů na zajímavé zboží z obchodů na tržišti AliExpress. Dnes se zaměříme na poměrně levné, ale velmi užitečné položky. Nářadí, které se hodí na opravy mobilů a další drobnější elektroniky.

Evropské sklady, daň a clo

Prodejní portál AliExpress již začal plošně využívat přímé zdanění v evropském hospodářském prostoru. Pod cenou zboží můžete vidět větu „Price includes VAT“ neboli potvrzení, že v hodnotě je již započítána daň. Dál ale myslete na to, že zboží s hodnotou přes 150 eur se týká i clo.

Velká sada drobného nářadí (40 ks)

Základní vybavení pro kohokoli, kdo se chce „šťourat“ nejen ve vnitřnostech mobilního telefonu. V sadě se nacházejí nejběžnější šroubováčky, plastové tyčinky s různě tvarovanými hroty, šikovná „trsátka“, základní přísavky nebo speciální nožíky na odlupování displeje.

Cena: 200 Kč

Kovová sada šroubováků

Pokud byste pracovali raději s celokovovým šroubovákem, můžete sáhnout po této sadě. Obsahuje stejné nástavce jako šroubováky v prvním tipu, jen se na ně asi můžete lépe spolehnout.

Cena: 80 Kč

Přísavky na displej

Oddělit displej od vnějšího rámečku je jen první fáze. Abyste obrazovku nezlomili, nepoškrábali či jinak nepoškodili při dalším odlupování, je vhodné použít pevné, ale citlivé přísavky. Tady máte kousky za pár korun.

Cena: 55 Kč

Sada svorek pro upevnění

Dostáváme se k fázi opětovné kompletace. Aby znovu nasazený displej, zadní kryt a vše mezi tím pevně drželo u sebe, je dobré telefon na nějakou dobu pevně sevřít. Za dvě stovky můžete mít sadu čtyř svorek, případně pak za tři stovky rovnou deset.

Cena: 200 Kč

Škrabka pro urovnání fólie

Chcete si doma nanášet i ochrannou fólii na displej? Pak jistě využijete také „škrabku“, se kterou docílíte rovnoměrného rozložení. Rukojeť je plastová, ale dotyková plocha je vyrobená z měkké tkaniny.

Cena: 55 Kč

Odkazy

Některé odkazy do obchodů mohou obsahovat tzv. affiliate parametr, díky kterému získá redakce malý zlomek z prodejní ceny. Finální částku ovšem takový odkaz neovlivňuje a produkty v žádném případě nejsou vybírány dle výše provize. Nákupem přes tyto odkazy podporujete provoz Světa Androida. Děkujeme za pochopení.

Další zajímavosti s cenou do 300 Kč

Výběr dalších produktů, které stojí pár korun. I tak by vám ale mohly usnadnit či zpříjemnit život, tak je omrkněte.

Produkt Cena
Zásuvková lišta 240 Kč
50cm LED panel se senzorem pohybu 140
Baseus Bluetooth 5.1 USB transmitter/receiver 215 Kč
Čistič displeje 90 Kč
Trojnožka stativ s dálkovým ovládáním 260 Kč
Lampička s připínací svorkou 190 Kč
Essager 7A 100W USB kabel 190 Kč

Pošlete nám vaše tipy!

Pokud máte dobrou zkušenost s produktem, který jste pořídili na AliExpressu a který byste chtěli doporučit ostatním, neváhejte nám o něm napsat do komentáře.

Zaujaly vás dnešní tipy? Podívejte se i na starší díly našeho seriálu:

Který set vás zaujal nejvíc?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)