TOPlist

5 tipů na zboží z Číny: Základní foto příslušenství

tipy-z-ciny-455-aliexpress-foto-dslr-prislusenstvi

Vítejte u dalších tipů na zajímavé zboží z čínského AliExpressu. Tentokrát máme pár doporučení pro majitele DSLR fotoaparátů neboli zrcadlovek, kteří zatím vlastní jen foťák a nic moc dalšího k němu. Nechejte se inspirovat a doplňte si výbavu o další základní příslušenství.

Evropské sklady, daň a clo

Prodejní portál AliExpress již začal plošně využívat přímé zdanění v evropském hospodářském prostoru. Pod cenou zboží můžete vidět větu „Price includes VAT“ neboli potvrzení, že v hodnotě je již započítána daň. Dál ale myslete na to, že zboží s hodnotou přes 150 eur se týká i clo.

Teleskopický tripod stativ

Nejlepší kamarád každého fotografa, který potřebuje stabilní umístění přístroje pro focení v divočině i v ateliéru. Jde o dost levný model, který je určen primárně k telefonům či akčním kamerám, nicméně maximální nosnost je až 2 kg.

Cena: 220 Kč

Batoh na fotoaparát a objektivy

Pokud nemáte v úmyslu fotoaparát neustále nosit na krku na popruhu, určitě se bude hodit batoh, do kterého se dá zrcadlovka bezpečně umístit. Jako základní přenosná brašna a ochrana může posloužit tento batůžek za pár stovek.

Cena: 290 Kč

LED světlo do sáněk

Jestliže nevyužijete klasický blesk, ale rádi byste zachycovanou scénu nasvětlili na delší dobu trvale (například při natáčení videa), můžete sáhnout po levných LED panelech. Tyto se dají umístit do klasických „sáněk“ na zrcadlovce a stejným způsobem se dají zapojovat i do sebe.

Cena: 100 Kč

Skládací lightbox

Pustili jste se do produktového focení drobných předmětů? A stále vymýšlíte, jak je co nejlépe umístit a nasvítit na podlaze či na stole? Hoďte oba tyto problémy za hlavu s jednoduchým a levným lightboxem, který snadno sbalíte i na cesty.

Cena: 225 Kč

Sada filtrů na objektiv

Odlesky v exteriéru, zářivky v interiéru, příliš mnoho UV záření na horách či u moře… to jsou občasní nepřátelé fotografů a jejich objektivů, kteří se dají eliminovat jednoduchými filtry. V sadě za pár korun můžete pořídit základní FLD + CPL + UV filtr.

Cena: 170 Kč

Odkazy

Některé odkazy do obchodů mohou obsahovat tzv. affiliate parametr, díky kterému získá redakce malý zlomek z prodejní ceny. Finální částku ovšem takový odkaz neovlivňuje a produkty v žádném případě nejsou vybírány dle výše provize. Nákupem přes tyto odkazy podporujete provoz Světa Androida. Děkujeme za pochopení.

Další zajímavosti s cenou do 300 Kč

Výběr dalších produktů, které stojí pár korun. I tak by vám ale mohly usnadnit či zpříjemnit život, tak je omrkněte.

Produkt Cena
Lencent zásuvková kostka 260 Kč
Retro sluchátka 120
Essager držák mobilu do auta 120 Kč
Bluetooth ovladač s klávesnicí 260 Kč
LED svítilna 190 Kč
Skládací stojánek pod notebook 150 Kč
USB-C multi nabíječka 3v1 80 Kč

Pošlete nám vaše tipy!

Pokud máte dobrou zkušenost s produktem, který jste pořídili na AliExpressu a který byste chtěli doporučit ostatním, neváhejte nám o něm napsat do komentáře.

Zaujaly vás dnešní tipy? Podívejte se i na starší díly našeho seriálu:

Doporučíte jiné šikovné foto příslušenství?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)