5 tipů na zboží z Číny: Elektronické vychytávky na kempování

tipy-z-ciny-369-AliExpress-vybaveni-kempovani

Vítejte u dalších tipů na zajímavé produkty z obchodů na čínském tržišti AliExpress. Dnešní tematické vydání se bude věnovat elektronice, která slouží jako praktické vybavení při stanování, kempování nebo pobytu v přírodě obecně.

Evropské sklady, daň a clo

Prodejní portál AliExpress již začal plošně využívat přímé zdanění v evropském hospodářském prostoru. Pod cenou zboží můžete vidět větu “Price includes VAT” neboli potvrzení, že v hodnotě je již započítána daň. Dál ale myslete na to, že zboží s hodnotou přes 150 eur se týká i clo.

Přenosná “žárovka”

Začneme zlehka položkou za pár korun. I když ale nestojí moc, závěsné světýlko rozhodně patří mezi to nepraktičtější, co můžete zejména do stanu pořídit. Můžete vybírat ze tří barev. Nebo mezi úplně jinými modely, AliExpress jich je samozřejmě plný.

Cena: 50 Kč

Nabíjecí ruční dynamo

Zásuvka nikde, všechny powerbanky vybité… tak jak teď nabít telefon? Jedním z řešení je ruční mechanické dynamo, jehož protáčením si můžete doplňování energie zajistit. V příkladech použití je zmíněno kompletní nabití telefonu Huawei P20 za 45 minut.

Cena: 115 Kč

Bateriový kompresor

Když není k dispozici přívod elektřiny a člun, lehátko nebo kruh se vám nechce pracně nafukovat klasickou pumpou, můžete vzít zavděk menšímu kompresoru na baterie. Tento model nabídne až 50minutový chod a k dispozici jsou tři různé nástavce.

Cena: 560 Kč

Svítilna na prsty

Hlavně v případech, kdy člověk musí potmě udělat něco bez cizí pomoci, se hodí opravdu důmyslná svítilna, která míří přesně tam, kam dotyčný potřebuje. Jednou z variant je například čelovka, jinou představuje tato “rukavice” se dvěma svítilnami.

Cena: 60 Kč

Solární nabíječka

Ta u výběru pro campingové vybavení rozhodně nesmí chybět. V tomto případě jde o model, který má při složení kompaktní rozměry 16,5 x 11,5 x 3 cm a nabízí 7W či 10W výkon. Pokud potřebujete větší a silnější, určitě také najdete.

Cena: od 530 Kč

Odkazy

Některé odkazy do obchodů mohou obsahovat tzv. affiliate parametr, díky kterému získá redakce malý zlomek z prodejní ceny. Finální částku ovšem takový odkaz neovlivňuje a produkty v žádném případě nejsou vybírány dle výše provize. Nákupem přes tyto odkazy podporujete provoz Světa Androida. Děkujeme za pochopení.

Další zajímavosti s cenou do 300 Kč

Výběr dalších produktů, které stojí pár korun. I tak by vám ale mohly usnadnit či zpříjemnit život, tak je omrkněte.

Produkt Cena
Bezdrátová nabíječka 3v1 270 Kč
Uslion 48W nabíječka 4x USB 140 Kč
7x USB2.0 HUB 120 Kč
Kuulaa skládací stojánek na mobil 190 Kč
Nabíjecí kabel se stojánkem 100 Kč
Chytrá Wi-Fi zásuvka 200 Kč
Essager 2m USB-C kabel s otočnou koncovkou 220 Kč

Zaujaly vás dnešní tipy? Mrkněte i na starší díly našeho seriálu:

Jaké máte požadavky na bezdrátová sluchátka?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)