5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů #97: Bluetooth myš, skládací klávesnice a další

5 tipu na zbozi z cinskych obchodu 97

Po týdenní pauze a vyhlášení vítězů naší soutěže se dostáváme již k 97. dílu série 5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů. Čeká na nás Bluetooth myš, skládací klávesnice, Xiaomi domácí brána či nabíječka do auta.

1) Bluetooth myš

Pokud dnes telefon připojíte k velké obrazovce (i třeba bezdrátově), může sloužit jako počítač třeba pro sledování multimédií nebo brouzdání na internetu. V tomto případě se vám bude hodit i myš pro snazší ovládání. Možností jsou samozřejmě běžné myši do USB přes OTG redukci, výhodnější však bude Bluetooth myš, která se připojí k telefonu rovněž bezdrátově.

Vlastnosti – Bluetooth myš:

 • technologie: Bluetooth 3.0,
 • rozlišení: 1200 DPI,
 • počet tlačítek: 6,
 • napájení: 2x AAA článek.
5 tipu na zbozi z cinskych obchodu – Bluetooth mys

Cena: 263 Kč (Aliexpress)

– zaslal Jan Stegena (celkově 2 tip)

2) Skládací klávesnice

Stejně jako myš se může k telefonu či tabletu hodit i klávesnice, která nám umožní pohodlnější a rychlejší psaní než na dotykovém displeji. Pokud ji navíc plánujete nosit stále s sebou, bude se vám hodit skládací bezdrátová klávesnice. Ta kromě velké sady kláves nabídne i touchpad, který může klidně myš zastoupit. K telefonu se opět připojuje skrze technologii Bluetooth 3.0.

Vlastnosti – skládací klávesnice:

 • technologie: Bluetooth 3.0,
 • klávesnice + touchpad,
 • rozměry: 30,3 x 9,7 x 0,55 cm,
 • hmotnost: 201 g.
5 tipu na zbozi z cinskych obchodu – skladaci klavesnice

Cena: 568 Kč (Aliexpress)

– zaslal Jan Stegena (celkově 2 tip)

3) Bezdrátový přijímač a vysílač zvuku

Znáte tu situaci – zdroj hudby máte vzdálen několik metrů od reproduktorů či sluchátek a tahat kabel je obtížné. Pokud zdroj zvuku neumí sám o sobě přenášet signál bezdrátově, může vám pomoci tato šikovná krabička. Ta v sobě ukrývá nejen vysílač, ale i přijímač zvuku. To znamená, že můžete udělat z drátových reproduktorů bezdrátové, ale i třeba posílat hudbu do bezdrátových sluchátek.

Vlastnosti – bezdrátový přijímač a vysílač zvuku:

 • technologie: Bluetooth 4.1,
 • integrovaná baterie (výdrž až 8 hodin),
 • konektor: 3,5mm jack.
5 tipu na zbozi z cinskych obchodu – vysilac

Cena: 272 Kč (eBay)

– zaslal Miroslav Kovacs (celkově 1 tip)

4) Nabíječka do auta se 4 výstupy

Nabíjení mobilních zařízení v automobilu je dnes častou záležitostí. Občas je potřeba nabíjet hned více zařízení najednou – třeba při cestě na dovolenou s celou rodinou. V tu chvíli se může hodit tato nabíječka, která disponuje rovnou 4 USB výstupy. Nabíjecí proud činí 6,8 A, tedy při plném zatížení 1,7 A na každý port.

Vlastnosti – nabíječka do auta se 4 výstupy:

 • 4 x USB výstup,
 • výstupní proud až 6,8 A.
5 tipu na zbozi z cinskych obchodu – nabijecka do auta

Cena: 309 Kč (GearBest)

– zaslal Zbyněk Trnka (celkově 1 tip)

5) Xiaomi domácí brána

Pokud plánujete vytvořit chytrou domácnost, jednou z možností je vsadit na řešení společnosti Xiaomi. Srdcem takové domácnosti je pak Xiaomi domácí brána, která skrze upravený protokol ZigBee propojuje ostatní zařízení a různé senzory – například pohybový senzor, magnetické snímače oken a dveří, senzory teploty či bezdrátové tlačítko a ovladač. Chytrou bránu a senzory lze navíc kombinovat i s dalšími zařízeními od Xiaomi (chytrým osvětlením, vysavačem, čističkou apod.) a vytvářet různá pravidla. Lze například nastavit, aby se automaticky spustila světla, pokud pohybový senzor něco zachytí apod. Další senzory nejsou součástí balení, jen výchozí brána.

Vlastnosti – Xiaomi domácí brána:

 • konektivita: ZigBee, Wi-Fi,
 • napájení: 230 V,
 • RGB LED – až 16 milionů barev,
 • integrovaný alarm,
 • napojení na další přístroje chytré domácnosti (aplikace Mi Home).
5 tipu na zbozi z cinskych obchodu – xiaomi brána

Cena: 742 Kč (GearBest)

Soutěž: Pošli nám svůj tip na čínské zboží a vyhraj zajímavé ceny!

Tento článek vznikl jako pokračování návodu Jak nakupovat z Číny. Zajímavých zboží v čínských obchodech jsou desítky až stovky, proto bychom chtěli ve stejném duchu pokračovat i nadále. Jelikož je o tento seriál velký zájem, rozhodli jsme se odměnit čtenáře, kteří pomohou s jeho tvorbou. Každý, kdo pošle šikovný tip, který použijeme v našem seriálu, se zařadí do soutěže. Vyhrají pak tři čtenáři, kteří zaslali nejvíce tipů, které použijeme v některých z nadcházejících dílů.

O co budeme hrát?

cestovni-pouzdro


K odeslání svých tipů do dalšího dílu využijte soutěžní formulář.

---> Pro hlasování je potřeba se přihlásit! <---

5 tipů na zajímavé zboží – pravidla soutěže

 1. Soutěž pořádá server www.svetandroida.cz.
 2. Soutěže se mohou zúčastnit všichni občané České republiky a Slovenska.
 3. Do slosování budou zařazeni pouze ti soutěžící, kteří vyplní kontaktní údaje (jméno a příjmení, e-mail, odkaz na zboží) a potvrdí souhlas s pravidly soutěže.
 4. Každý 10. díl budou vybráni 3 výherci (ti, kteří zašlou nejvíce tipů, které se objeví v našich článcích), které budeme kontaktovat na uvedeném e-mailu za účelem získání adresy pro zaslání výhry.
 5. Další vyhlášení proběhne po 106. díle seriálu v samostatném článku.
 6. Každá osoba se může soutěže zúčastnit vícekrát, ovšem vždy s odkazem na jiné zboží. Duplicitní a podvodné záznamy budou ze soutěže vyřazeny, stejně tak účty založené pouze za účelem soutěže.
 7. Ze zákona se na výhry nevztahuje záruka.
 8. Pořadatel soutěže si vyhrazuje právo změnit pravidla, termín konání soutěže a ceny. Za výhry nelze obdržet finanční náhradu a nelze je vymáhat právní cestou.
 9. V případě, že výherce na informační e-mail o získání výhry neodpoví do 72 hodin od odeslání, bude automaticky vybrán výherce jiný a původnímu výherci nárok na výhru zaniká.

Předchozí díly seriálu 5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů

Který z našich tipů vás zaujal nejvíce? Bluetooth myš nebo domácí Xiaomi brána?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)