Pařba na víkend – tipy na Android hry 203 – Evolve, Zombies a skvělá strategie

android hry hlavni

Jaké Android hry si dnes představíme? Jako první to bude skvělá střílečka Gunner Z, ve které se budeme bránit vlnám krvelačných zombies. Následovat bude roztomilá bojovka Naughty Kitties, v níž se zhostíte role roztomilých kočičích bojovníků. Třetím tipem je tahová strategie primárně optimalizovaná pro procesory Tegra – Broadsword: Age of Chivalry. Předposlední tip potěší fanoušky populární kooperativní hry Evolve a na závěr jsme pro vás vybrali jednu z nejoriginálnějších her poslední doby – Evoland.

Gunner Z

Při hraní této hry se budete cítit jako Will Smith ve filmu Já Legenda. Svět se nachází na pokraji vyhynutí. Hned co se setmí, hnusáčtí zombies vylézají ze svých skrýší a okupují město. Vy, jakožto jeden z pasažérů obrněného vozidla, budete obsluhovat manipulovatelný rotační kulomet. Ten lze otáčet do všech směrů a také posouvat po “tyči” nahoru a dolů. Jednotlivé mise spočívají v přežití několika útočných vln nebezpečných zombies. Bojovat budete rovněž s ostatními nepřátelskými jednotkami, které využívají obdobná bojová vozidla, jako je to vaše. Po každé úspěšné misi se můžete vydat do herního obchodu, kde si lze upgradovat nejen vaše zbraně, ale také vozidlo.

Gunner Z
Gunner Z

Naughty Kitties

Naughty Kitties je roztomilá akční hra s koťaty v hlavní roli. Primárním úkolem hry bude vytvářet optimální kombinaci kočičáků, jakou budete osazovat vaši bojovou vzducholoď. Každá číča dokáže vydržet v boji pouze krátký časový úsek. Ve chvíli, kdy vaší kočce dojde energie, musíte ji co nejrychleji nahradit další kočkou. Ve hře existuje několik typů kočičích bojovníků. Někteří střílí z raketometu, jiní používají klasický samopal. Jsou zde také podpůrné jednotky, které využíváte k opravě vaší vzducholodi. Postupem hraní se vám odkrývají další hratelné jednotky. Samozřejmě je zde také prostor pro vylepšování těch stávajících.

Naughty Kitties - Cats Battle
Naughty Kitties - Cats Battle

Broadsword: Age of Chivalry

Jedná se o tahovou strategii optimalizovanou pro procesory Tegra. Zahrát si ji ovšem můžete i na jiných zařízeních. V roli kapitána vaší civilizace se vydáte plenit vše, co se vám postaví do cesty. Dříve, než začnete bojovat s protivníky, nesmíte zapomenout na upgrady vaší hlavní budovy a také farmaření. Stejně, jako je to ve většině strategií, i zde potřebujete těžit suroviny, abyste dosáhli určité progrese. Kapitolou samou o sobě jsou souboje s protivníky. Tyto souboje lze buďto sledovat, nebo je přeskočit a tím se okamžitě dozvědět jejich výsledek. Hra nabízí sympatické grafické zpracování a za zmínku také stojí multiplayer hratelný přes Google Play Games.

Broadsword: Age of Chivalry v2
Broadsword: Age of Chivalry v2

Evolve: Hunters Quest

Jedná se o hru na motivy kooperativní střílečky z PC/konzolí – Evolve. V případě této mobilní adaptace jde o zcela jiný žánr, než je tomu u originální verze hry. Evolve: Hunters Quest připomíná hry jako Candy Crush Saga a tomu podobné. Úkolem tedy bude vhodně spojovat barevné kostičky, čímž v této hře vytváříte útočné kombinace. Čím lepší spojení se vám podaří vytvořit, tím silnější útoky sesíláte na vaše protivníky. V každém kole budete bojovat se stejnou partou bojovníků, jakou můžete znát z hry Evolve. Každý z nich má svoje unikátní vlastnosti a schopnosti. Tato hra není jen tak ledajaká “spojovačka”, a proto se u ní budete určitě bavit.

2b257f14d39dac4000513b0c25ac0200?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Evoland

Evoland přináší velmi originální myšlenku, zobrazuje totiž průřez většiny známých herních mechanismů a inovací v jedné hře. Na počátku hry začínáte s horším grafickým zpracováním, jednoduchým ovládáním, bez příběhu, bez příšer, bez všeho. Postupem hraní se hra transformuje, získává barvy, hudbu, lepší grafické zpracování, nové bojové mechanismy a spoustu dalšího. Na screenshotech níže se můžete podívat, jak tato hra vypadá na úplném počátku a poté v pozdějších fázích. Jedná se o skvělou herní záležitost, kterou zkrátka musíte vyzkoušet. 124 Kč sice není zrovna málo, nicméně v tomto případě je tato cena opravdu na místě.

Odkazy na starší Pařby na víkend (Hry pro Android)

Pařba na víkend – tipy na Android hry 203 (video)

Pařba na víkend – tipy na Android hry 203

Pařba na víkend - tipy na Android hry 203

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)