5 tipů na zboží z Číny: Kreativní osvětlení na kolo

tipy-z-ciny-355-AliExpress-osvetleni-kolo

Jsme tu s dalšími tipy na zajímavé zboží z čínských obchodů na tržišti AliExpress. Budeme pokračovat v sérii tematických skupin produktů a dnes se zaměříme na trochu méně praktickou a o něco více kreativní podobu osvětlení na kolo. I když, ono se asi pro bezpečnost hodí skoro každé světlo, které si na kolo dáte…

Evropské sklady, daň a clo

Prodejní portál AliExpress již začal plošně využívat přímé zdanění v evropském hospodářském prostoru. Pod cenou zboží můžete vidět větu „Price includes VAT“ neboli potvrzení, že v hodnotě je již započítána daň. Dál ale myslete na to, že zboží s hodnotou přes 150 eur se týká i clo.

Zadní světlo s vymezovacími lasery

Hned první tip můžeme označit za bezpečnostní prvek. Kromě toho, že jde o běžné červené světlo pod sedlo, nabízí tato vychytávka také laserové vizuální vymezení prostoru na vozovce.

Cena: 50 Kč

LED světýlka na ventilek

S velmi nenápadnou tyčinkou, která v točícím se kole dělá poutavý efekt svítící kružnice, můžete udělat velkou parádu. Chytré je, že zde funguje spínání na základě pohybu, takže nemusíte nikde nic zapínat a nevybíjí se zbytečně baterie.

Cena: 30 Kč

LED panely do výpletu

Pokud byste chtěli výše popsaný světelný efekt ještě umocnit, můžete „do špic“ strčit tyto panely. Výhodou je, že jich můžete do jednoho kola umístit víc a jdou tedy i kombinovat různé barvy.

Cena: 35 Kč

Blatník se zadním světlem

Fajn vychytávka od společnosti ROCKBROSS, která s jinými produkty hrála roli v jedněch našich starších tipech. Fajn řešení mimo jiné i pro ty, kteří mají problém najít dostatek místa na namontování blatníku i světla nad sebe pod sedlo.

Cena: 440 Kč

Zadní brzdové světlo

Mít na kole vzadu červené světlo, abyste byli dobře vidět, to je základ. Ale co kdybyste navíc měli i světlo, které umí navíc reagovat i na brzdění? Stačí jej napojit na lankový mechanismus brzdy (uživatelé hydraulických mají bohužel smůlu).

Cena: 20 Kč

Odkazy

Některé odkazy do obchodů mohou obsahovat tzv. affiliate parametr, díky kterému získá redakce malý zlomek z prodejní ceny. Finální částku ovšem takový odkaz neovlivňuje a produkty v žádném případě nejsou vybírány dle výše provize. Nákupem přes tyto odkazy podporujete provoz Světa Androida. Děkujeme za pochopení.

Další zajímavosti s cenou do 300 Kč

Výběr dalších produktů, které stojí pár korun. I tak by vám ale mohly usnadnit či zpříjemnit život, tak je omrkněte.

Produkt Cena
Uslion 48W nabíjecí adaptér 120 Kč
Herní držák na mobil 130 Kč
Ugreen USB zvuková karta 150 Kč
Stropní LED světlo od 230 Kč
USB-C / USB-C konektor 90 Kč
Přenosný zvlhčovač vzduchu 200 Kč
Hagibis izolátor audio šumu 220 Kč

Zaujaly vás dnešní tipy? Mrkněte i na starší díly našeho seriálu:

Jak moc „vytuněné“ máte vaše kolo?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)