Pařba na víkend – tipy na Android hry 239: Mimozemšťan Abe, skvělý fotbal a hledání nových světů

android hry hlavni

Mimozemšťan Abe se vrací, aby oživil zašlou slávu parádní logicko-akční série Oddworld. Následně si vyzkoušíte netradiční fotbalovou hru, která je pojata vcelku netradičním principem – Score!Hero. Třetím tipem na víkend je atmosferická vesmírná hra Last Horizon. Poté budete bránit váš hrad před útoky podzemních nepřátel ve hře Digfinder. Na závěr vyzkoušíte skvělou MOBA hru Call of Champions. To vše v dnešním díle seriálu Pařba na víkend – tipy na Android hry.

Oddworld: Munch´s Oddysee

Nejprve bude vhodné zmínit, že hra Oddworld: Munchs Oddysee pochází od tvůrců hry Oddworld: Stragers Wrath, kterou jsme vám v Pařbě na víkend v minulosti ukazovali. Samotný mimozemšťan “Abe” ovšem jistě představuje pro většinu pařmenů mnohem známější postavičku herní historie. Tento titul spatřil světlo světa v roce 2001, a to na konzolích Xbox. Ve hře ovládáte 2 postavičky – Munche a Aba. Každý z nich disponuje unikátními schopnostmi, které musíte využívat při řešení logických hádanek a samozřejmě také v bitvách s jednotkami ďábelské organizace “zlouna” Vykkera. Jelikož pro vás nemusí být jednoduché hru na mobilních telefonech/tabletech ovládat, vývojáři nezapomněli přidat podporu externích ovladačů.

Oddworld: Munch's Oddysee
Oddworld: Munch's Oddysee

Score!Hero

Score! Hero představuje naprosto vynikající fotbalovou záležitost, která ke svému žánru přistupuje zcela odlišným způsobem, než je tomu u konkurence. Cílem hry Score!Hero je vytvářet akce zakončené vstřelením gólu, bez čehož vás hra nepustí do dalších kol. V každém levelu máte před sebou určitou fotbalovou situaci, kterou lze řešit různými způsoby. Vašim spoluhráčům tak můžete přihrávat do běhu, lobem či po zemi, na což vždy navazuje střela. Tu provádíte tažením prstu po displeji směrem k bráně. Kromě přímých střel lze rovněž využívat točené balóny. Hra nabídne kvalitní grafické zpracování a díky jednoduché ovladatelnosti musí zabavit zkrátka každého.

Last Horizon

Last Horizon je výborná atmosferická “gameska”, ve které prolétáte vesmírem a hledáte nové planety bohaté na zdroje (kyslík a palivo). Hra je postavena na precizním ovládání vašeho raketoplánu, s nímž se můžete otáčet v rámci 360 stupňů. Pro čerpání surovin z jednotlivých planet je nutné přistát na rovné ploše (bez kráterů apod.), v opačném případě vaši loď postupně ničíte. Z některých planet po vás místní obyvatelé pálí hlava nehlava, proto je občas zapotřebí využívat úhybné manévry. Last Horzin obsahuje 4 herní módy lišící se v rozmístění planet. Na hře vás bezesporu zaujme její pohlcující soundtrack, díky němuž se při hraní absolutně uvolníte.

Digfender

Pod vaším hradem se nachází spousta zlata. Ve hře Digfender se jej budete snažit vykopat, což bude mít za následek probuzení podzemních démonů, kteří své zlato poctivě střeží. Prokopáváním země si vytváříte cestu, již následně lemujete různými typy věží. Jejich prostřednictvím následně odrážíte útoky nepřátel. Jak už vám jistě došlo, jedná se o TD titul, kterému nechybí klasické prvky tohoto žánru jako například upgradování věží. Hra nabízí přes 60 levelů plných akce, až 5 “stromů” vylepšení a dokonce také survival mód zaručující nekonečnou herní dobu.

Call of Champions

Android herní scéna je opět obohacena o novou MOBA hru. Že nevíte, co zkratka MOBA znamená? No přece Multiplayer-Online-Battle-Arena. Jedná se o herní žánr, na kterém je založena světově známá DOTA či další podobné hry, jako například Heroes of Newerh, League of Legends a spousta dalších. Na Android nyní vyšla novinka Call of Champions, jež čerpá z ověřených principů tohoto žánru.

Co od této hry můžeme ve zkratce čekat?

  • 2 nepřátelské týmy se snaží o zničení základny protivníka
  • ve hře se nevyskytují „creepy“ (jednotky umělé inteligence, které spolu běžně v MOBA hrách bojují)
  • od počátku hraní máte k dispozici všechny schopnosti (na což u MOBA her nejsme zvyklí)
  • pouze jedna obranná věž
  • 5minutové zápasy, které garantují nepřetržitou akci. V současné době lze vybírat pouze ze 13 hrdinů. Do budoucna je ovšem přislíbeno, že jich přibude více než 40. Stejně jako ostatní MOBA hry i Call of Champions lze z Google Play stáhnout a plnohodnotně hrát zcela zdarma.
Call of Champions
Call of Champions

Odkazy na starší Pařby na víkend (Android hry)

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

nejocekvanejsi android hry roku 2020

10 nejočekávanějších Android her v roce 2020

Hry David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (0)