TOPlist

Pařba na víkend – tipy na Android hry 237: pořádné káry, blázinec a Octo-dad

android hry hlavní

Jako první se dnes přesvědčíme, že i 25MB hra dokáže nabídnout propracované grafické zpracování v Asphalt Nitro. Poté nasedneme na kolo a půjdeme sjíždět strmé kopce ve hře Bike Unchained. Ve třetí hře si zahrajete za netradičního otce tradiční rodinky v Octodad: Dadliest Catch. Následující návykovka Shooty Skies od vývojářů Crossy Road vás zase chytne a nepustí. Na závěr se budete snažit utéct z ústavu pro mentálně choré ve hře Sanitarium. To vše v dnešním díle seriálu Pařba na víkend – tipy na Android hry.

Asphalt Nitro

Autoři hry Asphalt Nitro – společnost Gameloft, v jejím popisku v obchodě Google Play uvádí, že se jedná o menšího bratříčka hry Asphalt 8. Jedná se o zběsilé závody s propracovaným grafickým zpracováním, licencovanými auty a několika zajímavými módy. Hra je v mnoha ohledech velmi podobná jako již zmiňovaný Asphalt, v jedné zásadní skutečnosti se ovšem liší, a to velikosti. Asphalt 8, který lze v Google Play rovněž stáhnout zdarma, si nárokuje více než 1,5 GB prostoru, kdežto Asphalt Nitro pouhých 25 MB. Kromě klasických závodů na vás čekají i módy jako jsou driftování, „knockout“ či útěk před policisty. Pokud vás tedy arkádové závodění v Asphalt 8 bavilo, v případě Asphalt Nitro budete na „správné adrese“.

Asphalt Nitro
Asphalt Nitro

Bike Unchained

Společnost Red bull je známá pro své sponzorství adrenalinových sportů. Pokud pravidelně sledujete náš herní seriál Pařba na víkend, jistě také víte, že pod záštitou značky Red Bull již vyšlo několik android her, jako například Red Bull Air Race The Game, kterou jsme vám představili v tomto díle Pařby. Relativní novinkou ze stáje Red Bull je bikerský titul Bike Unchained, v němž projedete 60 tratí ve 3 odlišných lokacích. Základem hry je provádění nejrůznějších triků, které se díky intuitivnímu způsobu ovládání naučíte co nevidět. Z hlediska herních módů zde máme klasickou kampaň, rychlou hru, nebo speciální soutěže.

Bike Unchained
Bike Unchained

Octodad: Dadliest Catch

Octodad: Dadliest Catch lze zaškatulkovat do kategorie „podivných her“, kde například spadá i starý známý Goat Simulator. Ve hře Octodad budete ovládat otce rodiny (mimochodem se jedná o chobotnici – proto „Octodad“), s nímž budete řešit problémy každodenního života. Problém je však v tom, že chobotnice nemají nohy ani ruce a už vůbec běžně nechodí po dvou. Z počátku pro vás tak bude náročné vůbec dojít z bodu A do bodu BB, natožpak například nakoupit v obchodě zboží z nákupního seznamu od vaší lidské manželky. Hra pracuje s vcelku povedeným fyzikálním enginem a podle recenzí PC, ale i Android verze, se jedná o velmi zábavnou záležitost.

Octodad: Dadliest Catch
Octodad: Dadliest Catch

Shooty Skies – Arcade Flyer

Autoři oblíbené hry Crossy Road přináší neméně zábavnou novinku. Ve hře Shooty Skies se podíváte do oblak, kde budete s malým letadýlkem likvidovat všelijakou „verbež“. Hra je postavena na prakticky stejném mikrotransakčním modelu, jako již zmiňovaný Crossy Road, což pro hráče znamená, že nejsou prakticky vůbec nuceni do hry investovat. Za padlé protivníky získáváte mince, které poté odemykají alternativní skiny či nové předměty. Vaše letadýlko střílí automaticky a vy se proto staráte pouze o manévrování. Pokud se zrovna nepohybujete, kanóny letadla se začnou nabíjet a poté vypálí hromadnou dávku střeliva. Shooty Skies je velmi chytlavá hra, která jen tak nepustí.

Sanitarium

Sanitarium je hororová adventura, která původně vznikla pro operační systém Windows. Na počátku hry se ocitnete v rolí chlapíka, který se po autonehodě probouzí na místo nemocnice v jakémsi blázinci. Hlavou mu kolují nevysvětlitelné otázky, jako například kdo vlastně vůbec je. Abyste celou situaci vyřešili, budete muset absolvovat spoustu hádanek v deprimujícím komplexu, který vám již po chvíli hraní začne lézt na mozek. Android portace disponuje upraveným ovládáním pro dotykové displeje, přičemž lze vybrat mezi dvěma způsoby pohybu (a interakce). Tato „hororovka“ rozhodně stojí za vyzkoušení.

Sanitarium
Sanitarium

Odkazy na starší Pařby na víkend (Android hry)

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)