Menu

Pařba na víkend – tipy na Android hry 218 – tvorba vlastní hry, Lara Croft a další

android hry hlavní

Jaké Android hry si dnes představíme? Jako první vás čeká FPS Maker, ve kterém si můžete vytvořit vlastní střílečku z první osoby. Následuje vynikající logická plošinovka Nihilumbra, v níž můžete využívat několik unikátních schopností k řešení logických hádanek. Třetím tipem dnešní Pařby je Tomb Raider: Relic Run, tedy velmi slušný endless run s Larou Croft v hlavní roli. Předposledním tipem na víkend je logická hra s pohlcující atmosférou – Breath of Light a na závěr si představíme vynikající dungeon “rubačku” Tallormere. To vše v dnešním díle seriálu Pařba na víkend – tipy na Android hry.

FPS Maker

Neumíte programovat a rádi byste vytvořili vlastní hru? Proč nevyzkoušet FPS Maker! Jak už název předestřel, aplikace vám umožní vytvořit vlastní střílečku z první osoby. Základem je propracovaný editor, v němž máte nespočet možností, jak si vaši hru upravit podle svých představ. Lze využívat předdefinované textury, ale také vytvářet své vlastní. V jednotlivých levelech můžete přidávat podlahy, zdi, dveře a spoustu dalších objektů. Nechybí doprovodná hudba, nepřátelé, jejich animace při pohybu, při zásahu apod. Vytvořené hry lze sdílet s ostatními hráči, stejně tak můžete stahovat výtvory ostatních, což vám poslouží jako inspirace. V FPS Maker najdete odkazy na podrobné YouTube tutoriály, které při vytváření her slouží jako pomocná ruka.

FPS Maker 3D
FPS Maker 3D
Developer: SilentWorks
Price: CZK 47.99

Nihilumbra

Nihilumbra je naprosto vynikající atmosférická plošinovka, ve které budete procházet kouzelný svět Nihilumbra a řešit logické hádanky. Váš hlavní hrdina dokáže využívat síly několika barev. Každá síla vám umožní přetvářet prostředí takovým způsobem, abyste mohli přeskočit propasti a překážky, nebo se vyhnout protivníkům. Tažením prstu po zemi například vytvoříte zledovatělou vrstvu, což vám umožní se pořádně sklouznout a při skoku pak dosáhnout delší vzdálenosti. Ve hře budete rovněž manipulovat s bednami sloužícími k zatížení spínačů pro otevření bran. Nihilumbra nabídne výborné grafické zpracování a profesionální soundtrack. Hrou vás od počátku provází tajemný hlas, který komentuje aktuální dění a občas také dokáže poradit.

Nihilumbra
Nihilumbra
Developer: BeautiFun Games
Price: Free+

Tomb Raider: Relic Run

Hrám typu endless run se v Pařbě snažíme spíše vyhýbat. V Google Play se jich totiž objevuje tolik, že málokterý titul nabídne skutečně něco inovativního. I přesto, že Tomb Raider: Relic Run patří do zmiňovaného žánru, své místo v Pařbě si rozhodně zaslouží. Hru vytvořila společnost Square Enix, u níž jsme zvyklí na velmi kvalitní hry. V Tomb Raider: Relic Run poběžíte s Larou skrze džungli, kde budete objevovat bájné chrámy a nebezpečné protivníky, jako například T-Rexe. Základem hry je samozřejmě uhýbání překážkám za současného boje s nepřáteli. Hlavní hrdinka dokáže provádět nejrůznější akrobatické manévry, což je pro sérii Tomb Raider typické. Ve hře si rovněž zajezdíte na motorce a čtyřkolce.

Lara Croft: Relic Run
Lara Croft: Relic Run

Breath of Light

Logické hry s pohlcujícím soundtrackem vždy měly na Androidu široké zastoupení. Jednou z těchto her je i novinka Breath of Light. U té je doporučováno hrát se sluchátky, neboť pouze tak docílíte toho nejlepšího uvolnění mysli. Ve hře proudí energie, kterou musíte prostřednictvím různých objektů nasměrovat do všech kytek. S některými objekty lze otáčet a měnit tak směr proudění energie, jiné zase disponují specifickými vlastnostmi, díky nimž se proudění usměrňuje automaticky. Hra je rozdělena do několika kampaní, v nichž se potýkáte se stále novými objekty. Proto vás Breath of Light jen tak nepřestane bavit.

Tallowmere

Tallowmere je akční indie plošinovka s náhodně generovanými levely. Na počátku se objevíte v jeskyni, která slouží jako vaše útočiště, do nějž se můžete přes kouzelné portály kdykoliv vrátit. Ve vašem zázemí se lze vyléčit, nakoupit důležité suroviny a výbavu, a poté se opět vydat do boje. Ve hře procházíte dungeony poseté příšerami a spoustou pastí. Jednotlivá kola jsou stále náročnější a kromě pravidelné likvidace příšer musíte občas splnit i nějaký ten úkol. Nechybí bossové, zajímavé předměty padající z beden či bossů a spousta dalších herních prvků. Tallowmere vás bude určitě bavit.

Tallowmere
Tallowmere
Developer: Chris McFarland
Price: CZK 49.99

Odkazy na starší Pařby na víkend (Android hry)

Pařba na víkend – tipy na Android hry (video)

Pro hlasování z naší aplikace klikněte zde.

 

Komentáře

Miloš Vinš

Miloš Vinš

29.5.2015 7:46

LOL
“Proto vás Breath of Light jen tak nepřestane nudit.”

Vesniczan

Vesniczan

z aplikace
29.5.2015 9:30

Nihilumbra je jen demo, plná stojí 88kč.

Hanz

Hanz

29.5.2015 10:16

Lara se docela povedla

SeppWinkler

SeppWinkler

29.5.2015 11:53

:))) Po hre, ktorá ma len tak neprestane nudiť som vždy túžil :)))

Peernikk

Jirka Pernica 0

29.5.2015 13:08

Seppwinker – jej to je hloupa chyba :), omlouvam se, opraveno

Honza

Honza

4.6.2015 11:17

Jirko, mrkni na apku Gamee, myslím že by stála za tvoji recenzi ;-)

RSS (komentáře k článku)