Pařba na víkend – tipy na Android hry 218 – tvorba vlastní hry, Lara Croft a další

android hry hlavní

Jaké Android hry si dnes představíme? Jako první vás čeká FPS Maker, ve kterém si můžete vytvořit vlastní střílečku z první osoby. Následuje vynikající logická plošinovka Nihilumbra, v níž můžete využívat několik unikátních schopností k řešení logických hádanek. Třetím tipem dnešní Pařby je Tomb Raider: Relic Run, tedy velmi slušný endless run s Larou Croft v hlavní roli. Předposledním tipem na víkend je logická hra s pohlcující atmosférou – Breath of Light a na závěr si představíme vynikající dungeon “rubačku” Tallormere. To vše v dnešním díle seriálu Pařba na víkend – tipy na Android hry.

FPS Maker

Neumíte programovat a rádi byste vytvořili vlastní hru? Proč nevyzkoušet FPS Maker! Jak už název předestřel, aplikace vám umožní vytvořit vlastní střílečku z první osoby. Základem je propracovaný editor, v němž máte nespočet možností, jak si vaši hru upravit podle svých představ. Lze využívat předdefinované textury, ale také vytvářet své vlastní. V jednotlivých levelech můžete přidávat podlahy, zdi, dveře a spoustu dalších objektů. Nechybí doprovodná hudba, nepřátelé, jejich animace při pohybu, při zásahu apod. Vytvořené hry lze sdílet s ostatními hráči, stejně tak můžete stahovat výtvory ostatních, což vám poslouží jako inspirace. V FPS Maker najdete odkazy na podrobné YouTube tutoriály, které při vytváření her slouží jako pomocná ruka.

FPS Maker 3D
FPS Maker 3D

Nihilumbra

Nihilumbra je naprosto vynikající atmosférická plošinovka, ve které budete procházet kouzelný svět Nihilumbra a řešit logické hádanky. Váš hlavní hrdina dokáže využívat síly několika barev. Každá síla vám umožní přetvářet prostředí takovým způsobem, abyste mohli přeskočit propasti a překážky, nebo se vyhnout protivníkům. Tažením prstu po zemi například vytvoříte zledovatělou vrstvu, což vám umožní se pořádně sklouznout a při skoku pak dosáhnout delší vzdálenosti. Ve hře budete rovněž manipulovat s bednami sloužícími k zatížení spínačů pro otevření bran. Nihilumbra nabídne výborné grafické zpracování a profesionální soundtrack. Hrou vás od počátku provází tajemný hlas, který komentuje aktuální dění a občas také dokáže poradit.

Nihilumbra
Nihilumbra

Tomb Raider: Relic Run

Hrám typu endless run se v Pařbě snažíme spíše vyhýbat. V Google Play se jich totiž objevuje tolik, že málokterý titul nabídne skutečně něco inovativního. I přesto, že Tomb Raider: Relic Run patří do zmiňovaného žánru, své místo v Pařbě si rozhodně zaslouží. Hru vytvořila společnost Square Enix, u níž jsme zvyklí na velmi kvalitní hry. V Tomb Raider: Relic Run poběžíte s Larou skrze džungli, kde budete objevovat bájné chrámy a nebezpečné protivníky, jako například T-Rexe. Základem hry je samozřejmě uhýbání překážkám za současného boje s nepřáteli. Hlavní hrdinka dokáže provádět nejrůznější akrobatické manévry, což je pro sérii Tomb Raider typické. Ve hře si rovněž zajezdíte na motorce a čtyřkolce.

Lara Croft: Relic Run
Lara Croft: Relic Run

Breath of Light

Logické hry s pohlcujícím soundtrackem vždy měly na Androidu široké zastoupení. Jednou z těchto her je i novinka Breath of Light. U té je doporučováno hrát se sluchátky, neboť pouze tak docílíte toho nejlepšího uvolnění mysli. Ve hře proudí energie, kterou musíte prostřednictvím různých objektů nasměrovat do všech kytek. S některými objekty lze otáčet a měnit tak směr proudění energie, jiné zase disponují specifickými vlastnostmi, díky nimž se proudění usměrňuje automaticky. Hra je rozdělena do několika kampaní, v nichž se potýkáte se stále novými objekty. Proto vás Breath of Light jen tak nepřestane bavit.

Tallowmere

Tallowmere je akční indie plošinovka s náhodně generovanými levely. Na počátku se objevíte v jeskyni, která slouží jako vaše útočiště, do nějž se můžete přes kouzelné portály kdykoliv vrátit. Ve vašem zázemí se lze vyléčit, nakoupit důležité suroviny a výbavu, a poté se opět vydat do boje. Ve hře procházíte dungeony poseté příšerami a spoustou pastí. Jednotlivá kola jsou stále náročnější a kromě pravidelné likvidace příšer musíte občas splnit i nějaký ten úkol. Nechybí bossové, zajímavé předměty padající z beden či bossů a spousta dalších herních prvků. Tallowmere vás bude určitě bavit.

Odkazy na starší Pařby na víkend (Android hry)

Pařba na víkend – tipy na Android hry (video)

Pařba na víkend – tipy na Android hry 218

Pařba na víkend - tipy na Android hry 218

Pro hlasování z naší aplikace klikněte zde.

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)