Menu

Pařba na víkend – tipy na Android hry 216 – Yetti, Hook a parádní RPG

beast quest android hry hlavni

Jaké Android hry si dnes představíme? Jako první to bude skvělá logická hra Hook. Následovat bude akční adventura Beast Quest, ve které budete lovit Yettiho. Třetím tipem je zábavné RPG Mage and Minions, na nějž navazuje další hra obdobného žánru – Spellcrafter. Na závěr si předvedeme, že i knihy můžou být velmi zábavné ve hře Sorcery! 3. To vše v dnešním díle seriálu Pařba na víkend – tipy na Android hry.

Hook

Hook je naprosto vynikající logická hra, která musí chytnout snad každého. Ve hře budete postupně uvolňovat jednotlivé háky, a to takovým způsobem, aby se nezachycovaly o ostatní. Pokud se tak stane, v daném kole končíte a musíte jej opakovat znova. Uvolňování háků je postupem hraní čím dál složitější, neboť hra servíruje stále komplikovanější propletení. Když k tomu pak přibudou spínače, kterými lze ovlivňovat, jaký z háků uvolníte, budete se muset pekelně soustředit. Hook lze v Google Play zakoupit za pouhou dvacetikorunu.

Hook
Hook
Developer: Rainbow Train
Price: CZK 19.50

Beast Quest

Beast Quest lze zařadit do žánru akčních adventur s otevřeným světem, ve kterém plníte jednotlivé úkoly a bojujete s bájnými protivníky, jako například Yettim. V každém kole se vaše družina usídlí v určitém místě, odkud se pak vydáváte plnit questy. Sbírání léčebných bylinek, hledání zbraní a pokladů a občas i řešení logických hádanek je kombinováno se souboji s vlky, draky a spoustou dalších protivníků. Bojový systém hry je obdobný, jako je tomu u Blood and Gloory, resp. jako u stovek dalších Android her, které se u Blood and Glory inspirovaly. Beast Quest nabízí vcelku příjemné grafické zpracování a spoustu hodin zábavy.

Beast Quest
Beast Quest
Developer: Miniclip.com
Price: Free+

Mage and Minions

Pokud patříte mezi fanoušky žánru RPG, pak určitě neváhejte vyzkoušet Mage and Minions. Hra sice nenabízí příliš oslnivou grafiku, nadchne vás však svým obsahem. V Mage and Minions se zhostíte role jednoho z několika epických hrdinů a vydáte se zastavit ďábelského Ragadama, jehož hordy kostlivců a démonů si udělaly výlet na zemský povrch. Při nekonečném zabíjení protivníků budete sbírat poklady, vylepšovat vaši výbavu a kooperovat s vašimi přáteli, kteří vás při misích provází. Bojový systém je tvořen kombinací gest, jednoduchých stisknutí displeje pro pohyb a útok a také dvojitých tapnutí pro realizaci speciálních úderů.

Eternium
Eternium
Developer: Making Fun, Inc.
Price: Free+

Spellcrafter

Spellcrafter představuje další RPG titul v dnešní Pařbě na víkend. Tato hra nabízí propracovaný tahový systém soubojů, při kterých rovněž kreslíte na displej různá gesta, čímž aktivujete jednotlivá kouzla. Ve hře budete prozkoumávat kouzelný svět, sbírat zlato, komunikovat s NPC postavami a také vést rozhovory, při nichž se častokrát můžete sami rozhodovat. Nedílnou součástí hry je najímání pomocných jednotek, jež vám následně při soubojích asistují. Spellcrafter nabízí 3 unikátní kampaně (akty). Autoři hry se chlubí tím, že hra neobsahuje žádné mikrotransakce, což lze v dnešní době jedině pochválit.

Spellcrafter
Spellcrafter
Developer: Jujubee S.A.
Price: CZK 89.99

Sorcery! 3

Na závěr zde máme opravdovou lahůdku. Jedná se o pravděpodobně nejlepší hru spadající do žánru „Gamebook“ neboli interaktivní vyprávění příběhu. Ten se odehrává v reálném čase a každé vaše rozhodnutí mění svět kolem vás. Dokonce i samotný text se mění podle toho, jaká rozhodnutí ve hře učiníte. Stejně jako předchozí 2 díly, i tento nabízí propracovaný bojový systém, ve kterém nechybí nejrůznější kouzla. Sorcery! 3 vás rovněž nadchne svým audiovizuálním zpracováním, na které u Android her nejsme příliš zvyklí. Pokud se podíváte na hodnocení hry v obchodě Google Play, bude vám okamžitě jasné, že tento titul se zkrátka vyplatí zakoupit.

Sorcery! 3
Sorcery! 3
Developer: inkle Ltd
Price: CZK 139.99

Odkazy na starší Pařby na víkend (Android hry)

Pařba na víkend – tipy na Android hry (video)

Pro hlasování z naší aplikace klikněte zde.

 

Komentáře

Burried alive

Burried alive

15.5.2015 6:36

Na Appstore balik v hodnote $110

Burried alive

Burried alive

15.5.2015 6:38

Na appstore balik aplikaci v hodnote $110 free..
Socery 3
Five nights at Fraddys 3
atd

Tom

Tom

15.5.2015 7:50

Koukam dnes ,,RPG” vyber, ale dokud jsou na androidu Baldur’s Gate 1/2 a Icewind Dale, tak tyhle ,,atrapy RPGecek” nema smysl ani stahovat :-).

Bob

Bob

15.5.2015 7:55

V akci za 29 Kc by meli jeste porad byt SHADOWGUN, SAMURAI II, MONUMENT VALLEY a COUNTERSPY……vsechny hry jsou pecky

mimar48

15.5.2015 9:05

Herní knihu ve stylu Sorcery bych klidně někdy zkusil, ale nevíte někdo o něčem dobrém v češtině? Asi bych se Sorcery nakonec prokousal (což by mé zaprášené angličtině určitě pouze prospělo), ale nemám na to moc chuť…

Jan Král

Jan Král

15.5.2015 10:14

Napadá mně, že je určitě lepší, když je vidět, jak se hra ovládá rukama. Když se natáčí jen displej a není vidět kam saháte, tak pak dochází k situacím typu “Teď vytáhnem tady tento hák..” a člověk si řiká “hm…který má asi na mysli?”.
Jen návrh ;-)

pds

15.5.2015 12:18

Inak keď sa bavíme o hrách tak naštvalo ma Dungeon Hunter 5. Drtil som to až do včera kedy gameloft vydal aktualizáciu a zrušil kompatibilitu na NEXUS 7 2012. To ako môžu urobiť ?

anonforever550

anonforever550

15.5.2015 14:38

Stejně Dungeon hunter jde hrát jen přes internet a žere to moc baterie takže hra na prd!

meffisto

meffisto

17.5.2015 0:52

Socery 3 je dnes na amazonu zdarma

RSS (komentáře k článku)