TOPlist

Využijte Waze na maximum: 4 tipy a triky, které musíte znát

waze tipy a triky
  • Waze patří k nejpopulárnějším navigačním aplikacím
  • S těmito tipy a triky ji využijete na maximum 

Pokud často jezdíte autem, zřejmě jste už slyšeli, nebo vyzkoušeli aplikaci Waze, která patří k nejpopulárnějším navigacím v mobilu. Přináší řidičům hromadu výhod a usnadňuje cestování napříč celým světem. V tomto článku se mrkneme na zajímavé tipy a triky, které vám jízdu ještě více zpříjemní a zefektivní. Některé z nich jsou zakopány hluboko v nastavení, a tak nemusí být každému známé.

1. tip: Změňte typ svého vozidla

První tip se týká nastavení typu vozidla, které používáte. Zvolit můžete osobní vozidlo, motocykl, taxi nebo elektrické a to v Nastavení > Detaily o vozidle. Aplikace bude pak lépe počítat časy a trasy. Například pokud jezdíte na motorce, aplikace vás může vést po rychlejších a kratších trasách, které nejsou dostupné pro osobní vozidla, elektrickým autům pak aplikace doporučí nabíječky (a ne běžné benzínky), taxíkům rychlejší trasy a mnoho dalšího. Výběr správného typu vozidla je jedním ze základních nastavení, které by měl mít správně nastavený každý uživatel. O tomto tipu možná víte, ale třeba jste v průběhu používání přesedlali ze spalovacího auta na elektrické a několik měsíců jezdíte se špatně nastaveným vozem.

2. tip: Vyhněte se nekomfortním situacím

Pokud se nechcete na cestách nijak znervózňovat nekomfortními dopravními situacemi, můžete Waze přikázat, aby se vyhnula cestám, které jsou vám nepříjemné. Můžete například zakázat cestu po nezpevněných površích, ať už je vám to nepříjemné, nebo máte zrovna nové tlumiče a neradi byste je měnili dříve, než je nezbytně nutné. Vyhnout se lze také obtížným křižovatkám, trajektům nebo dálnicím. Waze za vás vybere klidnější a jednodušší silnici, avšak je třeba myslet na to, že některé objížďky vám mohou prodloužit čas za volantem. Pokud ale nespěcháte a máte z křižovatek/dálnic panickou hrůzu, doporučujeme některou z možností zapnout. Vše můžete nastavit v Nastavení > Navigace.

3. tip: Propojte Waze s hudební aplikací

Třetí tip se týká propojení Waze s hudební aplikací. Pokud používáte během jízdy nějakou streamovací službu, můžete si ji ve Waze propojit a ovládat ji přímo z aplikace. Tím se vyhnete nutnosti přepínat mezi aplikacemi a bez problémů poslouchat hudbu a zároveň sledovat navigaci. V tuto chvíli je dostupná většina populárních aplikací, ať už je řeč o Spotify, YouTube Music, Amazon Music, Deezeru, TIDALu a hromadě dalších. Stačí jít do Nastavení > Audio přehrávač a zde nainstalovat vámi používanou platformu. Pokud už ji nainstalovanou máte, jednoduše ji zapněte a ve Waze se vám zobrazí widget s přehrávanou hudbou.

4. tip: Najděte nejlepší ceny pohonných hmot

V posledním tipu si ukážeme, jak pomocí Waze najít nejlepší ceny pohonných hmot. V aplikaci se často nacházejí starší informace, a tak doporučujeme čistě pro tyto účely využít nějakou jinou. Kompletní přehled jsme pro vás připravili v jednom z předchozích článků. Pokud ale potřebujete rychle, alespoň orientačně zjistit cenu, můžete tak učinit přímo ve Waze. Stačí jen zadat do vyhledávače „čerpací stanice“ a Waze vám nabídne výpis stanic v okolí, spolu s cenami pohonných hmot.

Waze: navigace a doprava
Waze: navigace a doprava

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak často využíváte navigaci Waze?

Zdroj: vlastní, tomsguide

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)