Menu

Tip z redakce: Jak mít celou noc tichý profil a přitom nezaspat?

tip z redakce budík tichý náhl

Věčně otravné notifikace drtivé většiny aplikací jsou často důvodem, proč stále větší množství uživatelů funguje s telefonem zásadně v tichém režimu. Taková situace sice přestává být pro společnost problémem – neustálé držení smartphonu v ruce vám nedovolí zmeškat žádný hovor ani bez vyzvánění – přesto je zvuk v některých případech potřeba. Jednoduchý tip z redakce vám poradí, jak si celou noc užívat nefalšovaného tichého režimu a přitom ráno nezaspat.

Tip z redakce: Nastavení tichého profilu

S příchodem Android 5.1 se spoustě uživatelů otevřely nové možnosti využívání zvukových profilů. Intuitivnější a praktičtější rozhraní umožňuje v této verzi systému na tichý profil (nebo kterýkoli další) nastavit časování. Kromě klasického časového nastavení na libovolný počet hodin je také možné nastavit tichý profil do doby prvního budíku. Praktická funkce vám umožní klidný spánek bez nutnosti přenastavovat jednotlivé profily a povolovat zvuky budíků jednotlivě.

Jak na to?

  • Nejprve je nutné běžně nastavit libovolný budík.
  • Na domácí obrazovce se při stisknutí tlačítka hlasitosti zobrazí nabídka zvuků obsahující profily.
  • Klikněte na položku “Žádné”, která indikuje tichý profil.
  • Váš tichý profil bude s největší pravděpodobností nastaven na dobu neurčitou. Díky předem nastavenému budíku se vám zobrazí kromě neurčité doby a časovače i možnost “Do příštího budíku”.
  • Pod tímto nápisem by se měl zobrazit čas vámi zvoleného budíku. Pokud je čas správný, zvolte tuto možnost.

Váš telefon bude až do prvního zazvonění budíku kompletně v tichém profilu, který přeruší až první budík. V hlasitém módu zůstane až do zpětného manuálního přepnutí, proto se nemusíte bát, že po promeškání prvního budíku z mnoha propásnete i další.

Funkce kvůli bugu zmizela z verze 6.0.1

Ačkoli zmiňovaná vychytávka funguje bez problémů na Androidu 5.1 i 6, po prvním menším updatu letošního Marshmallow se šikovná funkce záhadně vytratila. Chybějící funkci nejdříve zaznamenali všímaví uživatelé CyanogenMod ROM, s největší pravděpodobnosti se však jedná pouze o chybu ze strany Googlu.

 

Komentáře

peppa8053

29.12.2015 21:17

nevim .. ale ja mam v 5.1 ve vyzvaněcích profilech funkci “vyrušení” kde lze nastavit co ma prioritu a ktere dny.budiky maji prioritu vyrušení vždy.
navic zvoni budík i při vypnutem telefonu.

Miquel

z aplikace
29.12.2015 22:20

Mam Samsung Note a jak to udelat tam? Maji svou nadstavbu TW a tam nemam výběr profilu pri zmacknuti hlasitosti.

Hakus

z aplikace
29.12.2015 22:23

Zdravím. Tak toto jsem opravdu nepochopil. Ručně, nebo pomocí Automatelt nastavím “Tichý režim” a tímto končím. V noci ticho a budíky se spouští podle přednastavení.

p@p@ t.

z aplikace
30.12.2015 5:13

Když spím, tak spím. To znamená, že než jdu spát zapínám profil Letadlo. Volat a psát může kdokoli, ale doručí se mi to, až mě budíky ráno probudí a připojím se zpět na sítě ;-)

Jirka2014

z aplikace
30.12.2015 8:05

Přesně jak píše p@p@t. Jdu spát zapnu režim letadlo! Nic mě nezajímá prostě spím. Jestli je na telefonu někdo závislý i přez noc tak ho lituju.

mecun1

z aplikace
30.12.2015 8:40

mám lollipop 5 1a nefunguje to. po stlačení tlačítka hlasitosti zobrazí len hlasitosť.

Martin Tuček

30.12.2015 17:53

Hmm… Na Nexusu 6 na 5.1 funkce fungovala bezchybně, ale po updatu na 6.0 právě tato funkce zmizela (nevidím ji tu) a 6.0.1 ji zase navrátila… Jenže na tu se mi nechce updatovat, tak žiju s neustále zaplým tichým režimem :D

RikiTH

RikiTH 0

z aplikace
30.12.2015 19:04

Mam v nastaveni telefonu polozku ‘Do not disturb’ ktera nastavi casove obdobi i udalosti.

Lukasnes

z aplikace
30.12.2015 21:09

se musím smát 😆 Škoda že Nokia zaspala dobu a umřela ,proto že u sinbianu to bylo normální budík fungoval i u vypnutého telefonu což u android není,možné že by a ten vývojáři objevili Ameriku 😂😂😂😂😂

pocket

z aplikace
30.12.2015 22:00

mod letadlo?

RSS (komentáře k článku)