„Kup mámě iPhone“ reagoval Tim Cook na otázku ohledně RCS

Tim Cook RCS iMessage iPhone 14

V rámci nedávné prezentace nových telefonů z řady iPhone 14 došlo dle očekávání také ke znovuotevření otázky, jak se má či nemá firma Apple k zavedení formátu RCS pro posílání textových a multimediálních zpráv. Případné zavedení standardu, který společnost Google poslední týdny velmi silně propaguje v rámci celosvětové kampaně a nezapomíná při tom ostře rýpat do fungování nástroje iMessage, okomentoval přímo šéf firmy Tim Cook. Z jedné jeho jízlivé poznámky bylo velmi rychle jasné, jaké je stanovisko.

„Neslyším naše uživatele žádat, abychom se RCS věnovali… Raději bych ostatní přivedl k iPhonu,“ řekl Cook úvodem debaty o tom, jestli Apple hodlá inkriminovaný standard přijmout za svůj. „Já ale své mámě nemůžu posílat některá videa,“ reagoval jeden z diskutujících a narážel na fakt, že komunikace mezi Android telefony a aplikací iMessage má kvůli absenci RCS jistá nepříjemná omezení. „Tak kup mámě iPhone,“ dostalo se mu odpovědi od hlavy firmy Apple. Ve stejném duchu komunikují zástupci společnosti dlouhodobě.

Co říkáte na odpověď Tima Cooka?

Zdroj: pharena, foto: Pierre Lecourt

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)