Tile Mate: Bluetooth přívěšek pro snadnější hledání věcí

tile_mate_ico

Hledáte často klíče od bytu, auta, doklady, peněženku nebo nějaký jiný důležitý předmět? V poslední době jsou stále populárnější přívěšky, které k předmětu připojíte a v případě ztráty ho díky tomu snadněji naleznete. Jedním z produktů, který hodlá prorazit v tomto segmentu, je Tile Mate. Proti předchozímu “trackeru” Tile Slim slibuje tento o čtvrtinu menší rozměry i hmotnost (místo 8 gramů váží 6,1 gramů) a otvor pro snadnější připevnění k předmětům. Kromě menší velikosti hodlá tento výrobek také lákat na nižší cenu – zatímco Tile Slim stál 30 dolarů (asi 730 Kč), Tile Mate přijde na 25 dolarů (asi 610 Kč).

Tile – Wireless Key Finder and Wallet Tracker Phone App

Tile - Wireless Key Finder and Wallet Tracker Phone App

Přívěšek jednoduše připojíte ke sledovanému předmětu (ke klíčům, zavazadlu, …), případně ho do něj vložíte (např. v případě pouzdra na doklady či peněženky). Po spárování s aplikací v chytrém telefonu, která je k dispozici pro iOS i Android, pak můžete předmět hledat.

Tile Mate přitom nespoléhá jen na omezený dosah Bluetooth. Využívá vlastní sítě, díky čemuž můžete najít i věci, ke kterým Bluetooth nedosáhne (viz konkrétní příklad na videu výše). Společnost prodala více než šest milionů přívěšků a má zastoupení ve více než 200 zemích. Každý den je tímto způsobem hledáno a nalezeno více než půl milionu věcí.

Přívěšek Tile Mate pomáhá denně najít půl milionu věcí Přívěšek Tile Mate pomáhá denně najít půl milionu věcí

Tile
Tile

Tile Mate komunikuje oběma směry

Komunikace mezi přívěškem a chytrým telefonem funguje oboustranně. Můžete tedy z mobilu hledat přívěšek, který se ozve jedním ze čtyř možných vyzváněcích tónů. Stejně tak ale lze s přívěškem hledat telefon – stačí stisknout tlačítko a mobil začne vyzvánět, i kdyby byl v tichém režimu. Zařízení je velké jen 34 x 34 x 4,65 milimetrů, čili například na klíčích určitě nebude překážet. Neboj se ani většího deště – je totiž odolný proti vodě dle standardu IPx5 (chráněno proti tryskající vodě).

Jednou ze zajímavostí tohoto projektu je přístup k životnosti baterie. Zatímco většina výrobců podobných produktů nabízí zákazníkům vyměnitelnou baterii, Tile Mate vybízí uživatele k upgradu a vrácení starého gadgetu k recyklaci. Zákazníci se tedy mohou zapojit do programu reTile, ve kterém získají nové verze produktu až s 50% slevou, pokud vrátí starší verzi.

Přívěšek Tile Mate je již v prodeji, včetně speciální nabídky, v jejímž rámci mohou uživatelé zakoupit více jednotek za zvýhodněnou cenu. Bohužel na český trh tato značka ještě nepronikla, nicméně koupit se dá třeba na Amazonu.

Zdroje: techcrunch.com, 4pda.ru.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Sports-Tracker

Android jako sportovní pomocník? Proč ne!

Blog jan_dolejs jan_dolejs
3 min. uložit na později
IMG_7430

MotoACTV3 od Motoroly na MWC 2012

Články Jan Dolejš Jan Dolejš
1 min. uložit na později

Komentáře (6)