Přesnost Bluetooth 5.1 bude výrazně lepší: Umožní sledování předmětů s přesností na centimetry

bluetooth 5.1 nova funkce

Skupina, která stojí za standardem Bluetooth nyní oznámila novou funkci pro Bluetooth 5.1. Ta je určena hlavně společnostem, které používají Bluetooth ke sledování objektů. Nově půjdou Bluetooth produkty sledovat s přesností na centimetry. To by mohlo radikálně změnit trh s produkty, které jsou určeny k jednoduchému hledání ztracených věcí.

Hledání ztracených věcí bude s pomocí Bluetooth 5.1 hračka

Bluetooth trackery jsou malé čipy, které se dají dát na klíče, k dokladům, do peněženky či do jiných důležitých věcí. Dobrým příkladem je například přívěšek Tile Mate. Díky podobným produktům jste mohli zjistit to, kde se zhruba nachází vaše ztracené věci. Jenže hledání položky probíhalo pomocí toho, že jste sledovali sílu Bluetooth 5 signálu, takže přesnost není moc velká, pohybuje se od cca jednoho metru do deseti.

Tile – Wireless Key Finder and Wallet Tracker Phone App

Tile - Wireless Key Finder and Wallet Tracker Phone App

Brzy už však půjde podobné předměty či objekty hledat s přesností na centimetry. Bluetooth produkty totiž nově obdrží možnost získat data, z jakého směru radiový signál přichází. A jakmile se spojí data ze vzdálenosti a směru, tak výsledkem je přesnost hledání předmětů v centimetrech. Nemusí to být určeno jen pro Bluetooth trackery, ale rovněž pro Bluetooth reproduktory, sluchátka a i speciální vysílače, které se v některých budovách používají k navigaci. Dále se dá novinka využít ve skladech, v muzeích apod.

bluetooth 5.1

Po oznámení nové funkce se ozvalo i několik kritiků. A to obzvlášť u vysílačů, které pomáhají v budovách s navigováním. Kritici tvrdí, že díky větší přesnosti budou společnosti znát přesnou polohu uživatelů. Na druhou stranu dosah Bluetooth signálu je maximálně několik desítek metrů, takže se nová funkce nedá zneužít na nějaké rozsáhlé sledování. K dispozici by měla být s příchodem Bluetooth 5.1.

Jak se vám líbí nová funkce? Používáte nějaké Bluetooth trackery k hledání ztracených věcí?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

james-bond-logo_00000

IP Webcam – androidí špeh

Aplikace Jan Dolejš Jan Dolejš
8 min. uložit na později

Komentáře (1)