TOPlist

Sports Tracker – Android jako sportovní pomocník?

Sports-Tracker-Logo

Jistě mnozí z vás kromě pravidelného posedávání u počítače či v práci provozují také nějaký sport, díky kterému se snaží držet své tělo ve formě a spálit přebytečné kalorie. V dnešní době, kdy většina telefonů s Androidem disponuje GPS modulem, se může váš telefon proměnit v praktického pomocníka při sportování. Na začátku letošního roku jste se zde mohli dočíst o programu RunKeeper Pro v recenzi od Michala Mátla, my si dnes představíme podobnou aplikaci – Sports Tracker.

Co je GPS Trasování?

GPS modul v telefonu dokáže váš mobil lokalizovat a prozradit, kde se právě nacházíte. Toho využívají především programy pro navigaci, které vás díky tomu navedou na správnou cestu. Co když ale nepotřebuji vědět, kam mám jet, ale kudy a jak jsem jel? Pro tento účel existují aplikace, které si po dobu cesty po určitých intervalech ukládají informace o aktuální pozici, rychlosti, výšce atp. a po skončení cesty vám sestaví kompletní shrnutí cesty. Tím, že mobil je při trasování uspaný, je spotřeba baterie nízká a mobil vydrží trasovat více než 10 hodin.

Sports Tracker

V dnešním článku si představme program, který je již velmi rozšířený, je zdarma, umí vše potřebné, zaujme příjemným vzhledem a snadným ovládáním. Malou chybkou může být absence češtiny, to nás však v případě tak jednoduchého programu na ovládání nemusí trápit.
Zaznamenávat můžeme tyto sporty:

  • běh
  • chůzi
  • cyklistiku (silniční a MTB)
  • kolečkové brusle
  • lyžování (sjezdové a běžky)
  • pádlování
  • veslování
  • golf

První spuštění

Uživatelské prostředí programu nabízí více záložek. Na výchozí obrazovce nám program prozradí pár základních informací (počet cvičení, vzdálenost, …) a umožní spuštění nové události. Druhá záložka, Diary, obsahuje seznam a popis uskutečněných cvičení, která jsou přehledně seřazena. Friends, jak už název napovídá, obsahuje přehled o aktivitách přátel. V předposlední záložce Explore si můžeme na mapě prohlédnout aktivity uživatelů Sports Trackeru a zjistit tak například, kdo ve vašem okolí sportuje za pomoci Sports Trackeru. V záložce Settings pak volíme možnosti nastavení, kterých ovšem není mnoho (a není to ani potřeba).

20111006 144829 20111006 14483320111006 144839

20111006 14490720111006 144912

 

Než se však pustíme do samotného používání, důrazně doporučuji vytvořit si účet, díky kterému je možné synchronizovat mobil s internetovou službou ST a prohlížet si své statistiky přímo na webu. To provedeme pomocí tlačítka Connect to find friends a backup na hlavní obrazovce. Přihlásit se můžeme buď pomocí nově vytvořeného účtu, nebo existujícího Facebook účtu.

20111006 144733

 

Spuštění záznamu

Ke spuštění nám slouží tlačítko Start new workout. Na další obrazovce si stačí vybrat aktivitu, případně zapnout funkci Auto pause, která přeruší zaznamenávání při poklesu pod vámi stanovenou rychlost. Potvrzením tlačítkem Continue se dostáváme přímo na obrazovku s údaji o probíhající cestě. Samozřejmě musíme počkat, než se mobil připojí k GPS, o čemž nás informuje stav signálu v levém horním rohu mapky. Je-li k dispozici připojeni k internetu, Google maps zobrazí naši polohu na mapce. Nahoře se nachází tlačítko pro přístup k hudbě, k fotoaparátu a pro uzamknutí aplikace. Tahem prstu se můžeme přesouvat mezi dalšími obrazovkami s nejrůznějšími informacemi o probíhající cestě. Nahrávání se spustí tlačítkem Start.

20111006 145351 20111006 145355 20111006 145402

Mobil můžeme uspat, čímž šetříme baterii, a nahrávání přesto pokračuje. Chceme-li nahrávání přerušit, použijeme tlačítko STOP a poté End. Na obrazovce Workout Summary je stručný souhrn cesty. Můžeme zde přidat popis a vybrat, kam chceme sesynchronizovat naši cestu (na web ST, facebook…). Příjemnou funkcí je automatické přidání fotografií k události. Sports Tracker totiž zjistí, že během cesty použijeme fotoaparát a automaticky tyto pořízené snímky přidá k události. Ty se pak nahrají spolu s celou cestou a informacemi na web. Uložení a synchronizaci potvrdíme volbou Save & Sync.

20111006 145414 20111006 145422

Webové rozhraní

Jestliže jste si na mé doporučení vytvořili účet, přihlaste se na adrese http://www.sports-tracker.com. Zde si můžete velice detailně prohlížet své cesty na mapě, která jde zvětšit na celou obrazovku, stejně tak zobrazit graf s křivkami rychlosti a výšky. Máte zde přehledný soupis vašich aktivit, které můžete sdílet na sociální sítě, trasu exportovat a použít v dalších GPS přístrojích, můžete přidávat další přátele, prohlížet si jejich cesty atp.

st

 

Závěr

Podobných programů existuje spousta, ale jen málo z nich dokáže nabídnout zdarma to co Sports Tracker. Práce s programem je velmi jednoduchá, přesto efektivní. Můžete si pravidelně zaznamenávat vaše cesty a na konci roku se kochat, kolik jste nasportovali kilometrů celkem. Chcete-li rozšířit možnosti Sports Trackeru o další funkci, můžete v eshopu zakoupit zařízení pro monitorování srdečního tepu. Díky možnosti přidání přátel a vzájemnému sdílení připomíná Sports Tracker takovou malou sportovní sociální síť, která vás žene k lepším výkonům.

ctuOYp00XFXmQmy6rjl DCHgdK8qRTqNMO1Il6NPu8tDGJuuWIa4foTt1olmFCrSIiSw=w124
Sports Tracker
Sports Tracking Technologies Ltd
Verze 1.8.1 (listopad 24.. 2011)
Velikost 3,7 MB
2.1+

D131pMRFdS6kXpo1P6GzeZghF8qB2DAAAAAElFTkSuQmCC
Zdarma

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (96)