Menu

Sports Tracker – Android jako sportovní pomocník?

Jistě mnozí z vás kromě pravidelného posedávání u počítače či v práci provozují také nějaký sport, díky kterému se snaží držet své tělo ve formě a spálit přebytečné kalorie. V dnešní době, kdy většina telefonů s Androidem disponuje GPS modulem, se může váš telefon proměnit v praktického pomocníka při sportování. Na začátku letošního roku jste se zde mohli dočíst o programu RunKeeper Pro v recenzi od Michala Mátla, my si dnes představíme podobnou aplikaci – Sports Tracker.

Co je GPS Trasování?

GPS modul v telefonu dokáže váš mobil lokalizovat a prozradit, kde se právě nacházíte. Toho využívají především programy pro navigaci, které vás díky tomu navedou na správnou cestu. Co když ale nepotřebuji vědět, kam mám jet, ale kudy a jak jsem jel? Pro tento účel existují aplikace, které si po dobu cesty po určitých intervalech ukládají informace o aktuální pozici, rychlosti, výšce atp. a po skončení cesty vám sestaví kompletní shrnutí cesty. Tím, že mobil je při trasování uspaný, je spotřeba baterie nízká a mobil vydrží trasovat více než 10 hodin.

Sports Tracker

V dnešním článku si představme program, který je již velmi rozšířený, je zdarma, umí vše potřebné, zaujme příjemným vzhledem a snadným ovládáním. Malou chybkou může být absence češtiny, to nás však v případě tak jednoduchého programu na ovládání nemusí trápit.
Zaznamenávat můžeme tyto sporty:

  • běh
  • chůzi
  • cyklistiku (silniční a MTB)
  • kolečkové brusle
  • lyžování (sjezdové a běžky)
  • pádlování
  • veslování
  • golf

První spuštění

Uživatelské prostředí programu nabízí více záložek. Na výchozí obrazovce nám program prozradí pár základních informací (počet cvičení, vzdálenost, …) a umožní spuštění nové události. Druhá záložka, Diary, obsahuje seznam a popis uskutečněných cvičení, která jsou přehledně seřazena. Friends, jak už název napovídá, obsahuje přehled o aktivitách přátel. V předposlední záložce Explore si můžeme na mapě prohlédnout aktivity uživatelů Sports Trackeru a zjistit tak například, kdo ve vašem okolí sportuje za pomoci Sports Trackeru. V záložce Settings pak volíme možnosti nastavení, kterých ovšem není mnoho (a není to ani potřeba).

 

Než se však pustíme do samotného používání, důrazně doporučuji vytvořit si účet, díky kterému je možné synchronizovat mobil s internetovou službou ST a prohlížet si své statistiky přímo na webu. To provedeme pomocí tlačítka Connect to find friends a backup na hlavní obrazovce. Přihlásit se můžeme buď pomocí nově vytvořeného účtu, nebo existujícího Facebook účtu.

 

Spuštění záznamu

Ke spuštění nám slouží tlačítko Start new workout. Na další obrazovce si stačí vybrat aktivitu, případně zapnout funkci Auto pause, která přeruší zaznamenávání při poklesu pod vámi stanovenou rychlost. Potvrzením tlačítkem Continue se dostáváme přímo na obrazovku s údaji o probíhající cestě. Samozřejmě musíme počkat, než se mobil připojí k GPS, o čemž nás informuje stav signálu v levém horním rohu mapky. Je-li k dispozici připojeni k internetu, Google maps zobrazí naši polohu na mapce. Nahoře se nachází tlačítko pro přístup k hudbě, k fotoaparátu a pro uzamknutí aplikace. Tahem prstu se můžeme přesouvat mezi dalšími obrazovkami s nejrůznějšími informacemi o probíhající cestě. Nahrávání se spustí tlačítkem Start.

Mobil můžeme uspat, čímž šetříme baterii, a nahrávání přesto pokračuje. Chceme-li nahrávání přerušit, použijeme tlačítko STOP a poté End. Na obrazovce Workout Summary je stručný souhrn cesty. Můžeme zde přidat popis a vybrat, kam chceme sesynchronizovat naši cestu (na web ST, facebook…). Příjemnou funkcí je automatické přidání fotografií k události. Sports Tracker totiž zjistí, že během cesty použijeme fotoaparát a automaticky tyto pořízené snímky přidá k události. Ty se pak nahrají spolu s celou cestou a informacemi na web. Uložení a synchronizaci potvrdíme volbou Save & Sync.

Webové rozhraní

Jestliže jste si na mé doporučení vytvořili účet, přihlaste se na adrese http://www.sports-tracker.com. Zde si můžete velice detailně prohlížet své cesty na mapě, která jde zvětšit na celou obrazovku, stejně tak zobrazit graf s křivkami rychlosti a výšky. Máte zde přehledný soupis vašich aktivit, které můžete sdílet na sociální sítě, trasu exportovat a použít v dalších GPS přístrojích, můžete přidávat další přátele, prohlížet si jejich cesty atp.

 

Závěr

Podobných programů existuje spousta, ale jen málo z nich dokáže nabídnout zdarma to co Sports Tracker. Práce s programem je velmi jednoduchá, přesto efektivní. Můžete si pravidelně zaznamenávat vaše cesty a na konci roku se kochat, kolik jste nasportovali kilometrů celkem. Chcete-li rozšířit možnosti Sports Trackeru o další funkci, můžete v eshopu zakoupit zařízení pro monitorování srdečního tepu. Díky možnosti přidání přátel a vzájemnému sdílení připomíná Sports Tracker takovou malou sportovní sociální síť, která vás žene k lepším výkonům.

Sports Tracker
Sports Tracking Technologies Ltd
Verze1.8.1 (listopad 24.. 2011)
Velikost3,7 MB
2.1+


Zdarma

 

Komentáře

Robert

Robert

13.2.2013 15:32

Díky za odpověď – zkusím to tedy co to bude dělat. Já mám Sony Xperia Go.
Díky

Libor

Libor

27.2.2013 23:18

Máte někdo zkušenost s jiným tepovým monitorem než jsou ty od Sports Tracker? Oni jsou obecně všechny BT tepáky drahé, ale některé jsou i za polovic proti těm u nich v shopu. Chápu, že je to vlastně jediný způsob financování celého projektu, ale zatím nejsem Rotchild. Díky

Pavel

Pavel

22.3.2013 13:21

Mám Motorola Defy+ a ne a ne přijít na to, jak ST udržet v korektním chodu déle než cca 10 min. Pokud uspím (n.se uspí) telefon na na více jak těch 10min., tak po probuzení zůstane ST ve status řádku jako recording, ale když ho aktivuju(roztáhnu) tak se tváří jako nový a kde nic, tu nic. Ani zastavit to nejde jinak, než otevřín nový workout a ten pak ukončit. Máte s tím někdo zkušenosti?

Olaf

Olaf

31.3.2013 11:49

Sports tracker pouzivam na sve Nokii C7 a ted se naskytl problem s presnosti mereni vzdalenosti. Po skonceni zaznamu a shlednuti zdolane trasy se misty objevi klikyhaky misto rovneho useku, tzn. celkova vzdalenost je pak navysena – dnes napr. 8.3 km misto 5 km. Muze byt problem v gps telefonu, signalu, mate nekdo zkusenost? Diky.

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 17

31.3.2013 11:51

Olaf
Většinou na to mají vliv přesně ty věci, které jste vyjmenoval. Můžete vyzkoušet jiný software, abyste vyloučil chybu ST. Více se asi dělat nedá. Mohla se poškodit GPS anténa, která již nemá tak silný příjem signálu.

Olaf

Olaf

31.3.2013 12:00

Dekuji. Aplikaci mam taky v iPadu, tak zkusim a uvidime. O.

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 17

31.3.2013 12:02

Olaf
Myslel jsem jiný software ve stejném přístroji. Snad jsme se pochopili. :)

jan jamrich

jan jamrich

31.3.2013 20:38

Zdravim vsechny, potreboval bych poradit, mam Sport tracker v mobilu Samsung galaxy ace a jde o to , ze mi nejde nahrat na web otrasu??,v mobilu to mam ale na kompu kdyz se podivam na stranky sport tracker , tak tam neni nic… prosim o pomoc a vyresit problem dekuji

Corel

Corel

4.4.2013 17:21

Zdravim mam jednu otazku najma pre tych ktory pouzivaju sport tracker na behanie pretoze preve pri behu mi to uz 2. krat zaznamenalo len cas ale trat rychlost a podobne veci nikde neviete v com moze byt chyba ? Pouzivam tento program aj na bike tam mi to pekne vsetko funguje len pri behu nie

Maty

Maty

26.4.2013 11:35

Hezký den všem!
Pokud někdo z vás shání Bluetooth hrudní pás k programu Sports Tracker (a to jak pro Android, tak i “jablíčka” – ačkoli na tomto fóru spíše to první…), tak ZROVNA JEDEN PRODÁVÁM [:-)].
Výborné je USB napájení a dlouhá výdrž, teď se chystá úplně nová Android verze (beta testuji [:-)]). Záznamy budou mnohem přesnější…

Pořizovací cena 79 €, používaný pár měsíců = jako nový. Prodám levně! Přecházím na Garmin.

Máte-li zájem, ozvěte se prosím!
Hezký den
a
SPORTU ZDAR!
Maty

Romana

Romana

2.5.2013 15:08

Prosím o radu: mám sports tracker a po dvou týdnech používání mi nejdou zobrazit z PC jejich www stránky, neustále se mi ukazuje jen načítající červený pruh a stránky nejdou zobrazit. Internet mi normálně jde, z jiných pc to zobrazit jde, ale u mě to najednou nefunguje. Poradíte někdo? Děkuji, Romana

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 17

2.5.2013 15:11

Romana
Vzhledem k tomu, že jsou stránky ST dělány ve Flashi (či něčem podobném), hledal bych problém zde. Zkusit tedy jiný prohlížeč na Vašem PC, případně zkusit přeinstalovat Adobe Flash Player.

Romana

Romana

2.5.2013 15:25

Děkuji za rady, ale přeinstalovala jsem AFP, zkusila jiný prohlížeč a nic nepomohlo.

Občan

Občan

4.5.2013 19:54

Pokud zapnu na mobilu GPS. Čerpá mi to datový limit který je pro internet?

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 17

5.5.2013 13:33

Občan
Obecně GPS žádný limit nečerpá, může být aktivovaná funkce A-GPS, která přes internet stáhne data pro rychlejíš lokalizaci polohy. Tato funkce pak může při spuštění GPS skutečně limit čerpat.

Libor

Libor

31.5.2013 17:55

Mám problém so zdielaním fotografií v ST. Po spustení trackovania urobím niekoľko fotiek (aj cez ikonu vpravo hore v ST), ale fotky sa mi neuložia do trackovania. Prvú bicyklovačku mi to uložilo, a to som ani nevedel, že to ST dokáže, ale od vtedy nie a nie. Skúšal som to aj na dvoch ďalších mobiloch s novou inštaláciou ST, ale aj tam to nešlo. V čom môže byť problém?

david

david

15.6.2013 21:10

To Libor.
Mam stejny problem. Fotografie ne a ne se zobrazit. Ani v mobilu v St. Pritom na karte jemmam. Fotil jsem na zkousku normalne i pres ST. Budeli mit nekdo pls stejnou zkusenost a vi co s tim, pls na skokan.david@netopyr.net dekuji..mam Samsung S duos

Pavla

Pavla

1.7.2013 16:06

ahoj, poraďte mi. Nainstalovala jsem si do mobilu sporttracker, endemondo a runkeeper a každý měří absolutně jinak a to o dost větší hodnoty. Kámoška má sporttracker a na stejné trase, kterou běžíme spolu má údaj o cca 1,5-2 km menší ( a správný – změřeno na kole). V neděli například 11 km trasa – sporttracker naměřil 12,57, endemondo 11,46 a runkeeper 10,99 – což opět odpovídalo trase. Čím by to mohlo být ? díky moc za rady

Libus

Libus

6.7.2013 18:31

Čaute, viete mi niekto poradiť s app SPORTS TRACKER? Zdá sa mi to celkom slušná app., páči sa mi, ale nejde mi. Odmeria mi len celkový čas, čo som bola na biku…no a trasa na mape, počet prejdených km, max. rýchlosť, priemerná rýchlosť a graf.znázornenie prevýšenia jednoducho veľké NIČ. Samé nuly a ešte ani mapa nie je ako na začiatku, keď si aktivujem GPS. Na to mi potom stačia stopky….:(…. Ja by som bola rada,keby appka fungovala tak ako má, chcela by som ju využívať…..PLS, HELP….

Marek

Marek

14.7.2013 20:52

Ahoj. Mám problém se synchronizací. Posledních několik workoutu mám jen v telefonu a za žádnou cenu se to nechce sesynchronizovat s účtem. Na PC tak vidím jen ty do 10.07.2013. Zkoušel jsem to sesynchronizovat několikrát, ale nic nepomohlo. Nevíte kde by mohla být chyba?

ubuntu02

ubuntu02

22.7.2013 23:06

Mám problém u fotek htc desire x – foto normálně vypadá OK, ale aplikace mi je ořezává. Neví někdo zda-li se to dá nějak nastavit.

donicm

donicm

23.7.2013 9:23

Ahojte,

mam Samsung Galaxy NOTE II, aplikacia funguje az na fotky. Tie mi za ziadnu cenu neprihodi ku aktivite. Skusal som to dnes rano u kolegu, kt. Sony Xperiu a jemu to ide bez problemov. Viete mi nieco poradit?

Vdaka

donicm

donicm

23.7.2013 15:09

Koho by zaujimalo, tak ked Vam neuklada fotky ku aktivite, tak treba zmenit ulozisko fotiek, nie na SD kartu, ale do telefonu a pojde Vam to… akurat som to skusal :)

braňo

braňo

26.7.2013 10:17

Viete mi poradiť?
Mám taký problém – behávam samozrejme mimo hlavných ciest a pri vyhodnotení trasy na mape nemám presne tú trasu, ktorú som behal, ale len pospájané body, na ktorých sa sportstracker spojil so satelitom. Tým pádom je môj záznam veľmi nepresný a miesto napr. 10 km mám nameraných 6 km. Jediné presné meranie je čas. Dá sa nejak nastaviť frekvencia spojenia satelitu s mobilom?
Vďaka…

Jana Pardupova

Jana Pardupova

7.9.2013 17:07

Ahoj, je mozne odstranit foto z ulozeneho, ale nezdielaneho vyletu??? Potrebujem pomoc. Sports-tracker

Lůca

Lůca

23.9.2013 9:04

Ahoj, stáhla jsem si sports tracker a ve výběrech aktivit je asi pět záložek “other” jdou nějakým způsobem přejmenovat na určitej sport? Koukala jsem přes mapy, že někdo měl napsáno i koloběžka apod. :-) Díky

Äleš

Äleš

29.9.2013 21:22

Ahoj, prosím lze nějak dát na FB workout uskutečněný před pár dny? A pokud ano, jak? Nějak na to nemohu přijít :-))
Díky za radu

josef

josef

11.12.2013 11:55

nenačítá mi uběhlé vzdálenosti a to jsem zkoušel i restartovat. pomůže mi někdo?? Normálně to ukončím a uložím a potom, když si chci uložená data prohlédnout, tak to napíše no work data

Marek

Marek

30.12.2013 12:30

Ahoj,

používal som ST asi rok,ale po poslednej aktualizácii sa mi pri spustení programu restartuje telefon.Doteraz sa mi to nestalo.Má niekto podobný problém? Mám ho na Androide 4.2 na Sony Xperia L.

Inak som bol s ST maximálne spokojný a odporúčam ho každému.

Petr

Petr

2.1.2014 10:29

Ahoj, dá se nějak na začátku roku vymazat historie, aby mi to počítalo od 1.1. znovu od nuly? Mimo smazání hodnot z minulého roku.

ben

ben

5.2.2014 12:22

ahoj,
poradí mi zde někdo, jde li upravit typ aktivity – přejmenovat ty očíslované třeba na skialp, snowkite a podd?

Andrej

Andrej

21.2.2014 17:24

program bohuzial nepodporuje rozranie ANT+, koli comu ho zrejme prestanem pouzivat.
mam novy telefon, ten to podporuje, taktiez mam tie snimace na bikoch a hrudny snimac, ale s tymto inak solidnym softom mi to nespolupracuje

DragonSoul

DragonSoul

13.3.2014 8:57

Dobrý den.
Koupil jsem si hrudní pás na měření tepové frekvence, úspěšně mi funguje, ale nechápu na co je v settings to nastavení různých tepových frekvencí. Ať jsem pod limitem nebo nad limitem, tak mobil ani nepípne. Je tam jakýsi voice feedback ale ten hlásí jen když zmáčknu tlačítko lap, nebo po každém kilometru. Je někde detailní manuál k této aplikaci?

DragonSoul

DragonSoul

13.3.2014 14:04

Tak vezmeme to odzadu
Ben: Typ aktivity se da zmenit na webovem rozhrani.
Kliknout na My Workouts Nalistovat velkymi sipkami aktivitu a potom zmenit obrazek na jinou aktivitu.
Petr: Počítání pro rok by se mělo dát nastavit V Diary a tam klikneš na rok 2014 nahoře v kalendáři.¨
Josef: Po dobu cca 1 měsíce byla pravděpodobně aktivována funkce BT save, která však funguje pouze pro android 4.2 a vyšší. Pokud ji tvůj telefon nepodporoval docházelo k tomuto jevu. Pokud to stále nefunguje zkus v nastavení settings vypnout a zapnout bluetooth. Mělo by se objevit varování že od ted tě bude googl špehovat. Dej OK a mělo by to být v pohodě.

Hynek

Hynek

16.5.2014 23:24

Zdarec. Nevíte někdo náhodou, jak se dá tréning sdílet na Facebook? Nejak mi to nechce fungovat.
Dík Hynek

Miroslav Michal

Miroslav Michal

12.6.2014 8:39

Ahoj :), sporttracker uz pouzivam x let. Mam starsi mobil nokia c5 00, system symbian s60. Musel jsem preinstalovat telefon. A momentalne si nemohu aplikaci opet ztahnout. Uz si nevim rady, prosim o pomoc odborniky. Zdravi M. Michal

Veya

Veya

18.6.2014 6:16

Ahoj :) taky mám problém s měřením vzdálenosti – měří mnohem víc. Podle včerejšího záznamu jsem uběhla 8km za 33 minut :D Trasa mohla být tak +/- 6 km. Byla jsem nadšená, jak je ST jednoduchý a přehledný, ale tohle mě celkem zaskočilo. Běžela jsem kolem řeky a místama to v trase skákalo na druhý břeh :D
Asi to tady už bylo psáno, ale jestli mi můžete někdo poradit, jak přeinstalovat nebo co s tím?
Díky :)

Veya

Veya

18.6.2014 6:28

Jo a telefon mám Sony Xperia E

adina

adina

29.10.2014 11:43

mám problém s fotkama, potřebuji některé vymazat…nevíte někdo jak se to teď dělá??děkuji

Eda

Eda

24.4.2015 10:05

Sport Tracer mě opravdu zklamal (!!!) a opět je zde pravidlo, že co je zdarma, tam je nějaký problém. Jít pěšky a zjistit že maximální rychlost je přes 30 km/h budí podezření. Včera jsem ujel na kole přes 25 km. Sport Tracer vcelku přesně zaznamenal projetou trasu, ale ve výsledku to spočítal na necelé 2 km. Pochopil bych chybný výpočet průměrné rychlosti nebo celkový čas, na který má vliv přestávka, ale ze správně zaznamenané a zobrazené trasy kolem 25 km spočítat necelé 2 km, to je opravdu silné kafe pro jakékoliv chybné nastavení. Tato aplikace jde z mého mobilu. Děkuji už ne. A co se týče programu, který zdarma umí víc, myslím i EndoMondo je v češtině, korektně přepočítá vzdálenost, když dojde k výpadku GPS (pod mostem) a výsledných výpočtů je víc.

Kačka

Kačka

2.6.2015 18:14

Prosím o radu..je možné smazat přátele ze sports , které tam nechcete? a jak to udělat. Díky moc za radu

Daniel

Daniel

14.6.2015 21:31

Dobrý den
Jak mohu vymazat přátele ze sporttrackeru?
Děkuji moc.

mrkva

mrkva

25.6.2015 21:40

ako mam zrušiť priatela?..ked už nechcem aby videl moje aktivity??

Vena

Vena

29.6.2015 14:16

http://legacy.sports-tracker.com/ zkus to přes tento odkaz přihlasit se a u jednotlivých přátel budeš mít položku Remove tím by se měl “přítel” :) odstranit

Vaci

Vaci21 0

5.6.2016 8:26

Zdravím. V telefonu data pro načtení mapy s trasou mám, ale na serveru a tím pádem v PC a tabletu nejsou. Samozřejmě jsem aktivitu sdílel.
Můžete mi někdo poradit nebo napsat, kde v telefonu je složka s aktivitami, že bych to zkusil do tabletu nakopírovat? Děkuji moc :-)

Vaci

Vaci 0

5.6.2016 8:30

Vgrddrdff

RSS (komentáře k článku)