Threema Libre je nový kecálek totálně odstřižený od Google

Threema Libre aplikace F-Droid

Pro fanoušky alternativních chatovacích aplikací určitě nebude název Threema nic nového. Autoři tohoto projektu si zakládají na maximální ochraně soukromí a v nedávno uniklém materiálu od FBI je tento nástroj vykreslen jako aplikace, která se příliš nedělí o informace. Že to vývojáři myslí s ochranou uživatelů a současně i nezávislostí na velkých korporátních základech vážně, dokazují vydáním nové aplikace Threema Libre. Tak jde v těchto ohledech ještě o kus dál.

Díky využití Threema Push, nezávislého systému pro odesílání notifikací, je aplikace schopná bezproblémově fungovat i v mobilu bez Google mobilních služeb (GMS) či jiných proprietárních součástí. Tím se liší od klasické aplikace Threema, která je standardně ke stažení přes Obchod Google Play. Oproti tomu Threema Libre se dá stáhnout z alternativního obchodu F-Droid.

Technická odlišnost těchto dvou sesterských aplikací má kromě zmíněných výhod i jistá úskalí. Již zaplacené premium členství například nejde v nové aplikaci využít a je potřeba jej případně uhradit zvlášť.

Které kecálky aktuálně v mobilu máte?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)