První foťák ukrytý pod displejem mobilu je hodně špatný. Podívejte se sami

test předního fotoaparátu ZTE Axon 20 DxOMark

V září loňského roku čínská společnost ZTE oznámila masovou výrobu a prodej prvního mobilu s předním fotoaparátem důmyslně a futuristicky ukrytým pod vrstvou displeje. První krok v této oblasti (s ohledem na reálnou dostupnost) jistě udělal radost všem, kteří přední senzor alespoň občas používají, nicméně je otravují výřezy, průstřely či rámečky, které čočky doposud vyžadují. Marketingové materiály a technické podklady od výrobce ukazovaly, že se dílo podařilo. Jenže v jaké kvalitě? Na to odpovídá pár dní starý test předního fotoaparátu v ZTE Axon 20, který má na svědomí známý server DxOMark.

Test předního fotoaparátu ZTE Axon 20 u DxOMark

Výsledky testu jsou jednoduše řečeno velmi špatné. Mobil se vlastně umístil na předposlední pozici aktuálního žebříčku předních foťáků u otestovaných mobilů. Za ZTE Axon 20 je jen velmi levný a nám absolutně neznámý indický telefon. Přístroje na dalších pozicích pak mají minimálně dvojnásobný počet bodů. Těch revoluční telefon od ZTE posbíral jen 26. Pro srovnání – nejlepší selfie foťák má podle žebříčku Huawei Mate 40 Pro se 104 body.

ZTE Axon 20 5G, front camera video

ZTE Axon 20 5G, front camera video

Zkouška předního fotoaparátu ZTE Axon 20 odhalila, že kromě stabilizace a ostření se mobil trápí téměř se všemi ostatními optickými aspekty pořizování snímků. Špatně jsou na tom hlavně barvy, vyvážení bílé a celkové detaily. V porovnání s jinými mobily jsou propastné rozdíly zcela jasné. Celý test ale zkusme brát tak, že jde o první masové využití tohoto nápadu a do budoucna by se mělo provedení snad jen zlepšovat. Na to, jak pokroková tato myšlenka je, to nedopadlo až tak zle.

Jaké šance dáváte dalšímu vývoji?

Zdroj: DxOMark

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)