Modernizovaná Tesla Model 3 opět spatřena na silnici. K prvním zákazníkům se dostane možná už brzy

tesla model 3
  • Modernizovaná Tesla Model 3 byla opět spatřena na silnici
  • Má nabídnout jiný design interiéru i exteriéru
  • Hovoří se také o použití LFP baterií

Přibližně před dvěma měsíci byl v Kalifornii spatřen prototyp faceliftu vozu Tesla Model 3 (interně označovaný jako Project Highland) a nyní dostáváme další indicie k tomu, že je jeho oficiální představení za rohem. Na internetu totiž koluje video, na němž modernizovaný elektromobil brouzdá silnicemi čínského Sin-ťiangu.

Tesla Model 3 Highland opět spatřena na silnici

Není náhodou, že Tesla testuje připravovaný Model 3 v Číně, jelikož jeden z cílů společnosti je posílit pozici na čínském trhu. I proto se novinka dočká poměrně značné změny designu, ať už se bavíme o interiéru či pozměněném předním nárazníku se světlomety. Novinka má být také o něco delší než aktuální generace.

Na videu můžeme vidět, že byl vůz částečně zakryt černou látkou, přičemž právě toto maskování je častým prvkem předprodukčních modelů. Dle spekulací by měla automobilka zahájit výrobu v září, přičemž první vozy se mohou dostat na silnice už v říjnu. Zprávy rovněž naznačují, že bude nový Model 3 vybaven hardwarem 4.0, který podpoří jeho schopnosti v autonomním řízení.

Jedním z klíčových faktorů úspěchu elektromobilu je jeho energetický zdroj. Nový Model 3 by mohl být poháněn baterií M3P s kapacitou 66 kWh od společnosti CATL (Contemporary Amperex Technology Co., Ltd.). Tato baterie je pravděpodobně založena na lithium-železo-fosfátové (LFP) technologii. Novinka by tedy teoreticky mohla být o něco dostupnější a bezpečnější, jelikož je tento typ baterií méně náchylný ke vzplanutí a je levnější na výrobu. Zároveň má ale svá úskalí, příliš se nekamarádí s chladným prostředním, kde omezuje výkon a zároveň se zkrátí dojezd.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak se těšíte na faceliftovou Teslu Model 3?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)