Témata na Androidu Oreo půjdou měnit i bez rootu

Témata na Androidu 8.0 půjdou již brzy měnit.

Prostředí Androidu je přizpůsobitelné. To je v podstatě jedna z největších výhod tohoto systému oproti iOS. Uživatelé mohou měnit systémové prostředí, přizpůsobovat ikony a brzy také budete moci měnit i globální systémová témata na Androidu 8.0, aniž byste museli telefon rootnout. Přišel na to tým vývojářů Substratum.

Systémová témata na Androidu změníte, nebude to však úplně jednoduché

Díky tématům můžete takřka kompletně změnit celý systém, přizpůsobit takřka všechny funkce a ovládací prvky jak jen budete chtít. Přizpůsobit grafické prvky, navolit funkce tlačítek, jednoduše ve výsledku systém může vypadat úplně jinak.

Dosud bylo možné nahrát téma do telefonu pouze s povolením práv, tvz. root. Pokud rootnete telefon, přicházíte ovšem o zákonnou záruku. Nyní díky vylepšení Overlay Manager Service o jehož funkce se staral framework Subtratum bude možno povolit témata i bez rootnutí telefonu.

Theme Your Phone With Substratum

Theme Your Phone With Substratum

Do telefonu nejprve nahrajete téma a když ho budete chtít smazat nebo změnit, musíte aplikaci Substratum udělit povolení pomocí desktopové aplikace. S tématem posléze dokážete měnit například fonty v aplikacích, nebo nastavit barvu pozadí systému.

substratum theme engine
substratum theme engine

Využili byste někdy tuto možnost?

Zdroj: androidauthority.com

Radek Toman
O Autorovi - Radek Toman

Býval dobrým školitelem jednoho nejmenovaného elektra, ale namísto toho, aby využili jeho znalosti, zabili vášeň k elektru, kterou miloval. Obviněn ze zrady nyní projíždí Světem… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (9)