Zaplaví nás telefony Xiaomi? Společnost plánuje ještě více modelů

Xiaomi Mi5S Plus

Kde jsou ty časy, kdy se počet ročně vydaných Xiaomi telefonů dal počítat na prstech jedné ruky. Nyní vychází jeden telefon za druhým a vyznat se v nich už je někdy oříšek i pro nás. Podle posledních zpráv ale má být ještě hůř a nové telefony Xiaomi uvidíme ještě více.

Nové telefony Xiaomi mají posílit prodeje

Xiaomi chce zvýšit svůj zisk hlavně ve střední a vyšší třídě, kde hlavně na domácím trhu čelí obrovské konkurenci v podobě značek jako je Huawei, Oppo a Vivo. Dva poslední dražší telefony Mi Note 2 a Mi Mix se neprodávají tak dobře, jak by si čínský gigant přál. A pomoci tomu podle všeho má kvantita, kdy plánují tento rok oznámit ještě více telefonů, než tomu bylo doposud.

telefony Xiaomi

Dále má firma zlepšit také spolupráci s dodavateli součástek a uzavřít také několik nových partnerství, jako třeba s firmou Truly Opto-electronics. Pomoc má také vlastní procesor s kódovým označením Pinecone, o kterém jsme již informovali. Zatím je ale ve hvězdách, jak se novému procesoru povede a jestli dokáže nastartovat prodeje Xiaomi. V minulém roce na čínský trh dodalo Xiaomi „pouze“ 51,4 milionů zařízení. Pro srovnání Huawei dodal celkem 76,2 milionů zařízení, OPPO pak 73,2 milionů.

Otázka je pak také, co to udělá s českým trhem, kde Xiaomi oficiálně nedováží telefony. Na českém trhu můžeme vidět telefony určené pro různé trhy, kdy se na první pohled stejné modely můžou lišit například úplně jiným procesorem. Další rozdíl oproti oficiálnímu Xiaomi obchodu je v tom, že se modely nemění, ale starší modely stále zůstávají v nabídkách obchodů. To je pro normálního uživatele matoucí, když se „musí“ prohrabávat deseti velmi podobnými telefony. V budoucnu to bude ještě horší.

Produkty Xiaomi můžete zakoupit na Beryko.cz.

Myslíte, že by Xiaomi mělo přibrzdit s vydáváním nových telefonů?

Zdroj: digitimes.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)