TOPlist

Chipset Xiaomi Pinecone se ukáže již za týden

Xiaomi Pinecone

Na začátku měsíce jsme informovali o tom, že Xiaomi může chystat svůj vlastní chipset. Teď to vypadá, že se Xiaomi Pinecone, jak se má kódově jmenovat, dočkáme již za týden.

Xiaomi Pinecone poprvé již 28. února

Tentokrát už se nejedná o žádné spekulace. O tiskové konferenci informovalo Xiaomi na sociální síti Weibo. To by na první pohled mohlo podle data znamenat, že se ukáže na veletrhu MWC, vzhledem k tomu, že tam ale Xiaomi nebude, tak se tiskovka uskuteční v Pekingu.

Mi-5c leaknuty

Podle všeho se ukáže i nový telefon Xiaomi Mi5C, na kterém právě nový chipset pojede. Podle několika výsledků z Geekbenche víme, že telefon bude mít osmi jádrový procesor, 3GB RAM a poběží na Androidu 7.1.1. Co se týče výkonu, tak je na tom velmi podobně jako procesory Helio X20 nebo Snapdragon 625.

Takže se zatím Xiaomi soustředí spíše na střední střídu. Vlajkové modely budou mít pravděpodobně stále nové Snapdragony. Rozhodně ale bude zajímavé sledovat, jak se chipsety povedou a jestli v budoucnu nebudou pohánět velkou většinu svých telefonů jako to má například Huawei.

Xiaomi telefony a příslušenství můžete koupit na Beryko.cz.

Myslíte, že Xiaomi dokáže prorazit se svými chipsety?

Zdroj: engadget.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)