Chipset od Xiaomi se možná stane skutečností. Zařadí se mezi elitu?

Xiaomi Pinecone

Většina současných výrobců mobilních telefonů spoléhá na čipové řešení od jiných dodavatelů. Své chipsety si v současnosti vyrábí Samsung či Huawei a jisté pokusy, které se však hromadného nasazení nedočkaly, nám předvedlo také LG. Obvykle se však jedná o produkty společností Qualcomm a MediaTek, které pohání telefony (nejen) předních výrobců jakými jsou například Lenovo, Sony či Xiaomi. Právě u poslední jmenované společnosti by se to však mohlo brzy změnit. Zvěsti o tom, že se chystá chipset od Xiaomi se internetem nesou již několik let, tentokrát by se však opravdu mohli stít skutečností.

Xiaomi a vlastní chipset?

Někteří z vás si možná vzpomenou na telefon Redmi 2A, se kterým Xiaomi přišlo přibližně před 2 lety. Jednalo se o lowendové zařízení, které se od záplavy svých konkurentů odlišovalo právě použitou čipovou sadou. Ta nesla jméno společnosti Leadcore, kterou momentálně Xiaomi z 51% vlastní. Nebylo by tak nelogické, kdyby se čínský drak rozhodl využít tento většinový podíl a Xiaomi Chipset by se tak stal skutečností.

chipset od xiaomi

Nový chipset od Xiaomi má nést poněkud zvláštní název Pinecone, což je v překladu “borová šiška”. Tento údajný a dosud neodhalený chipset pak již má i vlastní webovou stránku, kde však příliš informací nezískáme. Dle internetových spekulací bychom se však měli dočkat hned dvou chipsetů. První, základní, by měl disponovat osmi jádry Cortex-A53 a druhý, podstatně výkonnější by pak měl nabídnout big.LITTLE architekturu se 4 úspornými jádry Cortex-A53 a 4 výkonnými jádry Cortex-A73. Mnohem zajímavěji pak zní informace o tom, že oba procesory budou vyrobeny moderní 10nm technologií. Prvním telefonem s chipsetem pinecone by se pak mohlo stát údajně připravované Xiaomi Mi5c. To se po představení s vysokou pravděpodobností podívá i k nám, například prostřednictvím Beryko.cz.

Zařadí se podle vás chipset od Xiaomi mezi současnou špičku?

 

Zdroj: GSMArena.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)