Lenovo zařízlo telefony Phab: Nedostanou žádnou aktualizaci

telefony Phab již další aktualizaci na Android 7.0 Nougat nedostanou.

Pokud jste již někdy měli nějaké zařízení od značky Lenovo, jistě víte, jak to vždy bylo s aktualizacemi. Nemusí být tedy velkým překvapením, že telefony Phab nedostanou aktualizaci na novou verzi Androidu.

Telefony Phab zůstanou na systému “z krabice”

Čínský výrobce Lenovo uvedl, že kompletní řada velkých telefonů Phab nedostane žádnou aktualizaci na novou verzi Androidu. Většina těchto telefonů přitom od začátku běžela na systému Android 6 Marshmallow, a to už v době, kdy byl Android 7 Nougat na trhu.. Lenovo nepodalo žádné další vysvětlení, proč tento krok učinilo.

telefony-lenovo-phab-phab2-phab2-pro-mobil-smartphone

Stopka se týká přístrojů Phab, Phab Plus, Phab2, Phab2 Plus a Phab2 Pro. První dva jmenovaní zůstávají dokonce na Androidu 5.1 Lollipop. Trochu zarážející je i vyřazení telefonu Phab 2 Pro, který byl vydán na začátku roku a jako první přinesl rozšířenou realitu Google Tango. Platí to i pro tablety řady Tab3, a to 7 Essential a 10 Business, které byly vydány minulý rok. Zrovna před několika dny Lenovo oznámilo, že končí se svou nadstavbou Vibe UI a bude v zařízeních mít čistý Android. Tímto krokem s Phab řadou ale zbytečně ztrácí plusové body.

Lenovo Phab 2

Lenovo Phab 2

0.2
  • Displej 6.4", 720 x 1280 pixelů, IPS LCD, 229 ppi
  • Procesor MediaTek 8735
  • RAM 3GB
  • Fotoaparát 13 MP
  • Baterie 4050 mAh
  • Cena od 3 906 Kč

Co si myslíte o tomto rozhodnutí Lenova?

Zdroj: androidcommunity.com

Radek Toman
O Autorovi - Radek Toman

Býval dobrým školitelem jednoho nejmenovaného elektra, ale namísto toho, aby využili jeho znalosti, zabili vášeň k elektru, kterou miloval. Obviněn ze zrady nyní projíždí Světem… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)