Telefon Sony Xperia X Performance dostává update na Android 7.0 Nougat

telefon-sony-xperia-x-performance-nougat_ico

Telefon Sony Xperia X Performance je prvním zařízením japonského výrobce, které dostává aktualizaci na Android 7.0 Nougat. Update je šířen standardní formou OTA a jeho dostupnost je hlášena z několika regionů po celém světě. Aktualizace je přitom k dispozici jak pro variantu s jednou (F8131), tak i se dvěma SIM kartami (F8132).

Na rychlém uvolnění má jistě podíl i beta program, ve kterém Sony od srpna nabízela vývojářský náhled Androidu N. Podle Xperia Blogu má firmware s “nugátovým” Androidem číslo verze 39.2.A.0.327. V tuto chvíli není zcela jasné, ve kterých zemích je aktualizace dostupná – mluví se o Rusku, Austrálii a Latinské Americe. Aktualizace bude tradičně uvolňována postupně, takže případní majitelé tohoto zařízení si budou muset počkat až několik dní, než jim ji telefon nabídne.

Nugátový telefon Sony Xperia X Performance

Aktualizace vlajkových lodí na Android 7.0 Nougat budou na přelomu roku aktuálním tématem. Zatím poslední verzi systému už dostaly telefony LG G5 a HTC 10. U Samsungu probíhá beta testování na modelech Galaxy S7 a Galaxy S7 Edge s tím, že finální sestavení by mělo být dostupné do konce tohoto roku.

Telefon Sony Xperia X Performance Telefon Sony Xperia X Performance

Aktualizace na Android 7.0 Nougat přináší řadu nových funkcí, ze kterých jmenujme například nativní podporu práce v rozdělené obrazovce nebo nové možnosti fotoaparátu. Dalšími novinky se týkají zlepšení citlivosti dotyků a opravy chyby automatického otáčení obsahu obrazovky.

Sony chce kromě Xperie X Performance aktualizovat na Android 7.0 také modely Xperia X, Xperia XA, Xperia XA Ultra, modelovou řadu Z5, Z4 Tablet and Z3+. Smůlu naopak mají majitelé Xperií Z3, pro kterou sice byla uvolněna relativně funkční beta verze, nicméně Sony nakonec vývoj zastavilo. Údajným důvodem má v tomto případě být nedostatečný výkon pro šifrování dat.

Vlastníte telefon Sony Xperia X Performance? Pak se přijďte podělit s námi i ostatními čtenáři do diskuze pod tímto článkem, jakmile dostanete aktualizaci!

Zdroje: androidauthority.com, xperiablog.net, androidpolice.com, gsmarena.com, phonearena.com, androidheadlines.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)