Proč nebude telefon LG V20 dostupný v Evropě?

Telefon LG V20

Když byl oznámen telefon LG V20, nepadla žádná zmínka o tom, jestli přijde telefon i na evropský trh. Po několika spekulacích na sociálních sítích přišlo samotné LG s odpovědí, která není rozhodně potěšující.

Bude telefon LG V20 následovat předchůdce?

LG potvrdilo, že prozatím nejsou žádné bezprostřední plány pro prodej v Evropě. Což na druhou stranu nemusí být tak překvapující, LG V10 na tom bylo podobně. Nejprve byl dostupný pouze v USA a Asii a až po nějaké chvíli se prodej rozšířil do ostatních regionů včetně Evropy. Na evropském trhu je ale stále dostupný pouze ve vybraných státech.

LG V20 oficiálně představen

“Nejprve bude telefon LG V20 uveden v Severní Americe, Asii, Středním východě a v Africe. O tom, zda se bude zařízení nabízet i v jiných regionech, nebylo rozhodnuto,” řekl Ken Hong, globální ředitel komunikace LG.

Můžou za to malé prodeje V10?

I když Hongova odpověď dává určitou šanci na to, že se zde LG V20 objeví, pravděpodobně rozhodnutí nebude jen na samotném LG. Samotní obchodníci a distributoři musí o model projevit zájem a přeci jen, i když V10 je velice povedený mobil, tak v Evropě se nedá říct, že by se jednalo o prodejní hit. Svědčí o tom i zpráva, kdy se LG chlubilo téměř půl milionem prodaných kusů v USA za prvních 45 dní, o evropském trhu nepadlo ani slovo.

LG V20

Promluvil i ředitel belgického oddělení

Prohlášení Kena Honga se shoduje s komentářem belgického výkonného ředitele LG Jeroena Peeterse, který rovněž řekl, že momentálně nejsou žádné plány k oficiálnímu dovozu LG V20 do Evropy.

Je také dost možné, že celou situaci může vyřešit Samsung se svými problémy s bateriemi u Galaxy Note 7. Vytvořila se zde mezera na trhu mezi TOP zařízeními s velkým displejem, a i když se problém vyskytl pouze u několika desítek zařízení, důvěra zákazníků je nalomena, a mnoho z nich by mohlo uvažovat o podobné alternativě. A tou nejbližší bude v blízké budoucnosti právě LG V20.

Líbí se vám LG V20 a uvítali byste oficiální příchod na evropský trh?

zdroj: androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)