Technické zákulisí hostingu SvetAndroida.cz

server_room (1)

V tomto článku jsme Vás informovali o přechodu SvetAndroida.cz na nový hosting. Naši čtenáři teď mají unikátní možnost podívat se do technického zákulisí společnosti VSHosting, na jehož servery jsme se rozhodli přemístit web SvetAndroida.cz od května tohoto roku.

datovy_sal

 Základem je datové centrum

 Svět Androida si nyní lebedí v nejlepším datovém centru v ČR, které splňuje standard TIER III+ /TIER IV díky pokročilé energosoustavě a chladícímu režimu N+2. V datovém centru se VSHosting stará o více než 3000 serverů formou “full managed serveru”. Podle referencí zde najdeme i projekty jako je ČSFD.cz, Týden.cz, Mladá fronta, AAA AUTO, Živě.cz Sfinance.cz a mnoho dalších vč. SvetAndroida.cz.

 

datov_sal_velky


Spojení se světem
 

VSHosting je členem českého peeringového centra NIX.CZ („český internet“) již 6 let. Stejně tak je členem slovenského peeringového centra SIX.SK a dalších evropských páteřních uzlů. Vzhledem k tomu, že VSHosting otevírá tento rok pobočku v USA a dle veřejných informací bude mít peering jakožto jediná česká hostingová firma i v největším new yorském peering centru (NYIIX), lze očekávat vynikající spojení i s americkým kontinentem.

  switch

 Reakční doby a technická podpora jakožto výhody pro SvetAndroida.cz

Asi největší výhodou, která nás donutila se zamyslet nad změnou poskytovatele, byla rychlost reakčních dob technické podpory a především její odbornost. VSHosting provozuje přímo v datovém centru nonstop podporu se Senior System Administrátory a pracovníky na servis serverů, ti jsou proškoleni přímo od výrobců serverů a storage systémů. Toto spojení s desítkami náhradních serverů skladem, zajišťuje rychlé reakce na případné poruchy hardwaru (VSHosting uvádí garanci na opravu od vzniku poruchy do 60 minut). Řešení jakékoliv mimořádné situace, výpadku či nutnosti úpravy konfigurace se tak děje ihned v kteroukoliv hodinu.

  servis_hardware_pracovnik

Jak vy hodnotíte rychlost webu Svět Androida po přechodu na nový hosting?

Petr Mišák
O Autorovi - Petr Mišák

Jak Petr poprvé spatřil informaci o systému Android, ještě netušil, že se mu stane osudným. V současné době je stav natolik vážný, že přestává komunikovat… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (22)