TCL představilo nové mobily, tablety i VR a AR brýle

TCL novinky CES 2023 mobily brýle tablet

Společnost TCL také využila příležitosti a v rámci konference CES 2023 představila řadu nových hardwarových produktů. Patří mezi ně série smartphonů TCL 40, bezdrátová sluchátka, dvě nová zařízení využívající zobrazovací technologii NXTPAPER a novou generaci chytrých brýlí TCL RayNeo X2, TCL NXTWEAR S a TCL NXTWEAR V.

Zmíněnými telefony jsou modely TCL 40 R, TCL 40 SE a TCL408. Všechny mají shodně například 50MPx fotoaparát, 5 000 mAh baterii, LCD displej nebo procesor od MediaTeku. V modelu R tiká Dimensity 700 a o zobrazování se stará 6,6″ panel s 90Hz frekvencí. O desetinku větší a stejně rychlý je displej u verze SE, kterou pohání MediaTek Helio G37. Nejlevnější varianta 408 obsahuje procesor Helio G25.

Svou technologii displejů NXTPAPER rozšiřuje firma do tabletu TCL NXTPAPER 12 Pro a vůbec prvního odnímatelného notebooku TCL typu 2 v 1 s označením TCL BOOK X12 Go. “Obě zařízení jsou vybavena 12,2palcovým displejem, který se podobá papíru a má rozlišení 2K. Tato obrazovka snižuje emise škodlivého modrého světla až o 61 % více než běžné obrazovky. Hardware a software pro ochranu zraku je vrstvený tak, aby pomáhal snižovat únavu očí a zachovával původní barvy bez jejich žloutnutí,” uvádí výrobce Vylepšené obrazovky prý přitom mají stejný jas jako běžné tablety.

Díky hmotnosti 600 gramů a tenkému profilu se tablet TCL NXTPAPER 12 Pro snadno přenáší a příjemně se drží. Ve spojení s perem TCL E-Pen, které je součástí balení a podporuje 8 192 úrovní přítlaku, si můžete zapisovat poznámky, načrtnout plánek nebo odškrtnout seznam úkolů stejně lehce jako na obyčejném papíru. Baterie v tabletu má kapacitu 8 000 mAh.

TCL CES Press Conference 2023

TCL CES Press Conference 2023

TCL BOOK X12 Go má poměr stran 3:2 a lehkou snadno přenosnou konstrukci. “Tento model je zároveň prvním zařízením TCL s odnímatelnou obrazovkou. Konstrukce typu 2 v 1 se hodí k flexibilnímu životnímu stylu. Odnímatelná klávesnice umožňuje psaní jako na klasickém notebooku. Klávesnici lze ale odepnout a používat štíhlý TCL BOOK X12 Go jako tablet. Na zařízení je předinstalovaný systém Windows 11 Home a pohání ho Qualcomm Snapdragon 7c Gen 2,” popisuje TCL. Baterie zvládne na jedno nabití pracovat až 14 hodin.

V kategorii brýlí byly oznámeny tři novinky. První budou ty pro rozšířenou realitu s názvem TCL RayNeo X2. Využívají technologii binokulárního plnobarevného displeje Micro-LED s optickým vlnovodem. Může sloužit jako inteligentní navigace, automatický překladač, fotoaparát, kamera nebo přehrávač hudby, přičemž vypadá jako běžné brýle. Díky významným vylepšením displeje v podobě vysokého kontrastního poměru až 100 000:1 a jasu až 1 000 nitů je ideální pro použití v interiérech i venku.

TCL NXTWEAR S

TCL RayNeo X2 fungují na platformě Qualcomm Snapdragon XR2 a jsou vybaveny funkcemi simultánní lokalizace a mapování (SLAM) a rozpoznávání gest. Jeho výkonná technologie mapování zobrazuje blízké památky. “Integrovaný pokročilý systém překladů s pomocí umělé inteligence zcela odbourává jazykové bariéry. TCL RayNeo X2 dokáže překládat konverzaci a zobrazovat titulky z několika různých jazyků v reálném čase. Na brýlích se zobrazují i příchozí hovory a upozornění na zprávy. TCL RayNeo X2 vám poslouží jako každodenní inteligentní asistent v práci i v životě,” stojí v popisu. Nechybí integrovaná hands-free kamera s nočním režimem.

Na veletrhu CES byly uvedeny i brýle TCL NXTWEAR S s nositelným displejem. Jsou vybaveny obrazovkou s vysokým rozlišením, která evokuje sledování 130palcového obrazu na vzdálenost čtyř metrů. Využívají k tomu dva Micro OLED displeje nové generace s rozlišením 1080p a jedinečným režimem akustického potlačení faze. TCL ukázala také svůj koncept brýlí pro virtuální realitu NXTWEAR V.

“Lehké a pohodlné zařízení s hmotností pouhých 236 g dává uživatelům zapomenout, v jaké realitě se nacházejí, protože si mohou vychutnat realistické barevné podání a interakce. Displej, vyvinutý společností TCL CSOT, vytváří realistické barevné podání díky optickému VR modulu, který poskytuje zorné pole 108 stupňů a hustotu pixelů 1512ppi, což zlepšuje kvalitu obrazu a minimalizuje pocit závrati. Bez ohledu na to, zda je použijí k objevování metaverza, hraní pohlcujících her nebo učení se novým dovednostem, TCL NXTWEAR V uživatele zaujmou světem, který budou chtít prozkoumávat celé hodiny,” chlubí se společnost.

Která TCL novinka vás zaujala nejvíc?

Zdroj: TZ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)