Tahová strategie Civilization VI vyšla nečekaně na Android. Zahrajeme si i oba datadisky

tahova strategie civilization vi

Pokud se řeknou tahové strategie, tak většině určitě vyskočí série Civilization. Tu si již téměř čtyřicet let můžeme užívat na počítačích. Občas se nějaká hra ze série objevila i na konzolích nebo mobilech. Na Androidu vyšla zjednodušená mobilní verze Civilization Revolution 2. Od včerejšího dne je však k dispozici plnohodnotná tahová strategie Civilization VI včetně obou datadisků, kterou si na Androidu může každý vyzkoušet zdarma.

Tahová strategie Civilization VI vychází na Android dva roky po iOS

Šestá Civilizace poprvé vyšla v roce 2016 na PC, postupně pak vycházela na Xbox One, PlayStation 4 a Nintendo Switch. Před dvěma lety se portnula i na iOS, kde šlo o velký úspěch. O port se postarala společnost Aspyr, která nyní připravila i Android verzi. Ta přichází i se dvěma datadisky Rise and Fall a Gathering Storm.

Civilization VI – Launch Trailer | Android

Civilization VI - Launch Trailer | Android

Na Androidu je hra zdarma ke hraní, je však omezena pouze na 60 tahů. Poté budete muset zaplatit 20 dolarů za odemčení. Podobně jako na PC je k dispozici plno různých dodatků a DLC, u kterých se cena pohybuje od pěti do desíti dolarů. Za samotné datadisky pak zaplatíte 30 až 40 dolarů. Jak můžete vidět, jedná se v podstatě o identické ceny jako na PC. Podle těchto cen však můžete poznat, že se jedná o plnohodnotnou hru s kompletním obsahem a bez reklam. Jediným problémem podle prvních ohlasů je vyšší náročnost, kdy hra i na vlajkových modelech padá občas pod 30 FPS. Tyto problémy se snad vyřeší aktualizacemi.

Civilization VI - Build A City
Civilization VI - Build A City

Vyzkoušeli jste Civilization VI na Androidu?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)