Druhý tabletový boom je opravdu minulostí. Čísla dál padají

tablety prodejnost Q3 2022 Canalys

Zájem o tablety, tedy dotyková zařízení s displejem o velikosti spadající mezi mobilní telefon a notebook, dál zažívá svůj historicky druhý strmý pád. Několik let “pohřbené” přístroje pomohla do popředí zájmu opětovně vystřelit celosvětová koronavirová pandemie, nicméně s jejím ústupem nastal také další propad prodejů. Z čísel analytické společnosti Canalys vyplývá, že prodejnost tabletů klesá již pátý kvartál v řadě.

Nejsilnějším čtvrtletím tabletové renesance byl Q1 roku 2021, kdy se do prodeje vydalo padesát milionů tabletů a meziročně toto číslo poskočilo asi o 50 %. Nicméně v aktuálním třetím kvartálu se údajně prodalo o 6 % přístrojů méně než v Q3 2021 a celkové číslo se dostalo na hodnotu 35,3 milionu.

tablety-prodejnost-q3-2022-canalys-graf

I v takovém poklesu se ale dají najít pozitivní signály. Za nižší prodejností totiž není pouze nižší zájem ze strany zákazníků, ale také celosvětový problém s dodávkami některých součástek. Poptávka tedy možná je, jen není dostatečně uspokojována. Aktuální celkové číslo navíc zatím není tak nízko jako před pandemií. Ve třetím kvartálu roku 2019 se prodalo 25 milionů tabletů, což je historické minimum od jejich zavedení.

Kolik tabletů jste v životě koupili?

Zdroj: aheadlines

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)