TOPlist

Tabletová pouzdra pro Samsung, iPad či Kindle – na jednání i do postele [recenze příslušenství]

Obal Verbatim Folio – cover

Vlastníte nějaký tablet od společnosti Samsung, čtečku Kindle nebo některý z iPadů od společnosti Apple a sháníte reprezentativně vypadající pouzdro, které vaše zařízení ochrání a zároveň poslouží jako praktický stojánek? Pak je následující recenze určena právě pro vás. Do redakce nám totiž dorazily dva obaly řady Folio od společnosti Verbatim určené pro tablety Samsung Galaxy Tab 2 10.1 a 7.0. Podobná pouzdra pak Verbatim nabízí i pro tablety iPad a čtečky elektronických knih Kindle.

Obsah recenze

Balení, vzhled a zpracování

Balení obou pouzder je tvořeno pouze tenkou plastovou krabičkou, která téměř přesně kopíruje jejich rozměry, a tak je na první pohled zřejmé, že na zákazníka nečeká žádné další překvapení. Po vybalení z krabice narazíte kromě obalů pouze na pěnovou výplň, která zajišťuje pouzdrům v měkkém balení oporu a ochranu proti poškození při manipulaci s krabičkami.

Obaly Verbatim Folio - balení přední strana

Obaly Verbatim Folio - výplň obalu (1)

Pouzdra Folio už na první pohled působí prémiovým dojmem a nebáli bychom se vzít si je ani na jednání s váženým obchodní partnerem. Povrch pouzder je tvořen lesklým syntetickým materiálem v tmavě šedé barvě, která díky jemnému drážkování působí téměř jako kartáčkovaný hliník.

Obaly Verbatim Folio - přední strana

Obaly Verbatim Folio - detail výřez fotoaparátu

Obaly Verbatim Folio - detail logo

Obaly Verbatim Folio - rozložená záda (2)

Vnitřní stěny pouzder pak pokrývá hnědý semiš, který vzbuzuje dojem neopracované kůže. Tento povrch je šetrný k tabletu uvnitř a navíc znovu podtrhuje hodnotný pocit z celého obalu. Dokonce musíme uznat, že poměrně zašlý redakční Tab 2 7.0 se po vložení do pouzdra a vyleštění displeje tvářil „jako za mlada“. Obaly jsou vlastně jednoduché desky, kterým v samovolnému otevírání brání dostatečně silné magnety umístěné ve středu přední i zadní hrany a v malé pacičce všité v zadní stěně.

Obaly Verbatim Folio - rozložené (3)

Obaly Verbatim Folio - rozložené (2)

K uchycení zařízení uvnitř desek slouží čtyři plastové úchyty umístěné na vnějších rozích zadní stěny a jedné a třech čtvrtinách hřbetní hrany. Jelikož se plastové rohy nacházejí v místech mikrofonu a reproduktoru, jsou v nich vyříznuté otvory přesně odpovídající dotčeným komponentům. Tablet se do pouzdra vkládá poměrně snadno a o nečekané vypadnutí se není třeba obávat, protože úchyt je jistý a dostatečně pevný.

Obaly Verbatim Folio - detail rohový úchyt

Obaly Verbatim Folio - vložený tablet (3)

Obaly Verbatim Folio - detail výřezu pro reproduktor

Obaly Verbatim Folio - detail výřezu pro mikrofon

Jak už bylo výše zmíněno, pouzdra vynikají svým tenkým profilem a tablet tak ve všech rozměrech zvětšují jen o pár nezbytných milimetrů.

Obaly Verbatim Folio - horní hrana

Obaly Verbatim Folio - pravá hrana

Kromě ochrany zařízení umí Verbatim Folio posloužit také jako stojánek pro pohodlné sledování videa nebo přizvednutí displeje při psaní textu. Nastavení tří úrovní sklonu je možné díky zlomu na zádech a třem decentním drážkám na přední straně desek.

Obaly Verbatim Folio - stojánek pozice 2

Obaly Verbatim Folio - stojánek pozice 3

Obaly Verbatim Folio - otevřené desky

Parametry:

Pouzdro na tablet Verbatim Folio pro Galaxy Tab 2 7.0

  • Hmotnost: 118 gramů
  • Rozměry: 205 × 135 × 18 mm
  • Hmotnost tabletu: 345 gramů
  • Rozměry tabletu: 193,7 × 122,4 × 10,5 mm

[aps_product_sz image=“https://www.svetandroida.cz/wp-content/plugins/sz-catalog-extend/catalog-default.png“ title=“Katalog Android zařízení“ subtitle=“Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání…“ desc=“Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.“ button=“Zobrazit katalog“]

Pouzdro na tablet Verbatim Folio pro Galaxy Tab 2 10.1

  • Hmotnost: 216 gramů
  • Rozměry: 269 × 188 × 18 mm
  • Hmotnost tabletu: 588 gramů
  • Rozměry tabletu: 256,6 ×175,3 × 9,7 mm

[aps_product_sz image=“https://www.svetandroida.cz/wp-content/plugins/sz-catalog-extend/catalog-default.png“ title=“Katalog Android zařízení“ subtitle=“Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání…“ desc=“Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.“ button=“Zobrazit katalog“]

 

Zkušenosti z používání

Obě testovaná pouzdra jsou, až na půdorysné rozměry, téměř identická a proto se dále zaměříme pouze na pouzdro menší, které jsme měli možnost testovat delší dobu při používání redakčního tabletu Samsung Galaxy Tab 2 7.0.

Stěny obalu tvoří tenké ale pevné plastové desky, které jsou částečně pružné a proto se není třeba bát jejich snadného zlomení. Slabší nárazy nebo tlak na displej například v batohu pouzdro přestálo také bez problémů a ani po několikadenním intenzivním používání a několika menších nárazech se pouzdro ani tablet nedočkali žádného šrámu. Vroubkovaný povrch pouzdra poměrně významně usnadňuje manipulaci s tabletem a úchop je při přenášení mnohem jistější, než při držení samotného tabletu, který je v tomto případě hladký a poměrně kluzký.

Tabletové pouzdro Verbatim Folio – první pohled

Tabletové pouzdro Verbatim Folio - první pohled

Možnost použití pouzdra jako stojánku je rozhodně vítanou vlastností. Pouzdro nabízí dokonce tři polohy náklonu, kde první dvě poměrně jistě plní svojí funkci. Třetímu náklonu, který se nejvíce blíží vodorovné poloze, musíme ale vytknout malou hloubku drážky, která nezvládá udržet váhu tabletu a už při menších otřesech nebo nepřesném usazení nechá tablet dopadnout na lopatky. Při prvním sledování videa bylo trochu nepříjemné, jak se magnetická pacička sloužící jako zámek pouzdra pohupovala nad displejem. Po chvilce dumání jsme ale zjistili, že magnet je nejen na přední straně pouzdra ale i na zadní, a tak je možné ji založit dozadu a před displejem pak nepřekáží.

Obaly Verbatim Folio - stojánek ze zadu

Dostupnost a cena

Obě pouzdra jsou aktuálně na českém trhu dostupná. Verbatim Folio Tab – Case for Galaxy Tab 2 7.0 za cenu pohybující se okolo 700 korun, větší model určený pro Galaxy Tab 2 10.1 lze pořídit zhruba za 800 korun. Obě pouzdra se ale dají při troše hledání pořídit i o několik stovek levněji.

Resumé

Obaly Verbatim Folio na nás zapůsobily velice dobrým dojmem a to jak stylovým a přesto velice decentním vzhledem, tak prémiovým zpracováním, které vás přesvědčí o tom, že v rukou držíte opravdový skvost. Jedinou naší výtkou pak zůstává poslední drážka, která má problémy udržet tablet v nejvodorovnější možné poloze. Za cenu přes jeden tisíc korun, za kterou se prodávají obaly na některých českých e-shopech by šlo asi o zbytečný luxus. Na druhou stranu za necelých 500 korun se už jedná o velice příjemná pouzdra, která můžeme vřele doporučit.

Ondřej Mika
O Autorovi - Ondřej Mika

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)