★ Tablet Asus MeMO Pad HD 7: ideální dárek k Vánocům pro děti i dospělé [recenze] | Svět Androida ★
Menu

Tablet Asus MeMO Pad HD 7: ideální dárek k Vánocům pro děti i dospělé [recenze]

Do rukou se nám dostal sympatický sedmipalcový tablet v limetkově zelené barvě od společnosti Asus. Asus je, jak známo, v segmentu tabletů už ostříleným hráčem, a to i díky řadě tabletů Nexus 7, které vyrábí jako referenční zařízení pro Google. Dnes recenzovaný MeMO Pad HD 7 se v mnohém podobá první generaci tabletu Nexus 7, jeho velkou výhodou však je možnost rozšířit paměť pomocí karet microSDHC a pro někoho bude možná plus i přítomnost 5Mpx fotoaparátu. Na to, jak se Asus MeMO Pad HD 7 vytáhl a jak se mu dařilo v bratrovražedném souboji s dalším sedmipalcovým tabletem Asus Fonepad se podívejte do naší recenze.

Obsah recenze

Obsah balení – něco malého navíc

MeMO Pad HD 7 dorazil v malé krabičce, která svým půdorysem téměř přesně kopíruje velikost tabletu. Na čelní straně se kromě označení tabletu nachází také produktová fotografie. Ta ukazuje tablet ve všech čtyřech barvách, ve kterých je tablet na český trh dodáván. Jedná se o lesklé varianty – limetkově zelenou, růžovou a bílou a o matnou – tmavě modrou.

Asus Memo Pad HD 7 - krabice

krabice

Po otevření krabice se objeví tablet vyplňující téměř beze zbytku celý prostor. Na ochranné fólii jsou uvedeny první základní informace o rozlišení, fotoaparátech, baterii a podpoře paměťových karet.

Asus Memo Pad HD 7 - otevřená krabice (1)

otevřená krabice (1)

Přední strana tabletu je samozřejmě celá černá, ale jakmile tablet opustí lůžko, odhalí se výrazná barva zad. V našem případě jsme do rukou dostali lesklou limetkovou variantu, která vypadá opravdu dobře. Problém lesklých variant tohoto tabletu je velká náchylnost na poškrábání. Náš model měli před námi už kolegové z jiných redakcí a na zádech tabletu to bylo poměrně hodně znát.

V druhém patře krabičky pak čekají obligátní příručky a pod nimi už jen datový a zároveň napájecí USB kabel a klasický adaptér do zásuvky, který se opakuje u většiny tabletů společnosti Asus.

Asus Memo Pad HD 7 - otevřená krabice (2)

otevřená krabice (2)

Asus Memo Pad HD 7 - otevřená krabice (3)

otevřená krabice (3)

Krabička obsahuje ale ještě jednu věc navíc, která mě příjemně překvapila a musím přiznat, že jsem si jí při prvním zběžném prohlédnutí krabice ani nevšiml. Jedná se o plastový stojánek, díky kterému lze tablet postavit na stůl do pozice na šířku i na výšku a pohodlně na něm sledovat třeba filmy. Nejedná se o žádný zázrak, ale je to maličkost, která dokáže potěšit, obzvlášť když Nexus 7 i Asus Fonepad, které jsou o několik set až tisíc dražší, v balení nic navíc nenabízejí.

Obsah balení

obsah balení

Stojánek

stojánek

Vzhled a dílenské zpracování – veselý plasťák

Dílenské zpracování tabletu je na dobré úrovni a vzhledem k čínským tabletům, které byly za podobnou cenu na trhu ještě před jedním až dvěma lety, se jedná o výborný počin. Je pravda, že zadní plastová skořepina u našeho kusu nelícovala úplně dokonale s předním černým dílem, ale o žádný výrazný nedostatek se v této třídě nejedná. Ve skrutu je tablet pevný. Jedinými výraznějšími nedostatky jsou poté menší vůle zad a měkký materiál krytu, který trpí na škrábance. Tomu se lze vyhnout pouzdrem, to ale na druhou stranu skryje chloubu tabletu, jeho barvu.

škrábance na zádech

škrábance na zádech

Na těle tabletu je jen minimum prvků. Na čelní straně se nachází sedmipalcový displej. Uprostřed nad displejem se nachází 1,2Mpx fotoaparát ideální pro videohovory a uprostřed pod displejem je pak už jen logo výrobce. Hrany jsou výrazně zaoblené směrem k zadní straně tabletu a i díky tomu se tablet pohodlně drží, a to i jednou rukou. V horní části levé hrany je ničím nechráněný slot na microSDHC kartu, napravo pak tlačítko napájení a dvojtlačítko pro regulaci hlasitosti. Obě tlačítka jsou na zkosené hraně velmi blízko k zádům a kvůli tomu se v situaci, kdy tablet leží například na stole, špatně nahmatávají. Horní hrana obsahuje konektory pro sluchátka s 3,5mm jackem a micro USB. Spodní hrana je nevyužitá. Na zádech se pak skví vystouplý a nijak nechráněný modul 5Mpx fotoaparátu bez přisvětlovací diody, vylisované logo výrobce a pěkně zpracovaná plechová mřížka stereo reproduktorů v barvě tabletu. Rozměry tabletu 196,8 × 120,6 × 10,8 mm odpovídají běžným sedmipalcovým tabletům, díky čemuž je možné tablet udržet v jedné ruce. Příjemně ale překvapila hmotnost tabletu, která činí jen 302 gramů, což je téměř o 40 gramů méně, než váží stájoví kolegové Nexus 7 a Fonepad.

Asus MeMO Pad HD 7 - přední fotoaparát Asus MeMO Pad HD 7 - logo Asus pod displejem Asus MeMO Pad HD 7 - zadní strana (1)

Asus MeMO Pad HD 7 - zadní strana (2) Asus MeMO Pad HD 7 - micro USB a 3,5 mm konektor Asus MeMO Pad HD 7 - horní hrana

Asus MeMO Pad HD 7 - levá hrana Asus MeMO Pad HD 7 - ovládací tlačítka Asus MeMO Pad HD 7 - pravá hrana (2)

Asus MeMO Pad HD 7 - pravá hrana (1) Asus MeMO Pad HD 7 - slot s microSDHC kartou Asus MeMO Pad HD 7 - slot na microSDHC kartu

Asus MeMO Pad HD 7 - spodní hrana Asus MeMO Pad HD 7 - mřížka stereo reproduktoru (1) Asus MeMO Pad HD 7 - mřížka stereo reproduktoru (2)

Porovnání dílenského zpracování se starším bratrancem: Asus MeMO Pad HD 7 vs. Asus Fonepad

Asus Fonepad sice není přímým předchůdcem námi testovaného MeMO Padu HD 7 a po hardwarové stránce mají tablety několik odlišností, ale i přesto si jsou v nabídce Asusu hodně blízko. Porovnávání zařazujeme také proto, že tablety se k sobě začínají blížit i cenou a rozměry tabletů jsou téměř totožné. Fonepad je, co se týče zpracování, o třídu výše, jelikož téměř celé jeho tělo tvoří hliník, díky kterému je však o 38 gramů těžší. Fonepad se prodává navíc pouze v jedné barvě, která nemusí všem vyhovovat. MeMO Pad HD 7 nabízí barvy čtyři a vede přítomností zadního fotoaparátu.

Posuďte sami, který tablet vypadá lépe.

srovnání Asus MeMO Pad HD 7 vs. Asus Fonepad (10) srovnání Asus MeMO Pad HD 7 vs. Asus Fonepad (9) srovnání Asus MeMO Pad HD 7 vs. Asus Fonepad (8)

srovnání Asus MeMO Pad HD 7 vs. Asus Fonepad (7) srovnání Asus MeMO Pad HD 7 vs. Asus Fonepad (6) srovnání Asus MeMO Pad HD 7 vs. Asus Fonepad (5)

srovnání Asus MeMO Pad HD 7 vs. Asus Fonepad (3) srovnání Asus MeMO Pad HD 7 vs. Asus Fonepad (2) srovnání Asus MeMO Pad HD 7 vs. Asus Fonepad (1)

srovnání Asus MeMO Pad HD 7 vs. Asus Fonepad (13) srovnání Asus MeMO Pad HD 7 vs. Asus Fonepad (12) srovnání Asus MeMO Pad HD 7 vs. Asus Fonepad (11)

srovnání Asus MeMO Pad HD 7 vs. Asus Fonepad (4)

Displej, hardware a technologie – jako obrázek

Displej disponuje technologií TFT IPS a na 7 palcích má ve své kategorii nadstandartní rozlišení 1280 × 800 pixelů, což činí jemnost 216 dpi. Většina jeho přímých konkurentů má jemnost okolo 170 dpi. Podání barev zvládá displej na výbornou. Škoda je, že MeMO Pad HD 7 postrádá čidlo regulace jasu a maximální hodnota jasu je poměrně nízká. Díky tomu a velmi rychlému upatlávání displeje je čitelnost na přímém slunci poměrně špatná. Několikrát se stalo, že displej také nereagoval korektně na dotyky, případně chvíli nereagoval vůbec. To by mohla opravit aktualizace, která by měla dorazit v nejbližších týdnech. Dotyková vrstva zvládá registrovat až deset dotyků zároveň.

displej

displej

Srdcem tabletu je čtyřjádrový procesor Mediatek MT8125 s taktem 1,2 GHz na každé jádro společnost mu pak dělá paměť RAM o velikosti 1 GB. Tablet tak v žádném případě nepostrádá výkon a může si směle troufnout i na graficky náročnější hry. Data lze ukládat na interní paměť o velikosti 16 GB, ze které je po zapnutí dostupných necelých 12 GB, jiná varianta k dispozici není. Paměť lze rozšířit pomocí microSDHC karty, která se po vložení hlásí v notifikační oblasti jako vnější paměť. K naší nelibosti, nelze toto upozornění z notifikační lišty odstranit jinak, než odpojením karty. Odpojení karty se provádí právě odtud a slouží k tomu tlačítko vtipně označené jako „Odmontovat“. Jak je vidět na screenshotu, notifikace vložení paměťové karty je celkově špatně a nekompletně přeložena, což jde na vrub Asusu a jeho tovární nadstavbě.

notifikační lišta - SD vložena

notifikační lišta – SD vložena

 microSDHC karta ve slotu

microSDHC karta ve slotu

Asus MeMO Pad HD 7 je vybaven bezdrátovými moduly Wi-Fi 802.11 b/g/n a Bluetooth 4.0. Podporuje také navigaci pomocí čipu GPS.

Specifikace:

 • Procesor: čtyřjádrový, 1,2 GHz Mediatek MT8125 (28 nm, 4 × Cortex A7) s grafickým jádrem Adreno 320
 • Operační systém: Android 4.2.1 (Jelly Bean), brzy přijde aktualizace na 4.2.2
 • Interní paměť: 16 GB, možnost rozšíření paměťovými kartami microSDHC
 • Operační paměť: 1 GB
 • Rozměry: 196,8 × 120,6 × 10,8 mm
 • Hmotnost: 302 g
 • Displej: úhlopříčka 7“, TFT IPS, dotykový, kapacitní, s rozlišením 1280 x 800 bodů (216 dpi)
 • GPS: ano
 • Wi-Fi: 802.11 b/g/n
 • Bluetooth: 4.0
 • Konektory: 3,5 mm stereo audio jack, microUSB (USB 2.0)
 • Fotoaparát: 5 Mpx, autofokus, natáčení videa v rozlišení až 1920 × 1080 bodů
 • Přední kamera: 1,2 Mpx
 • Baterie: 15Wh, Li-pol

dostupná paměť po prvním přihlášení je cca. 11 GB

dostupná paměť po prvním přihlášení je cca. 11 GB

na tabletu běží Android 4.2.1 Jelly Bean

na tabletu běží Android 4.2.1 Jelly Bean

Test výkonu – drtivá porážka bratrance s Intelem

Jak už bylo uvedeno výše, Asus Fonepad má od MeMO Padu HD 7 několik odlišností a jednou z těch nejzásadnějších je použitý procesor. Zatímco MeMO Pad má čtyřjádrový procesor od Mediateku taktovaný na 1,2 GHz, Fonepad má pouze jednojádrový procesor Intel Atom Z2420 taktovaný také 1.2 GHz. Na první pohled se to zdá jako nerovný boj a byť HD 7 není čtyřikrát rychlejší, už na délce testování bylo vidět, že Intel zaostává. Na porovnání se můžete podívat níže na screenshotech z aplikací AnTuTu Benchmark a Quadrant Standard Edition.

Asus MeMO Pad HD 7 - Antutu benchmark 13232

Asus MeMO Pad HD 7 – Antutu benchmark 13232 bodů

Asus MeMO Pad HD 7 - Quadrant benchmark 3952

Asus MeMO Pad HD 7 – Quadrant benchmark 3952 bodů

Asus Fonepad - Antutu benchmark 9209

Asus Fonepad – Antutu benchmark 9209 bodů

Asus Fonepad - Quadrant benchmark 3176

Asus Fonepad – Quadrant benchmark 3176 bodů

Herní výkon – Real Racing 3 jako po másle

Byť se MeMO Pad HD 7 v syntetických testech výkonu umístil až za loňskými vlajkovými modely, například za HTC One X s procesorem Tegra 3, stále má dostatek výkonu a v jednoduchých hrách tipu Angry Birds nebo Fruit Ninja si na něj nepřijdete. Co nás ale opravdu potěšilo, byl výkon ve hrách, jako je Riptide GP nebo Real Racing 3, kde si tablet poradil bez sebemenších potíží a navíc se při hraní nijak výrazně nezahříval.

Podívejte se na naše video, jak si MeMO Pad poradil se závody Real Racing 3.

Připojení k počítači, konektivita a GPS – klasika bez překvapení

K počítači lze MeMO Pad připojit pomocí dodávaného USB kabelu, tablet se nahlásí jako multimediální přehrávač a díky protokolu MTP budete moci na tablet i na vloženou paměťovou kartu nahrávat soubory, aniž byste museli přerušovat vaši současnou práci na zařízení.

Připojení tabletu k internetu a okolním zařízením je možné pomocí WiFi 802.11 b/g/n, WiFi Direct a Bluetooth ve verzi 4.0. Bohužel jsme se ale nedočkali podpory technologie NFC.

Díky svým rozměrům, krásnému displeji a podpoře GPS je tablet také ideální průvodcem na cesty. V MeMO Padu jsou předinstalovány Mapy Google včetně hlasové navigace. Při použití vhodného držáku získáte, i díky velice rychlé fixaci polohy, ideální autonavigaci. Náš kus fixoval polohu pod otevřenou oblohou do 20 sekund.

Asus MeMO Pad HD 7 - navigace noční mód

navigace – noční mód

Baterie a výdrž tabletu – dva a půl dne v plné polní

Asus uvádí, že baterie obsažená v těle tabletu je Li-Pol s kapacitou 15 Wh, o tom se však na vlastní oči nemůžeme přesvědčit, jelikož záda tabletu nelze sejmout a baterie tak není uživatelsky přístupná. Výdrž tabletu můžeme zařadit do nadprůměru. Při běžném používání, které zahrnovalo 30 minut navigace, 100 minut hraní hry Dots a 20 minut hraní Real Racing 3, cca 4 hodiny procházení internetu a sledování YouTube, neustále zapnutou WiFi a aktualizace dvou Gmail účtů, Facebooku, Google+ a počasí, se tablet vypnul při zbývajícím jednom procentu baterie po 63 hodinách a 24 minutách. Po celou dobu byla úroveň podsvícení nastavena na 50 %. Nabití zpět na 100 % trvalo 4 hodiny a 56 minut.

Asus MeMO Pad HD 7 - výdrž baterie

výdrž baterie

První spuštění, klávesnice a uživatelské prostředí – téměř čistý Android

Na zákazníka zvyklého na stroje s Androidem nečeká, při prvním spuštění tabletu Asus MeMO Pad HD 7, žádné překvapení. Na začátku si zvolíte jazyk, odsouhlasíte několik povinných prohlášení a zadáte přihlašovací jméno a heslo do Google účtu (jedná se o stejné přihlašovací údaje, jaké používáte pro váš Gmail). Pokud však Google účet ještě nemáte, doporučujeme si ho vytvořit, abyste měli plnohodnotný přístup do všech služeb, které tablet nabízí, např. do obchodu s aplikacemi, hudbou a knihami. Vytvoření nového účtu je snadné a provede vás jím jednoduchý průvodce.

Asus MeMO Pad HD 7 - Vytvoření Google účtu (1)

vytvoření Google účtu (1)

Asus MeMO Pad HD 7 - Vytvoření Google účtu (2)

vytvoření Google účtu (2)

Asus MeMO Pad HD 7 - Vytvoření Google účtu (3)

vytvoření Google účtu (3)

Asus MeMO Pad HD 7 - Vytvoření Google účtu (4)

vytvoření Google účtu (4)

Tablet vám už při prvním zapnutí dá na výběr z klasické klávesnice pro Android a klávesnice upravené společností Asus, kterou doporučujeme při nejmenším vyzkoušet, na rozdíl od té základní totiž obsahuje navíc řadu kláves s číslicemi, což je třeba při zadávání hesel nebo adres velice užitečné.

klávesnice Asus na výšku

klávesnice Asus na výšku

klávesnice Asus na šířku

klávesnice Asus na šířku

Do vzhledu uživatelského prostředí Asus téměř nezasahoval, pouze do něj přidal několik velice užitečných doplňků, které vám práci s tabletem zpříjemní a urychlí. V zásadě se jedná o tři nové prvky oproti čistému Androidu.

Miniaplikace

Na základní liště se třemi základními tlačítky pro ovládání se úplně nalevo nachází ještě tlačítko šipky v pohybu, která vyvolá nabídku miniaplikací. Tato nabídky vyskočí nad jakoukoliv běžící aplikací a umožní vám v dalším menším okénku otevřít některou ze spousty miniaplikací. Miniaplikace je vždy nahoře a můžete si jich otevřít i více najednou. V praxi pak můžete například při objevení nějakého zajímavého gadgetu na zahraničním webu rovnou cenu přepočítat na kalkulačce, text kterému nerozumíte přeložit ve slovníku a vše si uložit do poznámek, aniž byste museli opustit webový prohlížeč. Mimiaplikce umí otevřít nad ostatními aplikacemi v malém okně i widgety třetích stran. Tuto vychytávku má i Asus Fonepad se starší verzí systému, ale je třeba podotknout, že použitelnost a rychlost práce s miniaplikacemi je na MeMO Padu podstatně větší. Chválíme!

Notifikační lišta

V nastavení zařízení přibyla oproti čistému Androidu v podstatě jenom jedna položka, a tou je „ASUS přizpůsobené nastavení“. V tomto seznamu nejdeme dvě zajímavé položky. Můžeme zde zapnout možnost pořizování snímků obrazovky pomocí podržení tlačítka pro vyvolání posledních spuštěných aplikací a hlavně položku Použít rychlé nastavení ASUS. Při zaškrtnutí této volby se změní vzhled notifikační lišty. Na rozdíl od téměř nevyužité lišty čistého Androidu, se zde objeví řada různých přepínačů, ze kterých si můžete libovolně vybrat, jaké se budou zobrazovat. Dostanete rychlý přístup k nastavení jasu obrazovky, který je z důvodu absence čidla pro automatickou regulaci hodně užitečný. Nakonec se zobrazí přístup k nastavení WiFi, zvukovým profilům a dalšímu nastavení. I tato úprava je velice příjemná a Asusu za ní patří palec vzhůru.

notifikační lišta Asus

notifikační lišta Asus

Profily nastavení domovské obrazovky

Poslední výraznou úpravou z dílny společnosti Asus je rozdělení nastavení plochy dle účelu nebo případně dle uživatele. Nejedná se o plnohodnotně rozdělené účty, jako tomu je v čistém Androidu 4.2 Jelly Bean. Tato funkce je zamýšlená jako oddělení pracovního nastavení plochy od domácího nastavení. Nejedná se tedy o oddělení dat a nastavení aplikací, ale pouze o několik na sobě nezávisle nastavených ploch s ikonami a widgety.

profil Asus

profil Asus

profil Pracuje

profil Pracuje

Fotoaparát a natáčení videa – kompakt rozhodně nenahradí

MeMO Pad HD 7 disponuje dvěma fotoaparáty. Přední má rozlišení 1,2 Mpx a video dokáže zaznamenávat v rozlišení 1280 × 720 pixelů. Zadní má rozlišení 5 Mpx, postrádá přisvětlovací diodu a video zvládá v rozlišení FulHD, čili 1920 × 1080 obrazových bodů. Přední kamera je dobře použitelná na videohovory, to je ale asi tak vše. Fotografie z hlavního fotoaparátu trpí, i za poměrně dobrých světelných podmínek, velkým šumem a mají velký problém s přepaly. Fotografovat za šera je pak téměř zbytečné. Jako fotoaparát bychom tedy MeMO Pad HD 7 rozhodně nedoporučili.

prostředí fotoaparátu - nastavení videa

prostředí fotoaparátu – nastavení rozlišení videa

prostředí fotoaparátu - nastavení rozlišení fotografií

prostředí fotoaparátu – nastavení rozlišení fotografií

testovací fotografie (1)

testovací fotografie (1)

testovací fotografie (2)

testovací fotografie (2)

testovací fotografie (3)

testovací fotografie (3)

testovací fotografie přední fotoaparát

testovací fotografie přední fotoaparát

Natáčení je naštěstí jiná disciplína, v té se MeMO Pad ukázal v trochu lepším světle. Stále se nejedná o zařízení, se kterým by si chtěl člověk zaznamenat celou dovolenou, ale za rozumných světelných podmínek se s ním dají pořídit poměrně obstojné závěry. Jediné, co bychom mu při natáčení vytkli, je nutnost přeostřovat dotykem při rychlé změně vzdálenosti od objektu natáčení.

Multimédia a bonusové aplikace – ve svém živlu

Multimédia jsou přesně to, k čemu byl tablet Asus MeMO Pad HD 7 stvořen. Na to, aby dokázal přehrát video ve Full HD, má výkonu dost a se vším ostatním si poradí raz, dva, a to i díky výbornému displeji. Jen je škoda, že zvukový výstup stereo reproduktorů není ideální, a jak basy, tak výšky jsou nevýrazné.

Asus nadělil MeMO Padu slušnou porci, většinou multimediálních, doplňkových aplikací a několik nejzajímavějších si představíme. V menu narazíte na 3 čtečky, jednu pro knihy a dvě pro časopisy, noviny a online média. V těchto čtečkách si můžete zakoupit jednotlivá vydání i předplatné pro různá periodika. Dobrou zprávou je, že v nabídce jsou i české tituly.

čtečka knih - MyLibrary Lite (1)

čtečka knih – MyLibrary Lite (1)

 čtečka knih - MyLibrary Lite (2)

čtečka knih – MyLibrary Lite (2)

čtečka tisku - Press Reader (1)

čtečka tisku – Press Reader (1)

čtečka tisku - Press Reader (2)

čtečka tisku – Press Reader (2)

čtečka časopisů Zinio (1)

čtečka časopisů Zinio (1)

čtečka časopisů Zinio (2)

čtečka časopisů Zinio (2)

Asus Story je výborná aplikace, která z celé složky nebo výběru fotek vytvoří interaktivní fotoknihu, kterou můžete následně vyexportovat do PDF. Asus Artist je jednoduché kreslící plátno se spoustou rámečků, pozadí a štětců.

Asus Story (1)

Asus Story (1)

Asus Story (2)

Asus Story (2)

Asus Story (3)

Asus Story (3)

Asus Story (4)

Asus Story (4)

Asus Artist (1)

Asus Artist (1)

Asus Artist (2)

Asus Artist (2)

App Locker dokáže jedním klikem zamknout jakoukoliv aplikaci tak, aby pro její spuštění bylo třeba zadat vámi zvolené heslo. Pro tablet, který budete sdílet třeba i s dětmi, je to výborný způsob jak zamezit nechtěné útratě peněz v Obchodě Play nebo otvírání, pro dítě nevhodných, aplikací.

App Locker - nástroj k uzamčení přístupu ke zvoleným aplikacím

App Locker – nástroj k uzamčení přístupu ke zvoleným aplikacím

Zálohování aplikací je vzhledem hodně podobné App Lockeru, ale funkčnost je, jak už je z názvu zřejmé, hodně odlišná. Tato aplikace vám umožní v jednoduchém rozhraní kompletně zazálohovat celé aplikace na paměťovou kartu, což se může velice hodit ve chvíli, kdy budete potřebovat resetovat tablet do továrního nastavení a nebudete chtít přijít o postup ve hře nebo o složité nastavení některých aplikací.

Zálohování aplikací - výběr aplikcí pro zálohu

Zálohování aplikací – výběr aplikcí pro zálohu

Zálohování aplikací - uložení zálohy na microSDHC kartu

Zálohování aplikací – uložení zálohy na microSDHC kartu

Nakonec jsme si pro vás schovali ještě jednu zajímavou aplikaci, kterou rádi uvidí hlavně rodiče. Jedná se o Rodičovský zámek, který v kombinaci s App Lockerem dokonale ochrání dítě před nevhodným obsahem a rodiče před zbytečnými náklady. Zajímavou funkcí zámku je, že dokáže v předem definovaný čas tablet zamknout a k odblokování je třeba zadat nastavené heslo. Zajistíte tak, aby si dítě na tabletu nehrálo v době, kdy se má učit, nebo když už má spát.

Rodičovský zámek (1)

Rodičovský zámek (1)

Rodičovský zámek (2)

Rodičovský zámek (2)

Rodičovský zámek (3)

Rodičovský zámek (3)

Rodičovský zámek (4)

Rodičovský zámek (4)

Dostupnost a cena

Tablet je v této chvíli naskladněn ve většině e-shopů s elektronikou. Cena se pohybuje okolo 4 tisíc korun. Všechny čtyři u nás prodávané varianty (bílá, modrá, zelená a růžová) jsou aktuálně dostupné.

Asus MeMO Pad HD 7

Katalog Android zařízení

Katalog Android zařízení

Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání...

Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.

Graf ceny produktu Asus MemoPad HD 7 ME173X-1A014A poskytuje server Heureka.cz

Pro porovnání se také můžete podívat na blízké příbuzné ze stejné stáje.

Asus Fonepad

Tento konkurent se od námi testovaného kusu liší přítomnosíi slabšího procesoru s jinou architekturou, tudíž menším výkonem. Postrádá fotoaparát a má slot na SIM kartu. S Fonepadem se tedy připojíte k internetu i mimo dosah WiFi a dokonce si s ním i zavoláte. Ostatní parametry jsou velice podobné.

Katalog Android zařízení

Katalog Android zařízení

Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání...

Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.

Graf ceny produktu Asus FonePad ME371MG-1B028A poskytuje server Heureka.cz

Google Nexus 7

Loňská generace referenčního tabletu společnosti Google je ještě dnes zajímavým zařízením, kterému nelze mnoho vytknout. Výkonově je s MeMO Padem poměrně srovnatelný a liší se jen v několika parametrech. Nexus 7 disponuje technologií NFC a nabízí také variantu s 32 GB a slotem na SIM (pouze pro datové připojení), na druhou stranu postrádá slot na microSDHC kartu a je dostupný pouze v černé barvě.

Katalog Android zařízení

Katalog Android zařízení

Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání...

Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.

Graf ceny produktu Google Nexus 7 16GB poskytuje server Heureka.cz

Resumé

Asus MeMO Pad HD 7 si nás získal a ve své cenové kategorii bude jen těžko hledat přemožitele. Za necelé čtyři tisíce dostanete tablet, který se nemusí bát srovnání ani s o několik tisíc dražší konkurencí. Snese porovnání dokonce i s loňským etalonem mezi sedmipalcovými tablety Nexem 7. MeMO Pad má vynikající displej a nic na tom nemění ani absence automatické regulace jasu. Výkonný hardware si bez problémů poradí i s náročnými hrami a díky nadstandartní výdrži baterie a rychlé GPS se tablet hodí i jako navigace na cesty. Dostupnost v pastelových barvách a předinstalované aplikace usnadňující zprávu tabletu z pozice rodiče pak v kombinaci s cenou tvoří z tabletu dokonalý dárek k Vánocům pro nejednoho potomka.

Abychom jenom nechválili, tak musíme zmínit nedokonalé zpracování zadního krytu, a to jak z pohledu zpracování, tak z pohledu kvality materiálu. Zadní kryt trochu povrzává a rychle se poškrábe. Displej není pokryt oleofóbní vrstvou, takže je třeba častý zásah leštícího hadříku. Asi největším nedostatkem je absence NFC. Pokud ale vezmeme v potaz cenu, jedná se o maličkosti, které tabletu rádi odpouštíme. S čistým svědomím tedy můžeme všem, kteří od tabletu nečekají ten úplně nejvyšší výkon a kvalitu, nákup MeMO Padu HD 7 doporučit.

Klady:

 • stojánek k tabletu v balení
 • čtyři barevné varianty
 • krásný HD IPS displej
 • výkonný čtyřjádrový procesor
 • nadstandartní výdrž baterie
 • rychlá fixace GPS
 • množství užitečných bonusových aplikací
 • nízká cena
 • Android 4.2.1 (brzy dorazí 4.2.2)

Zápory:

 • vůle a slícování zadního krytu z měkkých plastů, které se snadno poškrábou
 • displej se rychle upatlává
 • chybí automatická regulace displeje
 • podprůměrný fotoaparát bez přisvětlovací diody
 • chybějící NFC
 • nepohodlné umístění tlačítek

 

Doufáme, že vám recenze odpověděla na vše co vás o Asus MeMO Pad HD 7 zajímalo a pomohla vám při rozhodování o vašem budoucím tabletu.

Mohlo by vás zajímat

 

Komentáře

plejtvak

16.10.2013 6:58

Asus fonepad určitě fotoaparát nepostrádá.

Orbit09

16.10.2013 7:09

Tento tablet má můj kolega a je s ním spokojen. Občas, když píše na klávesnici, tak to nereaguje, ale jak už jste psali, update vše změní.

mrk

mrk

16.10.2013 8:03

“, ale jak už jste psali, update vše změní.”

Tim bych si vubec nebyl jist.

Stepa

Stepa

16.10.2013 8:20

Když výrobce neuvádí NFC, nemohu ho na koupeném přístroji postrádat.

Co ale nechápu, je absence USB OTG. USB konektor nechybí, prý jen nemá vyvedeno napájení!!!??? Tak to prostě nepůjde. A myslím, že tato dost podstatná informace v recenzi chybí.

Bllizard

Ondřej Mika 1

16.10.2013 9:29

Asus Fonepad prodávaný v Čecháh v oficiální distribuci má pouze přední kamerku pro videohovory. Americká varianta má na zádech 3Mpx fotoaparát a ta se u nás dá sehnat pouze jako šedivka.

uni

uni

16.10.2013 13:57

Snad Ausus nerezignoval i na kvalitní řadu a bude produkovat i na NE MeMo produkty. Tohle je skutečně zaměřené na cenu…

jana4u

16.10.2013 19:40

Mám tu tmavě modrou verzi už skoro měsíc a jsem velmi spokojená. Tmavě modrá je jediná matná varianta a nepřijde mi, že by nějak trpěla na škrábance (a i kdyby, tak na té tmavé to aspoň není vidět ;-)). Zadní kryt trochu vrže, ale ne při běžném používání. Že by displej nereagoval se mi nestává, možná jedině chvíli po probuzení. Jako největší problém mi přijde to zapatlávání displeje – ale nedokážu posoudit, zda jiné přístroje jsou na tom výrazně lépe. Absence NFC nebo OTG mě netrápí. Nepostrádám ani automatickou regulaci jasu displeje – displej by asi na můj vkus moc svítil a stejně bych skončila u ruční regulace, která je ale díky Asusu velmi pohodlná. (Standardně používám jas 10%.)

Už pár dnů mám Android aktualizovaný na 4.2.2 – Asus se opravdu stará. Dost mi vyhovuje napájecí konektor na horní straně, protože se tablet dá pohodlně používat i při dobíjení. Za jiný tablet bych rozhodně neměnila. Převážně na něm hraji hry. Nejnáročnější, co jsem hrála, tak je asi The Room.

Nejvíc jste mě ale dostali s tím stojánkem. :-D Vůbec jsem nechápala, proč Asus tu krabici vycpal tolika plasty… Naštěstí ještě krabice nebyla v kontejneru, takže ode dneška už mám taky stojánek. Díky!

Bllizard

Ondřej Mika 1

16.10.2013 19:48

jana4u: Není zač, kdybych nemusel balení nafotit, taky bych si stojánku nevšiml :D

sidbin

sidbin

16.10.2013 19:57

Kolik má volného místa pro aplikace?

PetrH

PetrH

16.10.2013 20:49

DOTAZ: microSDHC karta vložená ve slotu trčí s tabletu, tak jak je vidět na fotografii, nebo je možné ji zastrčit do těla tabletu?

Bllizard

Ondřej Mika 1

16.10.2013 21:09

sidbin: Jak je vidět na obrázku číslo 39, při rozbalení tabletu je volno cca. 11 GB místa a celá paměť se dá využít i pro instalování aplikací.

PetrH: Na fotografii číslo 18 je plně zastrčená karta. Je vidět, ale z těla nijak nevystupuje

papi21

papi21

17.10.2013 19:39

Máte chybu v grafickém čipů,není tam adreno 320 ale PowerVR SGX 544 300MHz.

dejw

dejw

17.10.2013 23:53

Mam tenhle tablet uz skoro pul roku a naprosto bez problemu. Displej reaguje bez obtizi. Jen zada se poskrabou celkem rychle. OTG opravdu nefunguje, mam odzkouseno. Nevim jestli je to uz opraveno, ale obchody uvadely, kdyz jsem to kupoval, ze kamera nataci jen 720p, ale nataci plne v 1080p S tim stojankem jsem prekvapen, ale dostal jsem k tomu od CZC pouzdro ktery jako stojanek slouzi. Hra RR3 jede opravdu vcelku dobre. Je dobra i funkce nastavovani barev displeje. A zajimava je funkce sesti modu na zvukovy prednes reproduktoru, ale pouze na integrovane se sluchatky to nejde.
Jo a obcas se mi stane ze se odpoji pametovka sama od sebe, kdyz se nejak zkrouti telo tabletu, je to holt plast.

RecenzatorCZ

RecenzatorCZ

20.10.2013 14:48

Jsem ho dostat na narozeniny rovnou s i řešením proti skrabamcum pouzdrem persosa cover super pouzdro od asus pro tento tablet . Real racing 3 se mi vůbec nesetkal ani Modern combat 4 zero hour . Zatím se mi vůbec nic nesekalo je výkonnější než nexus 7 1 generace.např. GTA vice city načte rychleji. Doporučuji super koupě já ho koupil jako novinku za 5000 + 500 pouzdro ale dnes ho seženete i za 4500. Možná i za 4000. :)

RecenzatorCZ

RecenzatorCZ

20.10.2013 14:53

A to s tím obalem
Je nesmysl já na něm právě jsem mám zelený tablet a zelený obal persona cover.a vypadá epes rades :D

Radek

Radek

3.11.2013 19:37

Prosím o radu, v notifikační liště je tlačítko “Vym…”. Toto tlačítko bylo prosvícené, když jsem ho zmačknul tak se nic nestalo (nebo jsem nic nezpozoroval) a tlačítko se již nebylo podsvícené. Neví někdo k čemu toto tlačítko slouží a jak se znovu aktivuje tak aby bylo znovu použitelné. Díky za radu.

Reacher

Reacher

29.11.2013 13:02

Po tomhle tabletu také pošilhávám. Při pročítání recenzí jsem měl pocit, že spoustě lidí by i vyhovoval, kdyby měl funkční OTG.
Ono to OTG funkční je, ale není to úplně “einfach” Plug&Play. Podle tohodle videa:

https://www.youtube.com/watch?v=gUj6pNgUS20

Je tedy potřeba OTG připojení přikrmovat elektrikou, aby to běželo.

Kabel lze najít třeba na eBay hledáním “powered OTG”, za cca 40 Kč (poštovné zdarma, z Hong Kongu, jméno položky: USB Female to Micro USB Male Host OTG Power Cable for Samsung Galaxy S4 S3 Note2) jsem našel kabel, který má standard USB samici (pro připojení periferie), microUSB samce (pro připojení kabelu k tabletu) a microUSB samici (pro připojení napájecího kabelu nabíječky/z PC).

Tak třeba tahle informace někomu udělala radost. Já jsem OTG využil pouze párkrát, ale fakt, že to jde, mě asi přesvědčil o tom, že si ho koupím. Ještě si vzkoušet, jak se na něm čtou knížky a PDFka… :-/

Bllizard

Ondřej Mika 1

29.11.2013 13:07

Reacher: Děkuji za doplnění této informace. V průběhu testování, jsem na tabletu přečetl poměrně hodně textů a displej je na čtení příjemný, minimální i maximální jas jsou na dobré úrovni, takže v noci neoslňuje a na slunci je text dobře vidět.

Michal

Michal

9.12.2013 12:54

Máte chybu ve specifikaci Asus memo pad HD 7. Ten podporuje multi touch a přední kameru má také :-D.

Bllizard

Ondřej Mika 1

9.12.2013 13:57

Michal: Díky za upozornění, opravili jsme.

Klára

Klára

18.12.2013 16:04

Chtěla bych se zeptat jestli tablet Asus memo pad HD 7 má opravdu Bluetooth,protože jsem četla u jednoho popisu v e-shopu,že Bluetooth nemá,jak to tedy je?

Bllizard

Ondřej Mika 1

19.12.2013 23:49

Kláro, tento tablet bluetooth opravdu má, přepínač potvrzující tuto funkci můžete vidět na fotografii zobrazující notifikační lištu tabletu.

Helena

Helena

8.2.2014 22:50

Mám Asus K00B ME173X,televize Samsung mi nenačte tenhle tablet,nevím proč?Poradíte?

Honza

Honza

4.6.2014 14:49

Mám tento tablet doma už nějaký čas, sháním na to pěkný a funkční pouzdro. Líbí se mi tohle http://www.belenty.com/cs/samsung-galaxy-tab-2-7-0-pouzdro-cognac-detail/, ale je na samsung, nevíte jestli by mi to do něho šlo? Případně jestli nějaká jiná firma dělá takovéhle pouzdra?

Bllizard

Ondřej Mika 1

4.6.2014 14:58

Honzo: Vzhledm k tomu že je Memo Pad HD 7 rozměrovně hodně podobný zmiňovanému Samsungu, nebál bych se pouzdro, o kterém píšete, koupit. Rozměry si můžete porovnat v katalogu:
https://www.svetandroida.cz/katalog/galaxy-tab-2-7
https://www.svetandroida.cz/katalog/asus-memo-pad-hd7

Eva koci

Eva koci

17.6.2014 16:21

Rada vych k tomuto tabletu obal s klavesnicí .
Je to mozné ??
Ktery konkretni ?
Prosím o odkaz, at nekoupim spatne.
Dekuju

RSS (komentáře k článku)