TOPlist

Dvě stejné SIM v síti současně? T-Mobile udělal první krok

T-Mobile duální twin SIM současně Apple Watch

U všech tří velkých českých operátorů máte v současné době možnost pořídit si duální či „twin“ (každý ji označuje jinak) SIM karty, které mají stejné číslo i vyúčtování. Jednu v klasické podobě do mobilu a druhou ve formátu eSIM třeba do chytrých hodinek. Technické omezení je však doposud takové, že pouze jedna z těchto karet může být přihlášená a aktivní v síti. Prolomení této bariéry a okamžik, ne který nejen fanoušci nositelné elektroniky čekají, se ale přiblížil. T-Mobile totiž spustil službu Apple Watch Connection, která přesně tuto možnost zpřístupňuje majitelům populárních „jablečných“ hodinek.

Jak se dá aktivovat eSIM? Vyzkoušeli jsme Samsung Galaxy Watch LTE

Duální / twin SIM karty od T-Mobile teď mohou fungovat současně

„T-Mobile umožňuje jako jediný operátor v ČR plné využití Apple Watch Cellular i bez přítomnosti iPhonu. Díky službě Apple Watch Connection a zabudované elektronické eSIM v hodinkách mohou zákazníci volat ze svého telefonního čísla, aniž by museli být v blízkosti svého iPhonu. S nově aktivovanou službou tak lze z hodinek volat, zasílat a přijímat zprávy, používat hlasovou asistentku Siri, streamovat hudbu, využívat služby vyžadující mobilní připojení i řadu dalších funkcí,“ popisuje operátor.

co-je-esim

Po propojení získají hodinky nastavení tarifu podle telefonu a v síti jsou přihlášené pod stejným telefonním číslem. Cena služby Apple Watch Connection je 99 Kč za měsíc. Zákazníci, kteří si ji aktivují do roka od oficiálního uvedení služby získají první tři měsíce zdarma. Doufejme, že na stejný princip brzy najedou i ostatní operátoři. A pochopitelně nejen u Apple produktů, ale obecně u „duálních“ SIM karet.

Do kterého zařízení by se vám toto řešení hodilo?

Zdroj: TZ T-Mobile

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)